Uit de regio Adri den Boer, voorzitter 14 29 september: Jubiieummiddag Vriendenstichting Vrijdagmiddag 29 september hoopt de stichting, opgericht op 1 oktober 1982, haar 35-jarig bestaan te vieren in de Chocoladefabriek (Steenlandzaal). Reserveer die middag vast: er komen boeiende sprekers. Digitalisering akten Burgerlijke Stand Eind februari zijn wij gestart met een groot digitaliseringsproject van genealogische bestanden. Op termijn komen daardoor de akten van de Burgerlijke Stand, de hu- welijksbijlagen en het register van Belgische vluchtelingen beschikbaar via onze website. Op deze wijze willen we voorzien in de grote vraag van onze klanten naar deze bestanden. Alleen scannen is natuurlijk niet genoeg; de akten moeten ook digitaal doorzoek baar gemaakt worden. Nog niet op naam toegankelijk gemaakte akten zullen dus ontsloten worden én bestaande indexen die nu op onze website doorzoekbaar zijn worden gekoppeld aan de scans. Het scannen vindt plaats in samenwerking met FamilySearch. Ook op hun website zullen de scans straks ter beschikking komen. In memoriam Janet Hoogendoorn 1939-2017 Op 9 december 2016 was Janet Hoogendoorn voor het laatst in de bestuursvergadering van de SVAL aanwezig: zij was per 1 januari aftredend en werd bedankt voor haar inzet sinds 2000. Op 4 januari 2017 overleed zij moegestreden na een jarenlange ziekte. (Op 27 maart 2015 ontving zij bij haar te rugtreden als penningmeester terecht de vrijwil- ligerspenning van de gemeente Gouda al. Zie De Schatkamer 2015-1.) Janet werd op 10 januari ter aarde besteld op de Hervormde begraafplaats in haar geboorteplaats Oudewater. De voorafgaande herdenkingsdienst was in de Sint Joostkapel, de Lu- therse kerk aan de Lage Gouwe, waar met de hand de klok voor haar werd geluid. Ds Aart de Jong, de oastor van Gouwestein, waarin zii woonde, zei dat de liturgie-met-regenboog volledig door Janet zelf was gekozen. In Lied 140 van Johannes de Heer zag ze dus 'een poort wijd openstaan, waardoor het licht komt stromen van 't kruis, waar 'k vrijlijk heen mag gaan om vrede te be komen.' Mogen dat geloof en goede herinneringen de familie sterken in de verwerking van het verlies.

Schatkamer | 2017 | | pagina 16