- Rotaryclub Gouda 71 (Zie www.gmsnl.com/referenties/vrienden-van-archief-en-librije/.) Het resultaat werd dus begin november afgeleverd. (Op de foto in die bijdrage is naast Henny van Dolder Nico Habermehl nog te zien achter een microfichelezer!) De stichting kon en moest ruim 90% van de 34.396,11 uit eigen vermogen betalen, maar dankt de volgende sponsors ter zake: - Historische Vereniging Die Goude - Stichting Jac. Bezemer te Gouda - Stichting Behoud Cultureel Erfgoed Schoonhoven Dank past ook de vorige besturen en streekarchivarissen voor het ooit uit publieke middelen op microfiche zetten van de kranten, scannen vanaf de originelen zou voor de stichting niet betaalbaar zijn geweest. Andere digitale kranten voor Midden-Hoiiand ‘Wilt u nu al graag nieuws uit vroeger tijden digitaal zoeken? Kijk dan eens op www.delpher.nl voor onder andere de gedigitaliseerde kranten uit de Koninklijke Bibliotheek in Den Haag’, aldus de website www.samh.nl. Ligt het voor de hand om óók te zoeken in de al langer presente digitale krantencollecties van de naburige streekarchieven in Alphen en Woerden, dat geldt misschien onverwacht ook voor http://gorinchem.courant.nu/. Daar uitgegeven kranten gaven lang ook regionaal nieuws uit Midden-Holland. 500,- 1000, 500,- 800,- SVAL en ‘de Olifant de dames Bloot’ De Nieuwerkerks/Franse thuisonderzoeker Rob Stolk schreef de paperback 'de Olifant de dames Bloot’ (256 pag.’s) en gaf die zelf uit. De ondertitel luidt: ‘of de opkomst en de ondergang van een ijsselsteen- fabriek. Een herenboer kocht een steenplaats aan de Hollandsche IJssel. Over steenbaronnen, tolgaarders en kasteleins langs de ‘s-Gravenweg.’ Er waren er al 400 verkocht toen het boek in november in twee sessies werd gepresenteerd in het landhuis in de voormalige steenoven De Olifant op het Nieuwer- kerkse Ver Hitland. Dankzij voorintekening staat ook de SVAL achterin als instantie die de eerste druk (van 1000 ex.) financieel mede mogelijk maakte. Van het streekarchief is voor dit boek - misschien voor het eerst? - alleen de website als bron gebruikt, vooral de weblogs van de rubrieken Toen Nu in Het Kanaal, Oud+heden in Hart van Holland (2008-juli 2014) en de genealogische sub-bronnen. (De eerstgenoemde moeten nu nog geraadpleegd worden op www.gha.ab-c.nl.) De SVAL-aanschaf was uiteraard voor het SAMH en het boek is dus in de Chocoladefabriek raadpleegbaar. De prijs is sinds de verschijning 17,70. Het is verkrijgbaar bij de boekhandel, via http://olifantendamesbloot.jouwweb.nl/ en met korting in oudheidkamers in de regio. OF DE OPKOMST EN DE ONDERGANG VAN EEN IJSSELSTEENFABRIEK

Schatkamer | 2014 | | pagina 17