Brüx begin 2(f eeuw 6 Daarna de geheele nacht door gereden langs de Elbe. Een schitterend landschap na al wat wij gezien hadden. Alleen de omstandigheid waaronder wij reizen was niet aangenaam. Zaterdag om half 12 aangekomen te Brüx9 een fabrieksplaats in Sudetenland. De hee- le omgeving bestaat uit mijnen. Omgeven door een bergketen. In dat dal ligt Brüx met verschillende dorpen tot hoog in de bergen. De fabriek waar wij komen te werken is een synthetische benzine fabriek. Wij werden naar een lager gebracht, nr. 22. Kre gen echter na vrijdagmorgen nog steeds geen eten. Zondagsmorgen om 10 uur kre gen wij voor het eerst eten. Een 1/z L soep. Tijdens het vervoer van Mühlberg naar Brüx is er een jongen naar 't ziekenhuis gebracht en zijn er 3 jongens uit de trein ont snapt. Zondagavond 1 Aug. waren er weer 2 jongens ontsnapt. Wat in dit kamp heel goed mogelijk was. Daar er een verbinding was tusschen dit kamp en een civiel kamp. Op Dinsdag waren er reeds 11 man verdwenen. Het is gewoonweg een feest als er appèl is. Want steeds verdwijnen er meer. Wat echter erger is er komen steeds meer jongens zich ziek melden. Dokter niet aanwezig. Een R.K.10 soldaat offert alles op om te helpen, een reuze knul (sjouwerman). De ziekte wordt steeds erger. Van de 650 man waarmee wij aankwamen liggen er momenteel ruim 400 ziek. Steeds maar diarhée en hooge koorts. Wij dragen steeds jongens met koorts van 41-42-43 naar het Fransche lager 17-18. Daar is de enige plaats waar dokter voor K.G.11 aanwezig is. Als er appèl is vallen er gemiddeld 30-40 man van hun stokje. 9 Nu Most in Tsjechië. Militairen uit de groep lager beroepspersoneel, reserve-officieren, re- serve-onderofficieren en dienstplichtigen werden hier naar toe overgebracht. 10 R.K.: Rode Kruis 11 K.G.: Krijgsgevangene(n)

Schatkamer | 2012 | | pagina 8