31 65 jaar Streekmuseum Krimpenerwaard 'Natuurlijk gaan we de mijlpaal wel vieren. In de afgelopen 65 jaar zijn meer dan 20.000 voorwerpen verzameld, beschreven, geregistreerd en genummerd.... Dat was heel, heel veel werk, waarbij generaties vrijwilligers betrokken zijn geweest. Om alle toewijding, trouw en kennis van deze grote groep te eren, duiken we dit jaar, meer dan anders, het archief in om meerdere voorwerpen uit onze unieke col lectie, verspreid over het Jubileumjaar, op de website in het licht te zetten, met als eindresultaat in december een overzicht van deze, in de afgelopen 65 jaar verza melde, Museumschatten. De basis van het Streekmuseum werd 65 jaar geleden ge legd. In dat jaar werd de "Stichting Oudheidkamer Krimpen aan den IJssel" opge richt. De collectie groeide met de jaren en in 1964 kwam een gedeelte van de boer derij aan de IJsseldijk vrij voor exposities. Jaren van restaureren en verbouwen volgden en in 1971 werd de "Stichting Oudheidkamer" officieel het "Streekmuseum voor de Krimpenerwaard". Zo werd het museum geleidelijk volwassen. Omringd door een groeiende kring vrienden en vrijwilligers uit de gehele Krimpenerwaard werden uitdagingen aangegaan en kansen gegrepen.' www. streekmuseumkrimpenerwaard. n!) Historisch Tijdschrift Krimpenerwaard (HTK) ter ziele Bestuur en redactie van HTK meldden begin juni 2018: 'Onze (aangevraagde en toegezegde) subsidie was gebaseerd op deze genoemde Erfgoednota 'Rijker met Erfgoed'. Tot op de dag van 17 mei was er geen subsidie en werd ons geen dag of datum gemeld waarop wij konden rekenen. Daarom heb ben wij op 17 mei een brief aan het college van B&W gestuurd waarin wij het stop zetten van de digitale uitgave HTK hebben medegedeeld. Het is bijzonder spijtig dat wij u als enthousiaste abonnees deze boodschap moeten sturen. Het gaat helaas niet meer. Er komt geen tweede aflevering meer van uw digitale Historisch Tijd schrift Krimpenerwaard.'

Schatkamer | 2018 | | pagina 33