68 Daarnaast wordt echter ook alle feitelijke informatie over de opgravingen en de vondsten op publieksvriendelijke wijze gepresenteerd, en dat zal ook het selectieve Schatkamerpubliek zeker interessant vinden. Stadsarcheoloog Maarten Groenendijk en Marcel van Dasselaar van ArcheoMedia worden niet voor niets bedankt voor hun adviezen. Het publieksboekje is goed geschreven door de bekende archeo- kinderboekenschrijver Evert van Ginkel. De popularisering gaat soms wel zó ver, dat er verwarring kan ontstaan: zo is 'meester De Lange' geen schoolmeester, maar een jurist. Het boekje is te koop bij de Sint-Janskerk. Het is prachtig geïllustreerd, deels ook met plaatjes uit het streekarchief. Bij de vier genoemde bronnen miste ik van Henny van Dolder-de Wit het boekje 'Mijn voeten lopen over oude stenen... Vier eeuwen begraven in de Sint-Janskerk' uit 2010, maar als je van dat bestaan niet weet heb je daar vast geen last van.... Aanbevolen dus! Adri den Boer Op initiatief van het college van kerkrentmeesters van Hervormd Gouda is dit mys terie aangegrepen als aanknopingspunt voor een publieksboekje over de opgravin gen in het algemeen en dit graf in het bijzonder. Het is een fictief verhaal, waarin het 18de-eeuwse Gouda, de Sint-Janskerk en diverse beroemde Goudse persona ges een rol spelen: van de patriotse regent Cornelis de Lange tot domineesvrouw Anna van Meerten-Schilperoort en vroedvrouw Anna van Hensbeek. Als ze het ver haal zouden hebben kunnen lezen, zouden ze zich dan, zoals het spreekwoord hard zegt, in hun graf omkeren? Wethouder Daphne Bergman kreeg van Ton Hage (St. Goudse SintJan) het eerste boekje in een nieuwe museale hoek van de kerk (www.gouda.ni). ;raf van de inde jongen

Schatkamer | 2015 | | pagina 26