I voor Waddinxveen No. 25 Vrijdag 9 November 1945 le Jaargang I Adres Redactie en Administratie:! Verschijnt eiken Vrijdag I Bijdragen, Verslagen, etc. uiterlijk I Oranielaan 30 Waddinxveen Abonnementsgeld per kwartaal f 0.75 bij vooruitbetaling 's Woensdagsavonds inzenden. II Advertentieprijs 6 cent per milimeter I1 Officieële Mededeelihgen, Aangifte van honden Zij, die in de loop van het jaar 1945 ïn het bezit zijn gekomen van een hond dienen daarvan onverwijld ter gemeentesecretarie aangifte te doen. Waddinxveen, 8 November 1945 De burgemeester ALBARDA, fung. burgem. Nederlands Volksherstel Avond Dr Belg ra ver: Willen allen die geen gebruik maken van de toegangskaarten, deze'weer inleveren aan Bureau Zuidkade Wij verzoeken dit met grote aandrang omdat er anders 'velen teleurgesteld moeten worden. Textiel Alle wijken hebben ge legenheid gehad textiel aan te vragen. Deze gelegenheid is nu voorbij en nakomers kunnen niet meer worden behandeld. Gegronde klachten en reclames kunnen schriftelijk wor den ingediend. Middenstands-actie Nu St Nicolaas nadert, is een oude traditie bezig zich te herstellen. We bedoelen de Middenstands-actie. Voor de bezetting van ons land was het gewoonte dat de plaatselijke winkelier met de St Nicolaasdag en enkele dagen tevoren, zijn beste beentje voorzette en met groote fanfares reclame maakte voor zijn zaak. Steeds was, zooals bekend, aan deze reclame campagne een of andere attractie verbonden ten voordeele van het koopend publiek. Op verschillende manieren werd getracht kooper en verkooper tot elkaar te brengen en met succes. Het resultaat van deze winkelweek was dan ook steeds dat de winkelier gedurende die dagen een verhoogde omzet had te boeken. Maar meer nog werd bereikt. Men had de koopende burgerij ook de wetenschap bijgebracht, dat men niet van verre, d.i. buiten onze plaats behoefde te gaan koopen, maar dat men in eigen woonplaats evengoed kon slagen, Vandaar dat deze actie, deze winkelweek, door beide partijen zeer werd op prijs gesteld. Door de oorlogsomstandigheden werd deze actie gedurende vijf jaren onderbroken. Men had geen vrijheid van handelen, evenmin had men goederen voldoende. Wat het eerste betreft, deze vrijheid hebben we weer terug, maar het tweede, voldoende goederen, nog niet en de goederen die er nog of reeds zijn gaan vrijwel alle via de distributie. Gezien deze omstandigheden is een winkelweek of hoe men deze actie ook wil noemen, nog overbodig. Men zou beter tijden kunnen afwachten. Toch zou het niet goed gezien zijn van den winkelier en zou hij geen goed koopman zijn, indien hij in deze nu niet reeds actief optrad en genoegen nam met de toestand van de laatste jaren. Vandaar dat de beide plaatselijke Middenstands vereenigingen de handen ineen hebben geslagen en op hun ledenvergadering een plan hebben aangenomen, met St Nicolaas iets op touw te zetten, al zal het dan ook, en dit extra onderstreept, op heel bescheiden wijze gaan moeten. De middelen zijn nog gering, maar met die er nog zijn, zal de winkelier zich weer presenteren en van zich doen hooren. Het plan zal ongetwijfeld bij het publiek en vooral bij de de jeugd in de smaak vallen. Alles hiervan mee te deelen is niet mogelijk, hiervoor wordt tijdig en op juiste wijze gezorgd, wel kunnen we verklappen dat er in de etalages iets te zien, te zoeken, te tellen zal zijn, waarvoor men zich wel eenige moeite moet getroosten, maar welke moeite ruimschoots be loond zal worden door een aantal mooie prijzen, die ook weer ergens te zien zullen zijn. En niet te ver geten St Nicolaas is voornemens persoonlijk de actie te openen. Het hoe, wat en wanneer, leest ge een volgende keer. Nieuws uit onze woonplaats De heer van Manen, onder- -r^rijzaSHanKlfe openbare school alhier, werd benoemd in .gelijke betrekking te Beekbergen. De uitslagen van de 10e ronde van de onderlinge competitie van de Damvereeniging „Excelsior", zijn als volgt: A. Blonk F. M. P. Jacobi afgebr. T. Rietveld—W. v. d. Heiden 20 C. Kramp A. Tol 02 H. Troost G. Groen 2—0 C. van Dam—H. v. d. Bor 20 J. de Beer—H. H. Schoemaker afgebr. L. de Graaf.C. M. Schouten 1 1 J. C. ToorJ. Terlouw 0—2 C. Blonk—M v. d. Flier afgebr. C. v. Dam—H. Troost afgeb. A.s. Dinsdagavond des avonds half acht zal Ds. D. ter Steege van Zevenhuizen voor de „Jong Hervorm den" een rede houden over het onderwerp: „Een nieuw leven in de oude Kerk." In verband met dit belangrijk onderwerp noodigen we iedereen uit deze avond bij te wonen. Gezien de historische gebeurtenissen die de kerk thans beleefde is het nuttig en noodig dat een ieder die eenig belang stelt in de kerk. deze avond bijwoont, die geheel in het teeken zal staan de Generale synode. Vooral voor de jongeren, van welke kerk dan ook is deze avond belang rijk, ook voor de ouderen die de kerk een warm hart toe dragen. Het gaat weer om een belijdende kerk van Jezus Christus te worden en het verheugt ons allen dat de eerste schrede gezet is. Toont Uw medeleven door Uw tegenwoordigheid op deze avond, die een goede avond hoopt te worden. We maken onze lezers attent op de cursussen in E.H.B.O. welke a.s. Dinsdag weer zullen aanvangen. Uitslagen van de Schaakclub W.S.V. luiden als volgt J. v. d. Plaat—H. v. Vuuren 1-0 W. v. Vuuren—C Tromp. 1-0 P. Broer—K. v. d. Gaarden 1-0 B. Appel—A.Doornhein 1-0 F. KosterJ. Tol 1-0 A. v. DijkenW. Verstoep 0-1 G. M. v. d. BergC. Broer 1-0 M. BothJ. Scheele 1-0 De aangekondigde spreekbeurt van Ds. Meijnen in de Geref. Kerk, kon wegens ongesteldheid van den spreker, niet doorgaan en is tot nader uitgesteld. A.s. Zaterdag speelt op het terrein Noordeinde het Zaterdag middagelftal tegen Waddinxveen III. Naar wij vernemen is Dr D. van der Roest door de Leuvensche Universiteit aangezocht om te doceren in Erfelijkheidsleer, WIJ hopen, dat hij voor onze gemeente behouden blijft, gezien de plaats, die hij hier inneemt. Belanghebbenden verwijzen wij naar de advertentie van de verga dering van de S.D.A.P a.s. Dinsdag avond in hotel „De Unie." Lezingen Comité Op voorstel van Burgemeester Albarda heeft zich alhier een Comité gevormd, hetwelk zich ten doel stelt ter plaatse door in den lande bekende sprekers lezingen te doen houden over onderwerpen, welke de algemeene belangstelling verdienen. Dit Comité bestaat uit de dames Mevr. van Dort Kroon-Veendorp, Mevr. Haspels-Bijl en de heeren Dr van den Berg, de Gemeentesecretaris Jenné en notaris van der Most, ter wijl de Burgemeester voorloopig voorzitter is. Op Woensdagavond 28 November a.s. om 8 uur zal Dr P. H. Ritter Jr„ de bekende letterkundige en boek bespreker voor de radio, reeds hier komen en een lezing houden over „De Kunst in ons Leven". Aangezien door de beperkte plaats ruimte niet iedere belangstellende deze lezing zal kunnen bijwonen, worden zij, die voor deze gedachte wel voelen, doch de eerste maal helaas nog geen uitnoodiging zullen ontvangen, verzocht hunneinstemming schriftelijk bij één der Comitèleden te betuigen. Naar wij vernemen is in de laatst gehouden bestuursvergadering van Volksonderwijs afd. Waddinx veen het bestuur als volgt samen gesteld J. F. Hijkoop, voorzitter, C. Rietveld, 2e voorzitter, P. van Zonne veld, secretaris, J. C. van Soest, penningmeester en leden M. Schou ten, H. J. Sikkema en T. Ververs. BelangrijkvoorAutomobilisten. De controle op de weg naar Regis tratiebewijzen vangt aan voor Luxe Auto's 12 November en voor Vracht auto's 19 November. Houders van Vrachtauto's krijgen bericht dat vanaf 8 November het Registratiebewijs persoonlijk kan worden afgehaald met inlevering van voorloopig bewijs bij het R.D.M. Parklaan 32, Rotter dam. Ook is de mogelijkheid geopend, het voorloopige bewijs op te zenden naar boven vermeld adres met in sluiting van een muntbiljet van f 1.00 voor leges, waarna het definitieve bewijs aangeteekend wordt op gezonden. Woensdagavond was de Ned. Herv. Kerk nog voller dan de vorige week Met grote aandacht volgde men het tweede gedeelte van het onderwerp van Ds Vroegindeweij over de Jehova's getuigen. Na psalmgezang en gebed ving spreker aan het betoog van de Rutherforters te ontzenuwen. Het zitten in een concentratiekamp is toch wel een bewijs van getrouwheid. Spr. merkte op, dat dit geen bewijs is van de zuiverheid van hun leer. Ook onze kerk heeft mannen voort gebracht, die hun leven over hadden voor de goede zaak. Denk eens aan Ds v. d. Bos, die in het concentratie kamp te Amersfoort het leven liet. Zo bracht oók Duitschlands kerk z'n ge trouwen voort. Wie kent niet Bisschop Warm en Dietriech Bonnhöfer De spreker bestreed verder de leerstellin gen der Jehova's getuigen. De Drieënheid wordt geloochend. Gods Woord leert ons dat Christus, de ongeschapen, eeuwige Zoon van God is. De eeuwige straf wordt door hen ontkend. Zij geloven aan een ver nietiging van den zondaar. Doch Gods Woord leert ons anders. Er is een eeuwige vergelding. Sedert 1874 zou het duizendjarig rijk begonnen zijn. Christus is op aarde, doch is onzichtbaar. Spr. merkte op, dat Matth. 24 23 waarschuwt: Zie, hier is de Christus, of daar, gelooft het niet. Luther en alle ware christenen heb ben een andere doelstelling n.l.Hoe word ik rechtvaardig voor God, Russel, Rutherfort en Knor leren Hoe kom ik op de bevrijde aarde. Echt materialistisch. In dit verband vertonen zij overeenstemming met het Nat. Socialisme. Alles voor de wereld. Ook leren deze mensen, dat de ziel sterft, Oud en Nieuw testament leren echter het tegendeel, hetgeen met vele teksten werd aangetoond. Hun leer is revolutionair wat betreft het verwerpen van het koninklijk ge zag. Doch Gods Woord leert, door Mij regeren de koningen. De kinderdoop wordt bewezen als zijnde schriftuurlijk. Aan het einde riep Spr. de hoorders op tot boete en bekering. Ook is dit nodig voor de Ruther forters. Juist dit stuk wordt door hen verwaarloosd. De ware rechtvaardigheid voor God is beschreven in Zondag 23 derHeid. Cat. Terwijl Zondag 1 spreekt van een heerlijke troost, die gesmaakt wordt als we het eigendom van Christus zijn. Na het zingen van Psalm 73 14 werd door de spreker met gebed ge sloten. Aanvraag Schoenenbonnen Personen, geboren in 1929 of vroeger voor wie geen aanvrage van schoenen is ingediend welke nog niet is afgedaan, kunnen een aanvraagformulier MD 333 -04 voor gewone werk- of beroeps schoenen afhalen op het Distributie kantoor aan de Henegouwerweg. De letters F-G 10 November, H-J 12 November, K-M 13 November, N-R 14 November, S-T 15 November, U-V 16 November, W-Z 17 November, dagelijks van 9-12 en van 2-4 uur. Zaterdags van 9-12 uur. Geen formulier aanvragen indien reeds een aanvrage loopt, ook niet voor personen geboren in 1930 of later. Formulieren moeten ten Kantore worden overlegd met de oude en nieuwe stamkaart, (mogen ook niet in de bus gedaan of per post gezonden worden.) De letters A-Bi 19 November, Bi-C 20 November, D-E 21 November, F-G 22 November, H-J 23 November, K 24 November, L-N 26 November, O-P 27 November, Q-R 28 November, S 29 November, T-U 30 November, Va-Vi 1 December, Vl-W 3 December, X-Z 4 December, dagelijks van 9-12 en van 2-4 uur, Zaterdags van 9-12 uur. De aanvragen welke reeds eerder werden ingediend, alsmede aanvragen of ingeleverde oude bonnen, zullen in volgorde van binnenkomst worden af gedaan, eerst daarna komen de thans ingeleverde formulieren aan de beurt. Een brief uit Indie. Semarang, 20 September „Ik kom net uit de stad en heb daar gehoord dat we konden schrijven. Dus hier een vodje, namens Ma en ons allen. Kijk niet naar het papier en potloodschrift, mooier hebben we niet en ook geen inkt. Na veel soesah en ellende, leven we ge lukkig allemaal nog. Met Pa gaat het ook goed, net gehoord van iemand, maar hij zit erg ver van ons af. Ik ben getrouwd met Peter en we hebben een lieve dochter Paula. Met de kinderen in het kamp hebben we veel gesukkeld, maar we hebben ze nog. O, we snakken zo naar bericht uit Holland en van Peter, die ze ook weggevoerd hebben, ik heb niets meer van hem gehoord. Maar de Heere ziet alles en zo Hij wil komt Peter bij Paula, die hij nog nooit gezien heeft, en mij terug. Alleen door het geloof in God en door zijn liefde hebben we deze tijd door kun nen komen, al was het dikwijls heel moeilijk, want een honger dat we geleden hebben, nu dat was niet mooi meer. Ze hebben ons alles in Soerabaja en Malang ontnomen. Alles is nog zo schreeuwend duur, we leven van wat we verkopen aan kleren en die hebben we ook bijna niet meer. Een kip kost f 20. een kilo vlees ook f 20.—, vroeger 25 cents, treurig hè, maar we leven gelukkig nog en hopen dat het leed geleden is. Nu veel mogen we niet schrijven en hopen op een spoedig bericht, maar het aller liefst op een spoedig weerzien. (Deze brief werd ons van bevriende zijde ter plaatsing aangeboden. Meer dere brieven zullen volgen.)

Weekblad voor Waddinxveen | 1945 | | pagina 1