‘we wensen je alle mogelijke sterkte toe op de dagen die je bevolking. In 1935 gaf oom Jan met een kruisje bij het Rosarium en het Jozef Israëlsplein aan waar het standbeeld voor koningin Emma zou komen. Jan en Keet verstuurden kaarten uit Oosterbeek, een ideale plek om tot rust te komen, te wandelen in de bossen en thee te drinken met het echtpaar Kievit. Na het overlijden van graanhandelaar Piet Zijder- laan, de oudste broer van Aagjes grootvader, vertrok diens vrouw Mien uit Rotterdam naar Ginneken, vlakbij Breda. Vandaar stuurden de logerende broer en zussen Zijderlaan ook weer post. De familie van Ans stuurde prachtige Goudse stadsgezichten. Veertien onbeschreven kaarten van Vierhouten zijn herinneringen aan de eerste gezond heidskuur van Aagje. Leren zal ze Misschien had André spijt van zijn brokkelige schoolloopbaan en de daaruit voortvloeiende beroepskeuze. Na dromen over het beroep boer was hij korte tijd tuinder. Succesvol was graanhandel Zijderlaan en zo on. De zaak verschafte twee gezinnen een goed belegde boterham. De radio maakte van André en zijn vrouw Ans dankzij een abonnement op de AVRO-bode fervente opera-luisteraars. André was zich bewust van zijn slechte gezondheid. ‘Ik word niet oud’, memoreerde een klant in zijn condoleancebrief als een gezegde van André bij een van zijn be zoeken. Hiervan uitgaand en op advies van een goede bekende sloot André twee jaar voor zijn dood een levensverzekering, zodat zijn vrouw Ans bij een eventueel heengaan geen financiële zorgen zou kennen. Het ouderlijk erfdeel en deze verzekering waren voor de jonge weduwe een uitkomst. De ouders wensten voor Aagje een voorgezette opleiding: ‘leren zal ze’ was reeds vroeg het devise van haar vader. Toen Aagje zakte voor het toelatingsexamen-Gymnasium moest de HBS uitkomst bieden. In juni 1935 begeleidde voogd oom Jan zijn nichtje bij dat exa men. Op 22 juni 1935 schreef hij: 30

Schatkamer | 2021 | | pagina 32