Officieële Mededeelingen, Aanmelding Krijgsgevangenen. Met het oog op de registreering enz. van voormalige Nederlandsche Krijgsgevangenen wordt medegedeeld, dat zij, die zich niet bij het ontvangst-centrum te Weert hebben ge meld, zich alsnog moeten melden ten gemeentehuize. Deze mededeeling is te beschouwen als een dienstbevel in den zin der Wet. Handel in militaire goederen. De aandacht van de ingezetenen wordt gevestigd op artikel 1 der verordening ter bestrijding van handel in militaire goederen, luidende als volgt „Het is verboden eenig goed, afkomstig uit voorraden der Nederlandsche of gealli eerde strijdkrachten dan wel behoorende of behoord hebbende tot derzelver kleeding of uitrusting te koopen, te verkoopen, te huren, te verhuren, in te ruilen, te verruilen, als geschenk aan te nemen, ten geschenke te geven, in pand, gebruik of bewaring te ne men of te geven, te vervoeren, te verbergen of in bezit of voorhanden te hebben". Artikel 3 dezer verordening bepaalt, dat indien dit feit opzettelijk is begaan, een ge vangenisstraf van zes jaren of een geldboete van ten hoogste tienduizend gulden kan worden opgelegd. Opening zwembad. De gemeentelijke zweminrichting zal met ingang van Maandag 11 Juni a.s. voor het publiek worden opengesteld. Zooals gebruikelijk wordt op abonnemen ten voor 1 Juli a.s. gekocht 10 pCt. reductie verleend. JX Aangezien het bad later wordt geopend dan andere jaren, zal de duur van de open stelling dit jaar worden verlengd. Inlevering geld. Repatrieerenden zijn gehouden het uit Duitschland medegenomen geld, indien dit niet door den grensbewakingsdienst heett plaats gehad, in te leveren bij den ontvan ger der invoerrechten en accijnzen. Ingeleverd moeten worden alle medege nomen Marken benevens Hollandsch geld, indien dat een bedrag van f 50.—, te boven Inlichtingen inzake de terugbetaling dezer gelden worden ter secretarie verstrekt. Waddinxveen, 6 Juni 1945 De burgemeester MUMSEN. De bezorging van ons blad geeft eeniye moeite, reden waarom wij de clementie van onze lezers inroepen. Het aantal abonné's was zoo verras send groot, dat het moeilijk was voor één persoon de bladen tijdig en juist te bezorgen. Wij zullen alles in het werk stellen dit euvel te verhelpen. Nieuws uit onze woonplaats Verschillende onzer plaatsgeno ten, tewerkgestelden in Duitschland en ook krijgsgevangenen, keerden de laat ste dagen naar hun haardstede terug. Een aardige attentie was de vlaggen- hulde der buurtbewoners. Bij de vele ge- lukwenschen, die zij reeds ontvingen, willen we gaarne de onzefvoegen. Vrijdag 1 Juni hield het Cen taal Oranje-Comité een vergadering. Het hoofdnummer der agenda was de bespreking en vaststelling van het reglement. Er werd veel over ge sproken, vooral over het financieele gedeelte, doch met een kleine wijziging werd het aangenomen. Bij de bestuursverkiezing werden aangewezen als le Voorz. Masten broek, 2e Voorz. Rooymans, le Secr. Rietveld, 2e Secr. Brandhorst, Penm. Verbeek. De vergadering stond onder het ge voel van éénheid voor ons Oranjehuis. Wij maken onze lezers er op attent, dat het bekende Waddinxveen- sche Mannenkoor „Onvermoeid Voor uit''. Dirig. J. C. Mastenbroek, zijn repetitie's weder heeft hervat. Repetitie iedere Donderdagavond 8-10 uur in het Centrum. Plaatsgebrek belet ons verslag te geven van de Jeugdavond van Don derdag. Het was een avond van groot genot, waarvoor veel belangstelling was. Ondergeteekenden zullen met ingang van 10 Juni 1945 een Zondagdienst beginnenwaarbij iedere week een van de artsen de practijk over de geheele gemeente uitoefent. Deze dienst duurt van Zaterdagmid dag 2 uur tot Maandagmorgen 8 uur. Het is de bedoeling, dat de dienst doende dokter alleen voor zéér dringende gevallen wordt geraadpleegd. In het Weekblad voor Waddinx veen" zal telkens bekendgemaakt wor denwie van de artsen de daaropvol gende Zondag dienst doet. Dr EM. L. Hemminga Dr Pvan der Linde Dr B. H. Wormgoor ao, q I

Weekblad voor Waddinxveen | 1945 | | pagina 2