IDE SCHATKAMER ISSN 0920-9530 Vormgeving: Daniël Vuijk 2 Regionaal-historisch tijdschrift voor het werkgebied van het Streekarchief Midden-Holland: Bergambacht, Gouda, Krimpen aan den IJssel, Nederlek, Ouderkerk, Schoonhoven, Vlist, Waddinx- veen en Zuidplas Auteursrechten voorbehouden. Overnemen van artikelen of gedeelten van artikelen mag alleen geschieden met schriftelijke toestemming van de redactie en de auteur(s). Overname uit de rubriek “Mededelingen” is, mits de bronvermelding, toegestaan. Afbeelding op de omslag'. De Lek met linksboven Schoonhoven, het veer legde aan de overzijde bij Gelkenes aan waar het stippellijntje in de knik van de dijk bij de rivier komt. Rechtsonder: Nieuwpoort. Minuutkaart Jacob van Deventer circa 1558. (zie pag. 59) Redactieadres: De Schatkamer, Stichting “Vrienden van Archief en Li brije”, p/a Klein Amerika 20, 2806 CA Gouda. Bijdragen, correspondentie en boeken ter bespreking te richten aan bovenstaand adres; zie hiervoor de aanwijzingen achterin dit blad. Website: www.samh.nl/sval/ “De Schatkamer” is een uitgave van de Stichting “Vrienden van Archief en Librije”, gevestigd te Gouda (KvK-nr 41172859). Stichtingsbestuur: drs. J.W.E Klein (Voorzitter), mevr. D. van Wordragen (secretaresse, email: theavanwordragen@gmail.com), dhr. L.P. Ouweneel (penningmeester), dhr. C. Revet en dhr. D.C. Vuijk. Abonnementsprijzen: donateurs van de Stichting “Vrienden van Archief en Librije” ontvangen “De Schatkamer” vanwege hun donateurschap (min. €17,50). Losse nummers €3,- exclusief portokosten. Annuleren dienen minstens een maand vóór het einde van het jaar te worden op gegeven. IBAN stichting: NL57 ABNA 0507 1531 70 VAM .EN

Schatkamer | 2021 | | pagina 2