66 De Kroniek van het Margarethaklooster (1453, Latijn) Het Tafelspel van het Tuchthuis (1612, Nederlands, gedrukt) De stand van zaken bij ‘Gouda op Schrift’ Ons project maakt gebruik van elaborate om daarin ons werk vast te leggen. De vrijwilligers krijgen strikte handleidingen om mee te werken. Zij worden ook vak kundig begeleid door enkele deskundigen op het gebied van transcriberen en herta len van oude geschreven bronnen. Pas nadat het Huygens ING dat werk heeft be oordeeld, wordt het vrijgegeven en kunnen ook anderen het werk van ‘Gouda op Schrift’ op elaborate inkijken. Tot dat moment kunnen alleen onze vrijwilligers erbij. Op de website www.goudaopschrift.nl is echter al veel informatie te lezen over het project en over de bronnen waar we aan werken. De werkzaamheden vorderen ge staag en de lijst van getranscribeerde en hertaalde bronnen groeit. We hopen in de loop van volgend jaar de werkzaamheden aan enkele bronnen, of gedeelten daar van, te kunnen afronden. Inmiddels zijn er al gedeelten van een handschrift en een gedrukt werkje integraal gepubliceerd, inclusief transcriptie en vertaling: Deze werken worden de komende maanden nog eens onder de loep genomen door commissies met vrijwilligers die goed op de hoogte zijn van transcriptie, interpreta tie en hertaling. Daarna kunnen onze publicaties in elaborate worden bekeken via de website van ‘Gouda op Schrift’. De facsimile’s van alle bronnen waar we ons mee bezighouden staan reeds als bladerboek integraal op de website van ‘Gouda op Schrift’. Onderwijl is ‘Gouda op Schrift' natuurlijk heel blij met de interesse vanuit het Huy gens ING en met de rol die we kunnen spelen in het onderzoek van Montserrat Prats López. We wachten met belangstelling de bevindingen af en hopen ervan te kunnen leren. Enkele bronnen zijn in feite al afgerond: Het Memorieboekje van Adriaen Vereijck (1650, 300 pp. - zie afbeelding vorige pagina) De stadsgeschiedenis door Franco de Vrije (1700, 170 pp.) Een stadsgeschiedenis die rond 1700 bij Theodoor van Abbesteech is beland en door deze is aangevuld (214 pp.) www. goudaopschrift. nt GOSGouda goudaopschrift@gmail. com @GoudaOpSchrift Voor meer informatie over ‘Gouda op Schrift’: Website: Facebook: E-mail: Twitter: Literatuur: Elisabeth Venselaar, ‘Gouda op Schrift’. Het geschreven verleden van Gouda weer in beeld gebracht voor de Gouwenaren in: De Schatkamer 2014-1

Schatkamer | 2014 | | pagina 12