En op 24 juni 1935: 31 Aagje slaagde voor het toelatingsexamen van de Rijks HBS in Amers foort. Mevrouw Kanis schreef op 28 juni: Ans en Aagje keerden in de zomer van 1935 terug naar Stolwijk. Weer verhinderde ziekte een goede start op de Rijks HBS. De directeur gaf het advies nog een jaar de bijzonder-neutrale opleidingsschool aan de Groeneweg in Gouda te volgen. Het jaar daarna was wel succesvol. Met plezier ging zij naar de HBS, zomers op de fiets, ‘s winters met het treintje Schoonhoven- Gouda. Vanaf 1935 liep het aantal kaarten ver zonden naar de Goudseweg drastisch terug. In 1935 twaalf kaarten, in 1936 één, 1937, twee, 1938, één. Nu Ans en Aagje weer in Stolwijk woonden kon je iedereen dagelijks spreken. Oom Jan en tante Keet kon je bellen. Toen Johannes Zijderlaan in 1936 overleed, liet hij zijn vrouw Aa gje en de naar haar vernoemde kleindochter, zoon Jan en schoon dochter goed verzorgd achter. De crisis die heel wat families had get roffen ging aan deze familie voorbij. Aagje was als enig kind in de di recte familie vanaf 1935 de leeftijd voorbij om kinderkaarten te ontvangen. Op en neer naar Gouda naar school en thuis huiswerk maken lieten haar geen tijd meer over om ‘s avonds kaarten te rang- wachten. Je vat het maar kalm op en loopt het niet zooals je zou wensen, dan is het nog niet zo heel erg hoor en zullen wij je niet minder lief aan zien. Dus Aagje houdt het bolletje maar op de goede plaats en dan veel succes toegewenst’. ‘Bij de moeilijke dagen en de warmte waarin wij alle delen een groet uit Den Haag. We hopen dat je het niet te zwaar op vat en dat het werk je meevalt’. ‘Ontvang met je moe ons allerhartel. felicitatie met ‘t succes voor de HBS. Fijn hè? Dus nu kom je in Gouda zeker op de HBS. Je opa vertelde ‘t gister aan Titia (dochter van het echtpaar Kanis). Hij was zo blij! Nu wij verheugen ons er ook ten zeerste over hoor!’

Schatkamer | 2021 | | pagina 33