Mededelingen 50 Statuten geactualiseerd Op 17 juni zijn op basis van een bestuursbesluit bij een notaris middels een wijzi- gingsakte de statuten van de SVAL geactualiseerd. De nieuwe integrale versie staat op de website. Vacatures bestuur SVAL Voor de vervulling van komende vacatures zoekt de SVAL gegadigden voor de func ties van voorzitter en penningmeester. Voor aanmelding en inlichtingen kan men terecht bij de secretaris: theavanwordragen@creativum.nl, tel. 182-530626, zo mo gelijk voor de bestuursvergadering van 12 september. Zie ook: www.samh.nl/over-ons/stichting-vrienden-van-archief-en-librije/ Bij een verhuizing... In totaal worden ruim 1000 verschillende overheids-, bedrijfs-, verenigings- en an dere archieven en collecties verhuisd. Deze verschillende archieven en collecties meten tezamen 7,5 kilometer. Dit komt neer op tienduizenden dozen. Het streekarchief is blij met de nieuwe huisves- tingslocaties in het gloed nieuwe en moderne Gou- wedepot op het Gouwe- park en de aantrekkelijke en open Chocoladefa briek, samen met Biblio theek Gouda, Kruim en de Drukkerswerkplaats. Toch zullen zowel medewerkers als bezoekers nog wel eens met weemoed te rugdenken aan de oude vertrouwde studiezaal aan de Groeneweg in Gouda. Het gebouw ademt namelijk de historie van de bewoners. Het werd gebouwd in 1884 als T Kostelooze school’, later openbare school no. 1 en in 1964 opgeheven als Klaas de Vriesschool. Daarna werd het pand tussen 1967 en 1977 tijdelijk bewoond door het gemeentearchief Gouda. Tussen 1977 en 1994 kreeg het gebouw allerlei tijdelijk invullingen, onder andere voor de opleiding Roos je Vos. Het gemeentearchief werd intussen een streekarchief en gebruikte vanaf 1994 tot nu het pand met veel plezier. De ‘time warp'-foto hiernaast is een foto montage van de huidige studiezaal en een klassenfoto uit 1920 op exact dezelfde plek. Het is een mooie foto van toen en nu geworden, waarbij de originele, bewaar de elementen goed herkenbaar zijn. (e-Nieuwsbrief 2 SAMH, mei 2014)

Schatkamer | 2014 | | pagina 24