Andries Fyandijk 53 Andries Fyandijk in Rotterdam-Nesseiande (v.m. Zevenhuizen), in 2002 vernoemd naar alleen Andries Fijan Fijanerfin Zevenhuizen, in 1989 vernoemd naar molenbouwer Andries Fijan én diens zoon, de amateur- geschiedschrijver Jan Fijan Al gaan die onder Zevenhuizen, bijvoorbeeld over de herbouw van de kerk, dieper: Fijan kan wel één van hun bronnen zijn geweest. Hün werk werd royaal gedrukt en geciteerd. Het lemma Zevenhuizen hieruit is inclusief het bekende ovale plaatje toe gevoegd bij de typoscript van Fijan in genoemd inventarisnummer 637 onder ar- chiefcode 0011 in Gouda. Het bevat voorin de aantekening dat het in 1943 aan de gemeente Zevenhuizen is geschonken door de gemeentesecretaris. (Uiteraard had de Goudse Librije, nu de streekarchiefbibliotheek, de zes delen van 'De Nederland- sche stad- en dorp beschrijver1 van meet af aan al en is deze katern op dat archief een doublure.) Naar de molenbouwende vader Andries Fijan, deels dus óók al vernoemd in het Ze- venhuizense Fijanerf, vernoemden B&W van Rotterdam in 2002 nog een nieuwe dijk in de Waterwijk in Nesselande.16 Ook de bron voor de afwijkende spelling van die 'Andries Fyandijk' is bekend.17 16 Adri den Boer, 'Historische straatnamen in Nesselande', in: VT 90, 2007 17 L. van Houdt, 'Eendragtspolder van molens naar machines', Rotterdam/Zevenhuizen, 1997; zie ook: Adri den Boer, Fijan: dubbel vernoemd en dubbel gespeld, in: Hart van Holland (OUD+heden), 17-7-2013 Molenbouwer Eendrachtspolder

Schatkamer | 2015 | | pagina 11