Uit de regio Bouw Gouwedepot gestart ^HOUWÈLING zullen 53 Ook AB streekarchief wordt kleiner... Vijf gemeenten in de Krimpenerwaard vormen vanaf 1 januari 2015 een nieuwe gemeente. Minister Plasterk heeft dat maandag 1 juli aan Bergambacht, Nederlek, Ouderkerk, Schoonhoven en Vlist laten weten. Tentoonstelling HOP Waddinxveen In het Historisch Ontmoetingspunt in de bibliotheek De Groene Venen te Waddinx veen is t/m eind augustus de tentoonstelling Waddinxveen en Oranje te zien. Uit zijn rijke verzameling heeft Hans Geel een selectie gekozen van voorwerpen die her inneren aan de inhuldigingen van de Nederlandse koningen en koninginnen van Wil lem I t/m Willem-Alexander. Ook wordt speciale aandacht besteed aan de bijzonde re relatie van Waddinxveen met het koningshuis en dan met name die met prins Bernhard. www. hgwaddinxveen. n!) Exposities Streekmuseum Krimpenerwaard T/m 24 augustus is er in Streekmu seum Krimpenerwaard de openbaar vervoertentoonstelling 'Kris Kras door de Krimpenerwaard' te zien. Eén aspect is de Goudse Boot van Rederij de IJssel, die tussen 1840 en 1934 het personenvervoer over de IJssel tussen Gouda en Rotterdam onderhield. In 1890 volgde voor de ze bootdienst het stalen schroef- stoomschip 'IJSSEL II'. Daarvan ver wierf het Streekmuseum in zijn 60- jarig bestaan nu een heus post- zegelschilderij. Op 3 juli 2013 ging de eerste paal van het Gouwedepot aan de Kleine Esch op het Gouwe Park de Zuidplasgrond in. Opdrachtgever is de gemeente Gouda, gebruikers worden de streekarchieven Midden-Holland en Rijnlands Midden, terwijl er ook Goudse archeologische vondsten in zullen worden opgeslagen. ■JSSE Lil

Schatkamer | 2013 | | pagina 35