17 Tentoonstellingen HOP Schoonhoven - t/m 15 april 2013: "Rampjaar 1672" In oude kaarten en plattegronden en andere archiefstukken wordt een beeld gege ven van de uitbreiding van de verdediging van Schoonhoven, het gebruik van de Oude Hollandse Waterlinie en het leven in Schoonhoven in het Rampjaar. -13 mei t/m 16 september: "Het dagelijks leven op het Kasteel van Schoonhoven" Voor de stad Schoonhoven was de gehele 14e eeuw een periode van grote bloei. Het kasteel van de Graven van Bloys gaf velen werk. Deze tentoonstelling geeft een beeld van wat het betekende om het tweede belangrijke hof van Holland binnen zijn stadsmuren te hebben. Schoonhoven was in deze periode naast Dordrecht een van de belangrijkste steden van Holland. Tentoonstellingen HOP Waddinxveen Tot eind mei kunt u de tentoonstelling bewonderen: l/a/7 nuttige handwerken tot vrije expressie. In de collectie van het Historisch Genootschap Waddinxveen bevindt zich een mooie collectie voorbeelden voor handwerkonderwijs. Die krijgt u te zien, samen met oude en nieuwe lesboeken voor het lager onderwijs en een korte uitleg over de geschiedenis van het handwerkonderwijs. Deze tentoonstelling wordt van juni tot augustus gevolgd door de (fototentoon stelling 200 jaar Nederland/Koninklijk Huis. Voorts wordt een tentoonstelling mét lezing over Huize Souburgh verwacht. www. hgwaddinxveen. ni) "Ouderkerk 750jaar" 750 jaar geleden werd Ouderkerk aan den IJssel voor het eerst vermeld. Ter gele genheid hiervan organiseert de Historisch Vereniging Ouderkerck op dIJssel een grote tentoonstelling in de Oudheidskamer (t/m half november 2013). In het HOP zal vooral aandacht worden besteed aan de oudste geschiedenis van Ouderkerk tot ca. 1600. www. h vouderkerck. n!) Inventaris polderarchieven Haastrecht De archieven van de polders onder Haastrecht zijn voorzien van een inventaris. Het betreft de polderarchieven van: Rozendaal, 1650-1973 Honaard, 1559-1973 Groot-Keulevaart, 1486-1973 Klein-Keulevaart, 1604-1973 Galgoort, 1618-1973 Snelrewaard of Honaard-Buitendijks, 1618-1973 De inventaris is voorzien van een uitgebreide en lezenswaardige inleiding met de poldergeschiedenis. Hierin richt de auteur, W.R.C. Alkemade, zich vooral op de be maling en de bestuursinrichting. Daarnaast bevat de inventaris overzichten van de in de archieven genoemde bestuursleden van de polders, die terugvoeren tot 1637.

Schatkamer | 2013 | | pagina 19