30 Nieuw boek over Moerkapelle, Rens Luijtjes en zijn schilderijen! Het boekwerkje is geschreven en samengesteld door ons bestuurslid Cobi van We- ringh-Schotte en alleen bij OZM te koop. Het boekje bevat een overzicht van de schilderijen van Rens Luijtjes, waarvan een groot deel in 2017 te zien was in de kof fiehoek van het Historisch Centrum 'Ons Verleden'. De tentoonstelling begon toen met veertig kunstwerken, maar gedurende het jaar groeide dit aantal tot zestig. Van alle bij ons bekende schilderijen is een foto opgenomen in deze catalogus. Naast het fotograferen van de schilderijen is onderzoek gedaan naar de achtergrond van Rens Luijtjes. Wie was deze persoon? Waar is hij opgegroeid? Wie waren zijn fami lieleden? Daarvoor zijn diverse archieven geraadpleegd en heel wat oude kranten doorgebladerd. De gegevens uit die archieven zijn vervolgens ook verwerkt en zijn samen met een genealogie van de familie Luijtjes opgenomen in dit boek. Het boek belicht een interessant aspect van de Moerkapelse geschiedenis en bevat veertig evenwichtig gevormde, kleurrijke pagina's op A4-formaat. Het boek kost €9 voor donateurs; niet-donateurs betalen €12,50. (Oud Zevenhuizen-Moerkapeiie, OZM) "Verzet Verzet!"Uitgave Verzetsmuseum Zuid-Holland 2018, prijs 7,95 Op 27 oktober 2018 sloot het Verzetsmuseum Zuid-Holland, Turfmarkt 30 te Gouda voorgoed haar deuren. Dertig jaar is het museum in dit gebouw gevestigd geweest. In dit boek wordt teruggeblikt én vooruitgekeken. Ad van Liempt schreef het voor woord, daarna komt de directeur Arjen van Wijngaarden aan het woord. Er volgen beschouwingen van mensen uit het eerste uur van het museum en van mensen die nauw bij het museum betrokken zijn. Er staan veel foto's in en tevens enkele ge dichten. Het boek is prachtig vormgegeven. (Thea van Wordragen) "Ora et La bora" Bidden en werken op het terrein van het Clarissenkloos ter te Gouda. Uitgave Archeologische Vereniging Golda en ADC ArcheoProjecten 2018, prijs €14,95 In 2008 zijn er opgravingen gedaan op het terrein van de oude Brandweerkazerne aan de Nieuwehaven te Gouda. De complete kapel van het vijftiende-eeuwse Claris senklooster, met daarin onder andere veertien skeletten, werd blootgelegd. In dit boek staat de geschiedeins van dit klooster en het onderzoek, geschreven door spe cialistische onderzoekers en leden van de Archeologische Vereniging Golda. Het boek is voorzien van veel prachtige en verhelderende illustraties. (Thea van Wordragen) 2018: Historische Vereniging Moordrecht 25 jaar 'Moordrecht van Toen' is ter gelegenheid van het zilveren HVM-jubileum geschreven door Moerdregt-redacteuren Jaap Waasdorp en Henk van Kerkhof (€12,50). (www.historischeverenigingmoordrecht.nl)

Schatkamer | 2018 | | pagina 32