Ten geleide Adri den Boer, voorzitter 1 Uit de eigen SVAL-werkgroep Gouda Op Schrift (GOS) is van Kees Plaizier een bij drage over de hertaling van de Twispraec der creaturen. We beconcurreerden qua input onszelf trouwens met 31 december 2018 als een in- dien- en tevens kopijdatum voor de Walvisprijs. (Zie: www.samh.nl/sval/ignatius- wa/visprijs/). Die mogelijke inzendingen kunnen artikelen voor komende jaarboekjes worden. Verder kennen de vijf deelnemende gemeenten alle periodieken van lokale histori sche verbanden. De fusiegemeenten Krimpenerwaard en Zuidplas kennen zelfs meer van die verbanden en uitgaven! De SVAL respecteert dat graag. De eigen rubriek Mededelingen raakt de kern van het stichtingsbestaan. Dit jaar vroeg SAMH niet om restauraties van archiefstukken of boeken. Wel werd gevraagd om op kosten van de SVAL manco's in de digitale Goudsche en Schoonhovensche Couranten op te vullen door scannen van de nog niet-benutte fiches en aansluitend OCR-bewerking bij GMS. Zie hierover ook al De Schatkamer 2017-3, pagina 71. Dat zo laten verdwijnen van een manco is gebeurd. Verder werden, veelal in overleg met SAMH, daar negen aankopen voor gedaan en deze vindt u als donateur hierin beschreven. Voor actualiteiten blijft graag worden meegelift met de e-nieuwsbrief van het streekarchief. Het bestuur zegt toe de jaarrekening en het jaarverslag 2018 zo spoedig als in 2019 mogelijk is op internet te plaatsen.' www.samh.nl/sval/ Aan het tijdschrift De Schatkamer zal nog lang in noten worden herinnerd. Zo had Koen Goudriaan in de laatste Tidinge van dit jaar in zijn bijdrage 'Goudse herinneringen aan Erasmus' als voetnoot 1 zijn Schatkamerartikel 'Erasmus en Gouda: een vluchtige relatie' uit nummer 2017-3! De wervingsansichten voor donateurs voor de stichting zullen in de Chocoladefa briek verspreid blijven worden. Ook in de nieuwe streekarchieffolder 'Het beste van...' staat achterin een stukje over de SVAL. Middenin prijkt trouwens al een bij drage 'Een jarige vriendenstichting'over de restauratie van de Kruidboeken in 2017. (De vriendensteun wordt dus gewaardeerd!) Zie natuurlijk ook: www.samh.nl/sval/en www.goudaopschrift.nl. 'Overwogen wordt om over te gaan op één jaarboekje met minstens bijdragen over aangekochte of - als SAMH dat vraagt - gerestaureerde objecten plus de eventueel te ontvangen artikelen zoals er nu in het tijdschrift staan. Dat stond in De Schatkamer 2017-3 op pagina 70 en dat uitgeven van een jaar boekje gebeurt nu voor het eerst.

Schatkamer | 2018 | | pagina 3