Uit de regio 86 HVM: Oudheidkamerexpositie Moordrechtse basisscholen De Historische Vereniging Moordrecht heeft tot eind 2017 een expositie over de Moordrechtse basisscholen in Oudheidkamer Het Weeshuis. SVAL-project Gouda Op Schrift Zie www.goudaopschrift.nlvoor vrijwilligersoproep, kaartenactie en nog veel meer! ‘Auteurs zij bekend dat artikelen als Schatkamerinhoud op internet komen. Dat staat nu achterin de edities. Plaatsing was eerder ook al het geval op www.goudanet.nl. Auteurs van vroegere artikelen met eventuele bezwaren daar tegen op www.samh.nl kunnen contact opnemen met de stichting. Biog over de librije en de Goudse boekcultuur Op https://kolibriegouda. wordpress.com/X^ew ik - onder de naam Ko Librie - begon nen met een blog over de Goudse stadslibrije en de Goudse boekcultuur. Ik zet daar allerlei wetenswaardigheden over deze onderwerpen op. Dat kan van alles zijn, van bijzondere boeken tot onderzoekjes naar bepaalde aspecten van de Goudse librije of de boekcultuur. Het doel is, om de Goudse boekhistorie onder de aandacht te brengen en de kennis die ik daarover heb, te delen. (Jan Willem Klein) Uit de Adviescommissie SAMH De private SVAL participeert met twee bestuursleden in de publieke Adviescom missie van het streekarchief. De notulen daarvan staan op www.samh.nl/over-ons. (Hetzelfde geldt trouwens voor die van het Algemeen Bestuur van het SAMH.) Van Open Monumentendag 2016 in Moerkapeiie... ...resteren een boekje ‘Oproer aan de Moerkapel.. 29 januari 1785’en bij de dorps kerk een reconstructie van een rond 1955 vernielde grafzerk uit 1829. Inlichtingen: a.brugmans@filternet.nl. Zie voor de zerk ook De Schatkamer2016-1pag. 15. ‘Speelgoed van zolder’... ...is de nieuwe tentoonstelling in de museale expositieruimte (de ‘voorzolder’). (www. streekmuseumkrimpenerwaard. n!) ‘25 jaar Oudheidkamer en Nieuwerkerkse iconen’... ...heet de jubileumexpositie over de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel en haar Oudheidkamer. www.hvnweb. n!)

Schatkamer | 2016 | | pagina 36