20 Andere digitale kranten voor Midden-Hoiiand (2) ‘Wilt u nu al graag nieuws uit vroeger tijden digitaal zoeken? Kijk dan eens op www.delpher.nl voor onder andere de gedigitaliseerde kranten uit de Koninklijke Bibliotheek in Den Haag’, aldus de website www.samh.nl. De zin ‘Vanaf voorjaar 2015 zijn de kranten digitaal beschikbaar en kunt u thuis of achter een publieks- computer in de Chocoladefabriek deze onuitputtelijke bron bekijken en door zoeken’ is of wordt nog aangepast door SAMH. ‘Ligt het voor de hand om óók te zoeken in de al langer presente digitale krantencollecties van de naburige streekarchieven in Alphen en Woerden, dat geldt wellicht onverwacht ook voor http://gorinchem.courant.nu/. Daar uitgegeven kranten gaven lang ook regionaal nieuws uit Midden-Holland’, zo stond al in het vorige nummer. Hieraan is toe te voegen dat het daar ook (nog?) kranten tot 1980 betreft. Op www.ad.nl staat het nieuws uit de Goudsche Courantvan 2003-2005. Op www.digibron.nlstaat (onder andere) nieuws uit het Reformatorisch Dagblad van ook Midden-Holland van 1971 tot heden toe. de nu Gedigitaliseerde kranten op 1 juii raadpleegbaar ‘SVAL leverde oude kranten af aan SAMH' was al een bijdrage in het vorige nummer van dit tijdschrift (en toen werd nog publiceren in het eerste kwartaal van 2015 verwacht). Al was een symbolische overhandiging bij de depotopening in november uitgesteld: het laten digitaliseren van de belangrijkste twee regionale kranten was wel het SVAL-geschenk ter gelegenheid daar van. Voorafgaand aan de uitreiking van vrijwilligerspenning kreeg Daphne Bergman als voorzitter van het streekarchief van stich tingsvoorzitter Adri den Boer die gedigitaliseerde kranten in een doosje met schijven aangebo den. Het gaat om de Goudsche en de Schoon- hovensche Courant (zoe ken daarin biedt tevens een datumsleutel voor de analoog te raadplegen meer tijdelijke en lokale kranten). Op 1 juli 2015 staan die streekkranten vanaf de 19de eeuw tot 1945 op internet en zijn die vanaf 1945 even doorzoekbaar in de Choco ladefabriek present! Die knip is vanwege copyrightkwesties elders. (Foto: Thea van Wordragen)

Schatkamer | 2015 | | pagina 22