41 Ruiling van grond In september 1934 verklaarde de gemeente Gouda zich bereid ‘te bevorderen dat de kerk de beschikking krijgt over de nodige grond voor toegang tot de nieuwe ka pel', waarbij een ijzeren hek mocht worden geplaatst. Daartegenover eiste zij grond bij de kerk - tussen de steunberen - voor een symbolisch bedrag van 10 cent, zodat betaling met gesloten beurzen kon plaatsvinden. In de tijd van vier en een halve maand bouwde aannemer J.C. van der Vorm uit Rotterdam onder opzicht van L. Stokla een kapel van 8V2 x 6 x 21/2 m., met een gewelf van donker eikenhout. Voor verbinding met de kerk legde men over het grachtje een overdekte loopbrug aan, met daarin het jaartal 1934. De kapel werd op 17 september 1934 in gebruik genomen en werd bestemd als vergaderruimte voor de Restauratiecommissie.7 7 Daar Van der Vorm verlangde dat dit in besloten kring zou plaatsvinden waren hierbij aanwezig hijzelf, dr. J. Kalf (directeur van de Rijks Monumentenzorg), leden van de Kapelcommissie, van wie jonkheer mr. W.A. Beelaarts van Blokland het woord voerde, burgemeester E.G. Gaarlandt, ir. J.L. Schouten, 0. van Krimpen, architect W. Kromhout, leden van de Restauratiecommissie, kerkvoog den en regenten van het Oudemannenhuis. In februari 1934 stemde het ministerie van O, K en W in met de bouw van een kapel naar ontwerp van Willem Kromhout, mits de kosten niet op rekening van de kerkres tauratie werden gebracht. Onmiddellijk daarna moest de hulpkapel voor rekening van de kerk worden gesloopt; kerkvoogd Van Vliet maakte er nog net op tijd een foto van. De officiële ingebruikneming op 17 september 1934; zittend achter de tafel met lange witte baard J.L. Schouten, achter hem W. van der Vorm (foto SAMH)

Schatkamer | 2016 | | pagina 23