16 OV-expositie in de Krimpenerwaard Van 4 juni tot 7 september is er in het Streekmuseum Krimpenerwaard de expositie 'Op reis door de Krimpenerwaard'. www. streekmuseumkrimpenerwaard. ni) 'Holder de Bolder... Het Speelgoed van Zolder' De speelgoedcollectie van het Streekmuseum Krimpenerwaard is te zien op de ten toonstelling 'Holder de bolder...' (19 maart - 11 mei). Meisjes leerden al op jonge leeftijd spelenderwijs een goede huisvrouw en moeder te zijn: ze mochten koken op een 'echt fornuisje', kleertjes voor de pop maken op een naaimachientje of bood schappen doen in een speelgoedwinkeltje. Ook de jongens werden van jongs af aan met een timmerset of een bouwdoos voorbereid op het echte leven. In het Streek museum Krimpenerwaard is de afgelopen 60 jaar een bijzondere collectie speelgoed bijeengebracht. Een groot gedeelte van de voorwerpen wordt in het depot bewaard. Komend voorjaar worden de poppen, dinkey toys, serviesjes, puzzels en al die an dere schatten 'van zolder' gehaald, zodat jong en oud het hart kan ophalen aan al die schatten waar generaties-lang mee is gespeeld. (www.streekmuseumkrimpenerwaard.nl) Naast benutting van eigen bezit zijn er bruiklenen van de lokale bus- en treinverza- melaar Hans de Vlaming en van de HV Ouderkerck. De laatste betreffen een model van het pontje Kortenoord- Spreeuwenhoek en zijplan ken van het pontje Klein Hitland-Het Bonte Varken (op deze foto's nog in de vitrine van de Oudheidska mer in Ouderkerk). Op dinsdag 9 april (20.00 uur) zijn door de HVN twee lezingen in de bibliotheek (Reigerhof 32) over het openbaar vervoer gepland. Theo Bakkers, voor zitter van de Hist. Vereniging Ouderker ck, spreekt over de Goudsche boot en IJssel-veerboten en HVN-lid Hans de Vla ming over de auto busdiensten van de Gebr. Van Gog! www.hvnweb. ni)

Schatkamer | 2013 | | pagina 18