Redactioneel bericht 1 Het zijn vreemde jaren geweest. Door de corona lagen de meeste acti viteiten stil. Maar toch is er veel gebeurd met betrekking tot de Stichting Vrienden van Archief en Librije en de Schatkamer. Wat betreft de stichting: eind vorig jaar ontvingen de bestuursleden van de SVAL het bericht dat de voorzitter, Adri den Boer, zich om gezond heidsredenen genoodzaakt voelde om per 1 maart 2021 wegens ge zondheidsredenen, de hamer neer te leggen. Dit kwam onverwacht, met name doordat de formele en informele contacten behoorlijk gehinderd werden door de corona-pandemie. We wensen de afgetreden bestuursleden het allerbeste en zullen hen op de hoogte blijven houden van de activiteiten van de stichting. Gelukkig konden we vrij snel nieuwe bestuursleden begroeten. Jan Wil lem Klein, die al in het bestuur van de SVAL zat, was bereid om de taak van voorzitter op zich te nemen. Samen met Adri den Boer trad ook zijn echtgenote, Mieke den Boer- Snoei, terug. Het is bij weinigen bekend, maarzij verzorgde altijd de uitgave van de Schatkamer, het tijdschrift dat de stichting uitgeeft om haar doelstelling bredere bekendheid te geven: namelijk het archief en de aldaar ondergebrachte historische boekencollectie van de stadslibrije in materiële en immateriële zin behulpzaam te zijn. Beiden waren vanaf het begin betrokken bij de stichting. Wij werden nu voor het blok gezet om opvolgers voor hen te vinden. Daar kwam nog bij dat ook het bestuurslid Henny van Dolder-De Wit besloot afscheid te nemen van het stichtingsbestuur. Haar leeftijd maakt dat ze het rustiger aan wil gaan doen. Henny heeft uiteraard haar spo ren in historisch Gouda dubbel en dwars verdiend! Zij is een begrip in Gouda en we zijn trots en dankbaar dat zij haar medewerking aan de stichting heeft gegeven.

Schatkamer | 2021 | | pagina 3