Ha Weer Klaas de Vriesschoo! Klaas de Vriesschoo!, Groeneweg 30 63 De niet-beschermde vleugel van de Klaas de Vriesschool aan de andere kant van de Patersteeg werd totaal afgebroken en his toriserend herbouwd. Golda deed archeo logisch onderzoek en er kwam een veelbe sproken loopbrug over die steeg (ook op oude foto's bevonden zich daarvoor al zgn stempels tussen de gebouwen). Al bleef ook het 'kaaspakhuis' nog in gebruik, aan de Patersteeg kwam een geheel nieuw aan alle eisen voldoend depot, naar was bere kend genoeg voor de komende decennia! Hl Ill De Stichting "Vrienden van Archief en Li- brye" heeft een brandbrief met deze in houd naar college en raad gestuurd om te voorkomen dat de verhuisplannen doorgang vinden. Het pand is volgens de stichting volledig ongeschikt. Zij wil de centrale bibliotheek uit het gebouw aan het Weeshuisplein laten vertrekken naar het Buytenerf', aldus een krant in 1989.13 De Schatkamer was nog tot 2005 een co productie van streekarchief en vrienden stichting en wijdde geen woord aan de actie! Zoals al eerder is gememoreerd bekostigde de stichting zelfs een onder- - -- Weeshuis, Groeneweg 32 zoek naar een alternatieve locatie door architectenbureau Boll B.V. De aandacht werd weer verlegd naar de directe omge ving van het weeshuis.14 Het jaarverslag 1991 van de dienst: 'In april 1991 nam het college van B&W van Gouda - verantwoordelijk voor het ter beschikking stellen van het archiefgebouw aan het streekarchief - het besluit om niet langer herhuisvesting in het kantoorgebouw Buytenerf na te streven. In plaats daarvan werd teruggegre pen op het oorspronkelijke herhuisvestingsplan uit 1986 'Het werd een investe ring van 2,7 miljoen gulden. De Vriendenstichting vond dit een 'schijnoplossing'.15 Het ging toch door.16 Stond in het jaarverslag 1991 nog 'In de verdere toekomst biedt gebruik van de hoofdvleugel van de voormalige Klaas de Vriesschool aan de Groenewegzijde - eventueel gefaseerd - verdere mogelijkheden', die werden na mi nimaal verbouwen van dit pand uit 1884 tegelijk benut. s 13 Ref. Dagblad, 9 nov. 1989 14 Adri den Boer, 25 jaar stichting Vrienden van Archief en Librije (1982-2007), in: De Schat kamer 2007-2 15 Ref. Dagblad 11 mei 1992 16 Foto's eerste paal d.d. 6-9-1993 en van verdere bouw in SAMH-collectie

Schatkamer | 2013 | | pagina 9