Opbouw Verschijnt eiken Vrijdag No. 4 Vrijdag 8 Juni 1945 le Jaargang Adres Redactie en Administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen Bijdragen, Verslagen, etc. uiterlijk 's Woensdagsavonds inzenden. Abonnementsprijs per kwartaal f 0.75 bij vooruitbetaling. De bange jaren van verdrukking, terrorisme, deportatie, sluipmoorden en wat U zelf hieraan nog wilt toe voegen, zijn voorbij. Groote wonden zijn geslagen, won den, die niet meer geheeld kunnen wor den, die groote litteekens nalaten. Veel moet hersteld, nog meer moet geheel worden vernieuwd. Het is zaak, dat een ieder beseffe, dat alleen met inspanning van alle beschikbare krachten een oplossing is te vinden. Maar daarom moet ook iedereen, van hoog tot laag, zijn vol le medewerking verleenen. Het uitoefe nen van critiek is toegestaan, ja, in dien deze critiek opbouwend is, zelfs gewenschtevenwel gekanker, een oud-vaderlandsche deugd, misschien ondeugd, is uit den booze- Er zijn zoo velen, die denken, dat een paar weken na de capitulatie, al les weer normaal zal draaien. Beseft men echter wel, wat er noodig is, om alles weer in normale banen te leiden Spoorwegen zijn vernield, bruggen opgeblazen, water- en verkeerswegen onbruikbaar gemaakt, voorraden en grondstoffen weggesleept, kortom al les wat noodig is om tot normale ver houdingen terug te keeren, ontbreekt. Nederlands Volks Herstel. De afd. Waddinxveen ontwikkelt een grote activiteit ten bate van hen die terugkeren uit het buitenland, 't zij tewerkgestelden, 't zij krijgsgevangenen. Enige weken geleden reikte zij aan de voormalige onderduikers hun wetti ge bescheiden uit en zij die eertijds Het gebouw, dat Nederland heet, moet vanaf de fundeering weer opge richt worden. Dat is de groote taak, die ons al len in de eerste plaats is opgelegd. Laat dan een ieder daaraan zijn volle medewerking geven, overeenkomstig de richtlijnen en voorschriften, die van hoogerhand gegeven zullen worden. Helpt mede, niemand uitgezonderd, aan den opbouw van Nederland. Hoe meer hulp, hoe meer prestatie, hoe spoediger bevrediging. Het parool voor heden en de toe komst zij ,,Aan den slag hielpen „onder te duiken", zoals de Landelijke Organisatie, hebben nu krachtig meegewerkt alles te „herstel len". Nu echter is alle aandacht gericht op de goedereninzameling voor allen die door den oorlog gedupeerd zijn. Het voormalige Wehrmachtsheim" is door den Heer Verbakei niet alleen beschikbaar gesteld, maar ook inge richt tot Nederlands Volks Herstel- Bureau. Allen, die terugkeren, worden aan geraden zich ten spoedigste aan dat Bureau te laten inschrijven. Wie ingeschreven is kan rekenen op alle mogelijke hulp in woord en daad. Voorts ontvangt ieder die thuis komt een brief, die eindigt met de woorden Nederland zal herrijzen Wij zullen gezamenlijk een nieuw Va derland opbouwen. Met Gods hulp zal dat gelukken. Landgenoten, hebt vertrouwen De goedereninzameling wordt U van ganser harte aanbevolen. Weekblad voor Waddinxveen

Weekblad voor Waddinxveen | 1945 | | pagina 1