Uit de regio 69 GOSSY van Gouda op Schrift Een aantal gebeurtenissen van de afgelopen maanden van het project Gouda op Schrift is samengevat in de nieuwsbrief GOSSY. Men kan deze Nieuwsbrief van de maand oktober (en de eerdere) altijd op de website vinden: www.goudaopschrift.nl. Tweets (met vaak foto's) zijn soms nog actueler: 'GOS@GoudaOpSchrift - Onze GOS-kerstkaarten vallen in de smaak en de boekenmarkt bij @GroeneHartArch duurt nog tot 16:00 uur pic.twitter.com/stj9PUkJSG'(29 november). OV-expositie Nieuwerkerk aan den IJssel Tot en met februari 2014 is er in de Oudheidkamer van de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel een expositie over het lokale openbaar vervoer uit eigen bezit en met bruiklenen. Groepsbezoeken zijn mogelijk. www. h vnweb. ni) Studiezaal naar chocoladefabriek In de editie van juli is de start van de bouw van het Gouwedepot al vermeld. Verder zal mét de Goudse bibliotheek de studiezaal van het Streek archief Midden-Holland in 2014 verhuizen naar de chocoladefabriek van Steenland op Klein Amerika 20 in Gouda. De studiezaal krijgt con- centratiewerkplekken in 'zeecontainers'! Zie ook www.hanratharchitect.nl. Elfde Walvisprijs Om het onderzoek naar de geschiedenis van Gouda en de regio te stimuleren stelde de SVAL de Walvisprijs in. Deze prijs bestaat uit een oorkonde en €500 en wordt elke twee jaar uitgeloofd voor een oorspronkelijke (niet eerder gepubliceerde) histo rische studie of verhandeling over het werkgebied (5.000-10.000 woorden). De in leverdatum voor de elfde Walvisprijs is uitgesteld tot 31 december 2015, met name vanwege de komende verhuisdrukte en het tijdelijk niet beschikbaar zijn van diverse bronnen op het streekarchief. De prijs is genoemd naar de eerste geschiedschrijver van Gouda, pastoor Ignatius Walvis (1653-1714). Zie www.groenehartarchieven.nl. Streekmuseum Krimpenerwaard 60 jaar Streekmuseum Krimpenerwaard viert dit jaar zijn 60-jarig bestaan met twee bijzon dere tentoonstellingen. Een belangrijk onderdeel van de feestelijkheden is de ten toonstelling '60 Jaar Jong!' t/m 5 april 2014. Een tentoonstelling met een ontroe rend beeld van baby-cadeaus uit 1953. Ook wordt in de minitentoonstelling aan dacht besteed aan het leven na de oorlog. Hoe was het om 60 jaar geleden gebo ren te worden? Op de tentoonstelling 'Gezellig!' is een fraaie collectie bordspellen van rond 1900 van Jan Anderson bijeengebracht. (www.streekmuseumkrimpenerwaard.nl)

Schatkamer | 2013 | | pagina 15