54 Toen bij de aanleg van een spoorwegonderdoorgang aan de 5e Tochtweg in Moordrecht (gemeente Zuidplas) bij toeval een geschutsstelling werd aangetroffen, besloot Pro- Rail een onderzoek in te laten stellen. RAAP kreeg de opdracht te bepalen hoe met de geschutsstelling omgegaan diende te worden bij de uitvoering van de werkzaamheden. OV-expositie Nieuwerkerk aan den IJssel Tot en met februari 2014 is er in de Oudheidkamer van de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel een expositie over het lokale openbaar vervoer uit eigen bezit en met bruiklenen. Groepsbezoeken zijn mogelijk. Op de foto de eerdere opening door wethouder Arjan Hazelebach van Zuidplas door te blazen op de ooit van burgemeester Cor van de Linde ontvangen toeter, uit eigen HVN-bezit dus, met de inscriptie '21-5-1971 Opening station Nieu werkerk a/d UsseT. (www.hvnweb.nl) Een geschutsstelling in de Verdere Wasserstellung Een geschutsstelling in de Vordere Wasserstellung. Onderzoek van een toevals- vondst aan de Vijfde Tochtweg te Moordrecht (gemeente Zuidplas); RAAP Rapport 2522 Auteurs: drs R.S. Kok, irJ.A.T. Wijnen, N.W.T. Warmerdam Uitgever: RAAP Archeologisch Adviesbureau, Weesp, maart 2012 Aantal pagina's: 44 pagina's, 20 afbeeldingen Prijs: 20,00 inclusief verzendkosten, via receptie@raap.nl of telefonisch 0294- 491500 30 jaar restauratie bekroond Vierhonderdveertig jaar geleden schilderde Michiel Claesz een altaarstuk voor in de Sint-Janskerk, in opdracht van het Gilde der timmerlieden. Het moest over Jozef gaan, de timmerman, en dus ook over Maria en het kindje Jezus. De afgelopen dertig jaar zijn die altaarstukken, inmiddels in het bezit van Museum Gouda, gerestaureerd. Telkens als er geld was, werd er weer een deel gedaan. Nu is de klus geklaard. Op 16 mei 2013 heeft wethouder Daphne Bergman de geres taureerde zijvleugels van het Jozef-altaarstuk onthuld. Deze zijvleugels waren 10 jaar lang niet te zien in het museum. Wie "De verloving van Jozef en Maria" wil zien, kan nu weer terecht in het museum. Ter gelegenheid van de feestelijke afron ding van alle restauraties heeft Museum Gouda een brochure uitgegeven: "Eeuwen oude altaarstukken", voor €2 te koop in de museumwinkel. www.museumgouda. n!) Van 14 september tot 16 november 2013 zal in het Streekmuseum Krimpenerwaard een expositie te zien zijn over de geschiedenis van de scheepsbouw in Krimpen aan den IJssel. www.streekmuseumkrimpenerwaard.nl en www.historischekringkrimpen.nl)

Schatkamer | 2013 | | pagina 36