*L 53 Magazine: Gouda - Zoals beschreven door Anna Barbara van Meerten- Schilperoort; door Jan Willem Klein (uitgave SV AL) Op dinsdag 2 september was tijdens het Samenwerken met Anna Barbara een bijzonder nieuw magazine in te zien: Gouda - Zoals beschreven door Anna Barbara van Meerten SchHperoortingeleid en van commentaar voorzien door Jan Willem Klein. Het boekje is rond Open Monumentendag op verschillende punten in Gouda verkrijgbaar, o.a. bij de boekhandels Verkaaik en Smit. Anna Barbara beschrijft een aantal plaatsen in Gouda die in de ‘Reis door het Ko ningrijk der Nederlanden en het groothertogdom Luxemburg’ uit 1829 aan bod ko men. Men laat bezoekers het “schuuren” zien, bezoekt de St. Janskerk en vertelt over preek en orgel, maar ze beschrijft ook hoe ‘bij de lagere klasse de gewone Goudsche uitspraak het goed gezang in den weg staat'. Er wordt een dansavond bezocht en het stadhuis doet haar aan het sprookje van Aladdin denken. SVAL Het microfiches oude kranten scannen voor SAMH Op de middag van 16 juni heeft ‘GMS digi taliseert’ uit Alblas- serdam alle (moeder-) microfiches van de Goudsche en Schoon- hovens(ch)e Courant opgehaald om ze te scannen en er ocr- bewerking op toe te passen. (‘GMS weet dankzij een ruime er varing als geen ander hoe het om moet gaan met kwetsbare microfilms. Meer dan dertig jaar geleden is GMS namelijk gestart als Groenendijk Micro film en Services’, ook voor het Goudse archief.) Het gaat om circa 9.500 fiches met gemiddeld 30 beelden, dat is circa 285.000 pagina’s. Overdracht aan het SAMH op schijf vindt binnenkort plaats. Kranten van vóór 1943 kunnen zonder meer op inter net worden geplaatst en voor de periode daarna is de SVAL optimistisch gestemd. De zakelijk hoofdredacteur van het AD, de rechtsopvolger: ‘Wanneer u kranten van na 1943 wilt vertonen op internet, staan wij dat uitsluitend toe na schriftelijke toe stemming. Hieraan moeten wij voorwaarden verbinden (bijvoorbeeld het uitsluiten van commercieel gebruik en vrijwaring bij eventuele aanspraken van rechthebben den). Er zijn gelukkig weinig voorbeelden bekend van problemen die ontstonden, dus hier moeten wij wel uit kunnen komen.’ Die toestemming is of moet nog wor den gevraagd door het SAMH als ‘vertoner’.

Schatkamer | 2014 | | pagina 27