19 www.goudanet.nl stopt In de laatste vergadering van het Historisch Platform Gouda bracht voorzitter Ineke Verkaaik een boodschap over van de drie directeuren van de instellingen die samen het kennisnetwerk Goudanet bekostigen: het beheer en onderhoud van de website wordt stopgezet! Goudanet afficheert zich als ‘het collectieve geheugen van Gouda’. Het was opgezet vanuit de Bibliotheek Gouda, Museum Gouda en het Streekarchief Midden-Holland. Het beheer ligt bij een medewerker (vrijwilliger) van de biblio theek. De beheerders van Goudanet vragen aan de vrijwilligersverenigingen die werk hebben staan op Goudanet (zoals dossiers en blogs) om dit terug te halen en het verder zelf te gaan verzorgen. Er is echter ook informatie die geen vereniging of stichting als ‘moeder’ heeft. Denk bijvoorbeeld aan de blog over de sigarennijver heid. Meegedeeld is dat de gemeente Gouda meewerkt aan een oplossing daarvoor via een portaal ‘Welkom in Gouda’. Eventuele ‘weeskinderen’ kunnen daar tijdelijk gestald worden, zodat ze in elk geval niet verlorengaan. (GJJ in Nieuwsbrief 81 Die Goude) Ouderkerkse scheepswerven In het HOP Ouderkerk staan nu de Ouderkerkse scheepswerven centraal. Vanaf de Middeleeuwen had de scheepsvaart een grote invloed op de ontwikkeling van Ou derkerk. Zo vestigden zich er vanaf de vijftiende eeuw diverse industrieën die ge heel georiënteerd waren op de scheepvaart, zoals scheepswerven, zeilmakerijen en touwslagerijen. In de twintigste eeuw verdwenen de meeste van deze scheepsbe drijven en kwamen er transportondernemingen voor in de plaats. In het HOP is een kleine expositie over de geschiedenis van de diverse verdwenen scheepswerven in Ouderkerk te bezichtigen, in aansluiting op de grote tentoonstel ling in de Oudheidskamer. www. h vouderkerck. ni) Kortenoord-expositie bij HVN In de Oudheidkamer van de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel duurt de expositie over Kortenoord nog voort. (www.hvnweb.nl) KVT-expositie bij HVM In de Oudheidkamer van de Historische Vereniging Moordrecht duurt de expositie over “De Koninklijke Vereenigde Tapijtenfabrieken” nog voort. www. historischmoordrecht. ni) Stichting OudZevenhuizen-Moerkapeiie heeft 600 klassenfoto’s In museum “Ons Verleden” is sinds 30 januari een nieuwe tentoonstelling te zien met veel klassenfoto’s van de scholen in de oude gemeente Zevenhuizen- Moerkapeiie. Te zien zijn niet alleen klassenfoto's van de zes lagere scholen, de hui dige basisscholen, maar ook van de landbouwschool van Moerkapelle, de huishoud school van Zevenhuizen en er zijn zelfs foto’s van de zondagsscholen uit de drie kernen Moerkapelle, Oud Verlaat en Zevenhuizen. www. oudze venhuizenmoerkapeiie. ni)

Schatkamer | 2016 | | pagina 21