1934 vormen de zeven klooster- 44 Bron SAMH Kerkarchief, notulen kerkvoogdij van 1927 tot 1935, inv. nrs 10 en 11 Archief Hervormde gemeente, Fonds Herstel Goudse glazen 1926-1936 Boven de toegangsdeur aan Ach ter de Kerk prijkt in zandsteen de markante kop van ir. J.L. Schou ten, een sculptuur van Theo Vos. In de kerk maakte men onder glas 14 een doorgang, om de kapel vanuit de kerk voor bezoe kers toegankelijk te maken. De door Theo Vos in zandsteen gehouwen kop van Johannes Lourens Schouten 1852-1937) boven de toegangsdeur aan Achter de Kerk (foto SAMH) Ten slotte Mag de kapel als bouwwerk omstreden zijn, sinds glazen één geheel met hetgeen de kerk aan gebrandschilderd glas bezit. Daags na de ingebruikneming van de kapel kreeg de pers gelegenheid het gebouwtje te be zichtigen. Een week later maakten de kerkvoogden per advertentie bekend dat de kapel op maandag 24, woensdag 26 en vrijdag 28 september tegen een vergoeding van 10 cent te bezichtigen was voor het publiek, van 10 tot 12 uur en van 2 tot 5 uur. Andere dagen en uren op verzoek a 10 cent per persoon behalve de gewone entree van 25 cent. Om de kleuren in het gebrandschilderde glas nog meer tot zijn recht te doen komen werden de bakstenen muren in 1985 gestuct en gewit. Ook kregen de glazen, net als die in het grote kerkgebouw, een beschermende beglazing aan de buitenzijde. Aan het eind van het jaar, bij het evenement ‘De Goudse Glazen uitgelicht', toont de kapel zich van zijn mooiste zijde. Dan stralen in de donkere tuin de glazen in hun kleurenpracht.

Schatkamer | 2016 | | pagina 26