Mededelingen 12 Uitreiking tiende Walvisprijs Voor 12 april om 16.00 uur is de uitreiking van de tiende Walvisprijs gepland, loca tie: studiezaal SAMH. Hierdoor is de studiezaal vanaf 15.30 uur voor het publiek ge sloten. Stichting Vrienden van Archief en Librije culturele ANBI Begin 2013 is door de Belastingdienst de aanvraag van de stichting tot culturele ANBI per 1 januari 2012 gehonoreerd. 'Penélopée of maandwerk aan het vrouwelijk geslacht toegewijd' geres taureerd Barbara van Meerten Schilperoort (1778-1853) was de echtgenote, en vanaf 1830 de weduwe, van predikant Hendrik van Meerten. Zij richtte in 1821 het tijdschrift Penélopée op. Dat wordt algemeen beschouwd als het eerste Nederlandse vrou wentijdschrift dat door een vrouw werd geredigeerd. De acht delen verschenen in de periode 1821 tot 1835, aanvankelijk in maandelijkse afleveringen, later in twee maandelijkse. Van Meerten-Schilperoort was zeer begaan met de opvoeding van meisjes en jonge vrouwen. De volledige titel van het tijdschrift luidt dan ook; Pené lopée of maandwerk aan het vrouwelijk geslacht toegewijd. Elk deel bevat een on derdeel "handwerken" en een gedeelte "lektuur". Nogmaals 30-jarig jubileum SVAL Na het 30-jarig jubileum van de stichting Vrienden van Archief en Librije leek het zinvol als do cumentatie om een bestuursfoto te maken en dat gebeurde in de Jeruzalemkapel. V.l.n.r. Leen Ouweneel, Thea van Wordragen, Adri den Boer, Henny van Dolder-de Wit en Ja net Hoogendoorn. Bij de jubileumviering verhin derde donateurs kunnen onder overlegging van hun Schatka- mer-envelop of een fragment bankafschrift met hun bijdrage voor 2013 tot 1 mei 2013 alsnog een gratis exemplaar op halen van de facsimile-uitgave van de 'Beschryvinge, uytlegginge der Konstrijcke Glazen, Binnen de Groote en heerlijke St. Janskerk tot Gouda' uit 1681. Verder is het boekje ook voor €5 te koop op het streekarchief en in de kerk.

Schatkamer | 2013 | | pagina 14