Ten geleide Adri den Boer, voorzitter, januari 2021 1 In dit Jaarboekje - voor het eerst volledig in kleur - wordt met dank aan een dona teur een nieuwe bijdrage over Anna van Hensbeek tot en met het laatste puz zelstukje gepubliceerd! Dank is er ook aan Robert Stein (Universiteit Leiden, Instituut voor Geschiedenis) voor zijn bijdrage: Van Blaffert naar Flappaert over de mislukking van een ad ministratief experiment in Gouda (1490-1500). De eigen rubriek Mededelingen ten slotte raakt de kern van het stichtingsbestaan. Dit jaar vroeg SAMH weer wel om restaureren van archiefstukken of boeken. Ook werden er in overleg wat aankopen voor SAMH gedaan en ook deze vindt u als donateur in dit Jaarboekje beschreven. Waren al eerder de laatste 35 Schatkamers, van 2007 tot 2017, plus de Jaarboekjes 2018 en 2019 ook digitaal aan SAMH verstrekt: in juli 2019 kwamen ze ook op de website, al was en is dat op de huidige website helaas nog niet geautomatiseerd doorzoekbaar {https://www.samh.nl/sval/schatkamer/). Over de nog te digitaliseren Schatkamers van 1986 tot 2006 verneemt u nader. Voor actualiteiten blijft worden meegelift met de e-nieuwsbrief van het streek archief. Het SVAL-bestuur zegt toe de jaarrekening en het jaarverslag 2020 zo spoedig als mogelijk is op internet te plaatsen: www.samh.nl/sval/ De wervingsansichten voor donateurs voor de stichting zullen in de Chocoladefa briek verspreid blijven worden. Zie natuurlijk ook: www.samh.nl/sval/ Dat voor Chocoladefabriek-lezingen de stichtingsdonateurs dezelfde kortingen krij gen als Goudse-bibliotheekleden wordt voortgezet, dank daarvoor! Ter herinnering: bij dit jaarboekje kan geen sprake zijn van een abonnement. (Dat een archief-vriendenstichting een jaarboekje heeft is al uniek en staat ook niet in de statuten!) Zie op de website ook het Beleidsplan 2020-2025. Daarboven zijn er in het werkgebied vele goede lokale historische bladen! Tot slot zij bekend dat ik per 1 maart als voorzitter zal terugtreden, maar ook dat er een prima opvolger komt!

Schatkamer | 2020 | | pagina 3