Uit de regio 14 De historie van Gouda (Adriana Bontenbal en Kees Doedeijns) 'Gouda een historische stad met een kasteel dat veel sporen heeft achtergelaten, een Gouds vonnisboek met ruime kijk op het rechtshistorisch strafrecht en een wa terstad met veel geheimen. Dit is Gouda in het kort en over dit Gouda gaan de arti kelen op deze site.' uw. gouda-historie. n!) SVAL én GOS in Erfgoedhuisboekje Op 19 november 2012 werd in Delft het Erfgoedhuisboekje 'Dan doen we het zelf' gepresenteerd (128 p., €10). Bij de meer dan 30 hoofdstukken van erfgoedvrijwilli- gers behoren: - Vrienden steunen al 30 jaar Archief en Librije, door Adri den Boer; - Gouda op schrift: inwoners ontsluiten zelf hun geschiedenis, door Elisabeth Ven- selaar. www. erfgoedhuis-zh. n!) Streekarchief Midden-Holland verhuist in 2014 Het komende jaar wordt druk voor Streekarchief Midden-Holland. In 2014 zullen alle archieven en collecties vanuit de depots aan de Groeneweg verhuizen naar het nieuw te bouwen Gouwedepot. Daarnaast zal de studiezaal van het streekar chief in 2014 verhuizen naar de locatie Klein Amerika in Gouda. De depots van Streekarchief Midden-Holland aan de Groeneweg zijn op dit moment overvol. Daarnaast voldoen een aantal depots niet aan de wettelijke eisen voor archiefde- pots. Omdat deelnemende gemeentes ook nieuwe archieven willen overbrengen, zal er nieuwe depothuisvesting gebouwd moeten worden. Dit Gouwedepot wordt in 2013-2014 gerealiseerd op het Gouwepark in Moordrecht. De studiezaal van het streekarchief zal in de binnenstad gevestigd blijven. Onlangs heeft het College van B&W Gouda het voorstel gedaan voor de gezamenlijke huisvesting van de Bibliotheek Gouda en Streekarchief Midden-Holland in Klein Amerika. Het pand op Klein Amerika is in de 70-er jaren door Steenland gebouwd als chocoladefabriek en ligt aan een wegtracé dat herinnert aan het verloop van het vroegere bolwerk. De meeste Gouwenaars kennen het gebouw als pand van de gemeente Gouda. Samen met de Bibliotheek Gouda wil Streekarchief Midden-Holland bijdragen aan een creatieve herbestemming van het pand. Voor de bezoekers van het streekar chief zullen de veranderingen binnenkort al voelbaar worden. Doordat alle archie ven op orde en toegankelijk moeten zijn, kunnen er bepaalde archieven tijdelijk niet raadpleegbaar zijn. Vanaf 2014 zullen bovendien archiefstukken van tevoren moeten worden aangevraagd. Houd de nieuwsberichten in de gaten voor de ver dere ontwikkelingen. www. groenehartarchieven. n!)

Schatkamer | 2013 | | pagina 16