73 OEMBEMELIIKMOM'Mt N» fgvBMtvm* MoraE«mi it Historische vereniging Goiderake Op 12 september werd het gerestaureerde gemaal Verdoold heropend en kreeg Golderake-bestuurslid Han Boevé een sleutel van dijkgraaf Hans Oosters voor hun onderkomen daarin. Op Open Monumentendag, 13 september 2014, was het open huis, ‘“s Middags om twee uur werden we verrast door het bezoek van het college van B en W van Ouderkerk en kregen we overhandigd de ambtsketen van de ge meente Gouderak. Hij heeft ongeveer 28 jaar in het gemeentehuis van Ouderkerk gehangen, maar is nu weer thuis. (HV Goiderake, Bulletin 61, oktober 2014) Gemeentefusie Krimpenerwaard Per 1 januari fuseren de gemeenten Bergambacht, Nederlek, Ouderkerk, Schoonho ven en Vlist (K5) tot de gemeente Krimpenerwaard. Daarmee wordt het streekar chief Midden-Holland een gemeenschappelijke regeling met vijf in plaats van met negen gemeenten als deelnemer (en met minder ‘bestuurlijke drukte’). Uit de notu len van de Adviescommissie SAMH van 4 november 2014: ‘Dhr Den Boer overhan digt een knipsel uit Binnenlands Bestuur over het (deels) ook geldig zijn van de Ar chiefwet voor gemeentelijke websites; gezien het ter ziele zijn gegaan van die van de drie v.m. Zuidplasgemeenten bij de fusie van 2010 (incl. voor burger en bestuur relevante RISsen) suggereert hij dat SAMH de nu fuserende Krimpenerwaardge- meenten ter zake waarschuwt.’ (RIS RaadsInformatieSysteem) Ivo ra in Museum Gouda In de afgelopen decennia heeft Museum Gouda diverse tentoonstellingen en bege leidende publicaties gerealiseerd over de Goudse aardewerkfabrieken. Nu is de Pla teelbakkerij Ivora aan de beurt. Bij de tentoonstelling verschijnt een speciale editie van het tijdschrift 'Vormen uit Vuur’, geschreven door verzamelaar en auteur Barba ra Walraven. De tentoonstelling is te zien van 18 januari tot en met 17 mei 2015. www. museumgouda. n!) Landbouw en monumenten in Zevenhuizen Zaterdag 29 november 2014 om 14.00 uur opende wethouder André Muller van Zuidplas de nieuwe tentoonstelling van de stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle met de titel: “Landbouw! Hoe zat het ook alweer?” Daarnaast is ook nog de in het voorjaar van 2014 in de koffiehoek van ons Historisch Centrum geopende tentoon stelling “Gemeentelijke monumenten in beeld” te bezichtigen tot het voorjaar van 2015. Dit is een tentoonstelling met foto’s en andere informatie van alle 28 ge meentelijke monumenten uit Moerkapelle, Oud Verlaat en Zevenhuizen. ‘Aan de hand van deze informatie kunt u zelf beoordelen of het de moeite waard is om dit erfgoed te beschermen met de status van gemeentelijk monument.’ (Gewerkt wordt nog steeds aan een Zuidplasbrede gemeentelijke monumentenlijst: Nieuwer- kerk aan den IJssel en vijf jaar na de fusie, nog niet bestuur lijk besloten.) (www. oudzevenhuizenmoerkapeiie. ni)

Schatkamer | 2014 | | pagina 19