ff'-. 54 Giidebrief goud- en zilversmeden wordt gerestaureerd Op 30 april 1629 kregen de goud- en zilver smeden van Schoonhoven het recht zichzelf te organiseren volgens het Plakaet van Phi lips de Schone uit 1503. Dit recht werd vast gelegd in een gildebrief die het stadsbestuur in de vorm van een oorkonde uitreikte aan het gildebestuur. Deze werd later met ande re gildestukken ingebonden in het zoge naamde ‘Gildeboekje'. Hoewel het een peri ode vermist is geweest, dook het in de jaren dertig weer op en is sindsdien veilig onder gebracht in het oud-archief van Schoonho ven, tegenwoordig te Gouda. De tand des tijds heeft echter zijn sporen nagelaten; in dit geval in de vorm van insectenvraat. De oorkonde en het Gildeboekje moeten daar om hoognodig gerestaureerd worden. De financiën vormden echter een hinderpaal. De Historische Vereniging Schoonhoven heeft nu vanwege het grote belang van dit fundamentele document voor ‘de Zilverstad’ beslo ten deze restauratie mogelijk te maken. Eind 2014 is de restauratie gereed. (De Heraut Schoonhoven, maart 2014) Fietsen: In de karrensporen van Anna Barbara van Meerten-Schilperoort. Gids: Maurice Kruk van Bureau Mens en Groen In bovengenoemde Reisbeschrijving maakt Anna Barbara ook een dagtochtje vanuit Gouda. Ze bezoekt o.a. Oudewater en Schoonhoven. Maurice Kruk van Bureau Mens en Groen bege leidt u op zaterdag 13 september, Open Monu mentendag, met de fiets langs de karrensporen van Anna Barbara, ‘s Morgens om 10.00 uur vertrekt u vanaf de Oude Begraafplaats aan de Prins Hendrikstraat, waar Anna Barbara begra ven ligt. Na een tocht van een kleine 45 kilome ter keert u terug in Gouda, waar u in de St. Janskerk de epitaaf van Anna Barbara kunt be wonderen en wellicht nog een eindje haar voet sporen kunt volgen... om de benen te strekken en wellicht nog een monument te bezoeken dat ze beschrijft. De verwachting is dat de groep rond 15.00 uur weer in Gouda zal zijn. Al met al: de voorpret voor de reis kan beginnen! www. goudabruist. n!) y'A -n-~-

Schatkamer | 2014 | | pagina 28