Uit de regio 23 ‘Archieven Cape He aan den Ussei niet langer bij het Stadsarchief’ De archieven van de Gemeente Capelle aan den IJssel worden sinds kort niet meer beheerd bij het Stadsarchief en zijn hier dus ook niet meer in te zien. Het gaat om de archieven van de gemeentelijke instellingen en hun rechtsvoorgangers. Voor in zage kunt u zich wenden tot de Gemeente Capelle aan den IJssel, dhr P.J. Keyner, p.j.keyner@capelleaandenijssel.nl, tel. 010-2848251. Let op: particuliere archieven uit Capelle (zoals die van kerken en families) maken geen deel uit van de gemeen telijke archieven en zijn net als voorheen beschikbaar bij het Stadsarchief. stadsarchief, rotterdam. n!) Oud Gouda op Facebook ‘Op dit moment zijn er drie Facebook-communities voor foto’s van Gouda: 1. Gouda Vroeger Nu (GV&N): ‘Jouw site voor Gouwenaars met foto's van Vroeger Nu. Deze site is opgericht voor iedereen die Gouwenaar is of ooit is ge weest. 2. Herinnert u zich Gouda van toen nog (HUZGVTN): ‘Leuke pagina over de historie van Gouda. Met leuke foto’s en informatie van toen. Op deze pagina vindt u vooral foto's uit boeken, ansichtkaarten en foto’s van mensen zelf’. 3. Ik hou van Gouda (IHVG), een derde Facebook-community, lijkt op weg naar het einde. Het was onderdeel van de website www.ihvgouda.nl, die echter vorig jaar is opgeheven. Volgens Jan Jaap Hakvoort van Internet Publishing lukte het niet om de website winstgevend te maken. Natuurlijk zijn er andere bronnen waar foto’s van oud-Gouda te vinden zijn; aller eerst natuurlijk de beeldbank van het streekarchief, die op dit moment nog niet digitaal geraadpleegd kan worden.’ (Nieuwsbrief 73 HV Die Goude, febr. 2015) MACHT EN PRACHT - Zeven eeuwen bestuurlijke macht in Capelle aan den IJssel: €7,95 De auteurs van dit boek, Suus Boef, Hans Bolkestein, Henk Oldenhof en Paul Weyling, hielden zich intensief met dit onderwerp bezig om invulling te geven aan het landelijke thema van Open Monumentendag 2013. Hun naspeuringen in de ar chieven leverden voldoende materiaal op om er een zogenaamde verhalende expo sitie van te maken, die te zien is geweest in het Van Cappellenhuis, het Gemeente huis en (deels) in het Dief- en Duifhuisje. Zóveel materiaal was er beschikbaar dat niet op de expositieborden kon worden getoond, dat het besluit werd genomen om een boek uit te geven waarin een zo compleet mogelijk verhaal kon worden verteld over de bestuurders die Capelle aan den IJssel in de loop van zeven eeuwen heeft gekend. Het boek verscheen op 31 oktober 2014. (www. hvc-capelle. nl/webwinkel/) N.B. Nieuwerkerk had eeuwenlang dezelfde ambachtsheren als Capelle (1666-1848 de stad Gouda!), en soms ook nog dezelfde burgemeester.

Schatkamer | 2015 | | pagina 25