Nieuws uit onze woonplaats ~~L eerste vergadering welke de Chr. Besturenbond te dezer plaatse mocht houden na de bevrijding, trad als spreker op namens het Christelijk Nationaal Vakverbond, de Heer H. v. d. Heiden, secr. penn. van de Bond van Nederlandsche Christelijke Hout bewerkers, Meubelmakers enz. De Heer van der Heiden herinner de aan de zoogenaamde eenheid welke door Woudenberg in het N. A.F. was geproclameerd, doch welke geen een- heid onder de arbeidende bevolking vormde, maar slechts een kleine groep arbeiders omvatte. Hier tegenover hebben vertegen woordigers van werkgevers- en werk- nemerscentralen, die door den bezetter formeel waren opgeheven, gedurende de bezettingsjaren, in 't geheim, over- leg gepleegd. In dit overleg werd volledige over eenstemming bereikt over een gemeen schappelijke organisatie van den arbeid. De principieele grondslagen daarvan werden neergelegd in een „Stichting van den Arbeid tot bevordering van den sociale vrede, orde en rechtvaar digheid. Het urgentie-programma, door de gezamenlijke werkgevers- en werkne- merscentralen opgesteld en aan de re- geering reeds eenige maanden geleden voorgelegd, werd uitvoerig besproken. Gewezen werd op het voornemen om in de toekomst nimmermeer de oude weg der steunregeling in te slaan, doch dat bij eventueele werkeloosheid tewerkstelling zal plaaats hebben bij cul tuurtechnische werken, welke uitgevoerd zullen worden als normale werkobjec- ten, tegen normale loonen. Begrijpelijke wijze kwamen uit de ver gadering vele vragen over de nieuwe opbouw der vakorganisaties, welke door spreker uitvoerig werden beantwoord. Het aantal bezoekers was zeer be vredigend. Vanwege het electriciteitsbedrijf wordt medegedeeld, dat in de komende week een aanvang zal worden gemaakt met het aansluiten aan het electrisch net van de vitale bedrijven. Het eigenmachtig verbreken van zegels e.d. is ten strengste verboden. Indien terzake overtredingen worden geconstateerd, volgt uitsluiting van elek triciteitslevering voor den duur van drie maanden. De schaakclub W.S.V. is voor nemens a.s. Maandag met de zomer competitie te beginnen. Leden worden opgewekt de speelavonden trouw te bezoeken. Mededeeling Dit tweede nummer is ook weer huis aan huis bezorgd. Wij mogen ver onderstellen, dat vrijwel ieder kennis genomen heeft van de verschijning. Gezien de tegenwoordige papierpositie is het niet mogelijk door te blijven gaan met gratis verspreiding, reden waarom wij besloten, te beginnen met het derde nummer de abonnementen te doen ingaan. LI vindt hieronder een inteekenformulier, waarmede U zich als abonné kunt opgeven. De prijs per kwartaal stelden wij op 75 ct., echter voor de eerste maal f 1.00, daar per 1 Juli pas een jaarkwartaal ingaat. Dit bedrag is dus berekend over 4 maan den. Het advertentietarief is vastge steld op 5 ct. per mm. hoogte, gere kend over één kolom breedte. Familie berichten a 6 ct. per mm. Beide met een minimum van 15 mm. Deze bere is echter niet van toepassing op de het eerste en tweede nummer. Gaarne zullen we een stroom van lezers noteeren. Van onzen kant zullen we alles in het werk stellen van dit blad, al is het ook voorloopig van geringen omvang, te maken wat het moet wezen: hét „Weekblad voor Waddinxveen De Uitgever. Ondergeteekende abonneert zich op het „Weekblad voor Waddinxveen" tegen den prijs van 75 ct per 3 maandenbij vooruitbetalingVoor de eerste maal betaalt hij één guldenzijnde het bedrag over 4 maanden, jqaam (Juni tot en met Sept. 1945) Straat en huisnmmer Verzoeke duidelijk ingevuld in de brievenbusOranjelaan 30, te deponeer en.

Weekblad voor Waddinxveen | 1945 | | pagina 2