Weekblad voor Waddinxveen Verschijnt eiken Vrijdag No. 17 Vrijdag 23 November 1945 le Jaargang Adres Redactie en Administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen Abonnementsgeld per kwartaal f 0.75 bij vooruitbetaling Advertentieprijs 6 cent per milimeter I Bijdragen, Verslagen, etc. uiterlijk 's Woensdagsavonds inzenden. Nederlands Volksherstel Hulp Actie Rode Kruis: De afdeling Waddinxveen van de H.A.R.K. heeft een partijtje kleding ontvangen. Deze is uit het buitenland gekomen en be doeld voor de voorziening van de noodzakelijkste behoeften. Zoals gezegd het is nog maar een kleine partij, welke in hoofdzaak aan kinderen ten goede zal komen. Als deze kinderen, wier namen bij de H.A.R.K. bekend zijn, schriftelijk de onbekende gevers, (de goederen worden gratis verstrekt) via de H.A.R.K. bedanken, bestaat de mogelijhheid dat meer goederen zullen worden verzonden naar Waddinxveen, En wie zou dat nu niet willen? Want speciaal onder de kinderen is er nog zoveel gebrek. Vooral aan warme bovenkleding. Verloopt deze actie van de H.A.R.K. naar wens, dan zal de nood ook in dit opzicht spoedig voor een groot deel verholpen zijn. H.A.R.K.-adresZuidkade 18. Speelgoederen Uit Schoondijke be reikte ons de 19 November te 15,07 uur het volgende telegram: „Speelgoederen in goede orde ont vangen. Hartelijke dank. Uitreiking omstreeks 5 December. H.A.R.K Schoondijke Glas. De gezamenlijke schilders van Waddinxveen hebben in de vergadering van Volksherstel hun medewerking toegezegd om Arnhem te helpen aan ruiten. Eigenlijk aan ramen. Ramen, die hier in W. worden klaargemaakt en uit verschillende stuk ken glas bestaan. Zo gauw er een raam klaar is, zal dat te bezichtigen zijn op een nader aan te geven plaats. Men zal dan kunnen z i e n, hoe het k 1 e i n s t e stukje glas kan worden gebruikt, dank zij een procédé van de firma Hogen- doorn van Boskoop. Maar ook willen we zien hoe nodig het is Arnhem van glas te voorzien. Dat willen we laten zien aan de hand van de film, waarover U spoedig meer zult horen Ook de heer Van Dijken heeft zijn medewerking toegezegd. Deze actie moet slagen. Ook de leerlingen der hogere klassen van de scholen zullen hierin betrokken worden. Ieder doe mee onder het motto: C. Blonk - A. Tol 0-2 F. M. P. Jacobi-J. Terlouw 2-0 d. Beer-H. H. Schoemaker 2-0 A. Blonk-C. M. Schouten 2-0 D. la Grand-H. v. d. Bor 2-0 A. v. Ringelenstein-L. d. Graaf 2-0 T. Rietveld-G. Heere 2-0 C. Kramp-M. v. d. Flier 1-1 W. v. d. Heijden-J. C. Toor 1-1 J. Terlouw-J. d. Beer 0-2 H. Troost-C. v. Dam 1-1 A. Blonk-H. Troost 2-0 F. M. P. Jacobi-H. v. d. Bor 2-0 C. Kramp-H. H. Schoemaker 1-1 D. la Grand-J. Terlouw 2-0 A. v. Ringelenstein-C. M. Schouten 2-0 T. Rietveld-J. C. Toor 2-0 A. Tol-L. d. Graaf 1-1 W. v. d. Heijden-J. d, Beer 0-2 G. Groen-C. Blorik 0-2 C. v. Dam- G. Heere 2-0 A. N. Littooy-M. v. d. Flier 2-0 De volledige stand volgt na de 13e ronde. f-Arnhem helpen we aan glas 1 t Kleinste stukje komt van pas J Nieuws uit onze woonplaats De jaarlijksche collecte, uit- van c'e Vereeniging tot Werkverschaffing aan Hulpbehoeven de Blinden, Plantage Middenlaan 64, te Amsterdam C., staat weer voor de deur. Deze Vereeniging, die dagelijks in haar inrichting 100 a 150 blinde mannen en vrouwen herbergt, en deze opleidt tot nuttigen arbeid, teneinde ze voor een stoffelijk en geestelijk ver val te behoeden, heeft, om dit mensch- lievende werk met succes te kunnen voortzetten en de gevolgen van den oorlog te boven te komen, de sympa thie en daadwerkelijke hulp van het weldenkende publiek ten zeerste noodig. Zij rekent daarom op, dat zij geen vergeefsch beroep zal doen op de inwoners van Waddinxveen. die her haaldelijk hebben getoond, waar het philantronisch werk betrof, het hart op de rechte plaats te dragen. De collecte zal gehouden worden in da week van Maandag 26 Nov tot en met Zaterdag 1 December. Na de 12e ronde zit de spanning er geducht in. De strijd wordt steeds teller. Gestadig melden zich steeds nieuwe leden bij „Excelsior" aan. Ook deze nieuwelingen weren zich geducht af, ook zij leveren een feilen strijd. De uitslag was Woensdag 28 November, des avonds, 8 uur zal voor genoodigden in het Raadhuis spreken de heer Ritter, over het onderwerp „De Kunst in ons leven". Uitslagen van de Schaakclub W.S.V. luiden als volgt C. Broer-W. Verstoep 0-1 J. Tol-K. v. d. Gaarden 1-0 A. v. Dijken-J. v. d. Plaat 1-0 J. Scheele-S. Versloot 1-0 H. v. Vuuren-B. Appel 0-1 A. v. Dijken-G. M. v. d. Berg V2-V2 P. Broer-H. Kinnegin afgebr. G. M. v. d. Berg-A. Doornhein V2-V2 F. Koster-W. v. Vuuren 0-1 Als erkentelijkheid voor ge boden hulp aan bij razzia's gegrepen Rotterdammers, wil het Comité in Rotterdam aan Waddinxveen een feestavond aanbieden. Belanghebben den kunnen gratis toegangsbewijzen afhalenbij B. Booy, Oranjelaan. Men zie de advertentie. Groenten telers kunnen zich vóór 30 Nov. voor brandstoffen wenden tot den Rijkstuinbouw con sulent te Boskoop. Vervolg van pagina 3 Raadsverslag In de vacature Berghuis wordt voorzien door de verkiezing van den heer M. Schouten met 7 tegen 5 stemmen en 1 blancostem. De notulen van de vergadering van 1 Augustus 1941 worden onver anderd vastgesteld. Ingekomen stukken: 1. een schrijven van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Gouda ten aanzien van de uitbreiding van fabrieksterrein 2. een verzoek van de Bedrijfshoreca tot verhooging van het maximum aantal vergunningen ingevolge de Drankwet 3. een mededeeling van de Directie van de Nederlandsche Spoorwegen, dat het niet in het voornemen ligt het reizigersverkeer op de lijn Gouda - Waddinxveen - Boskoop- Alphen aan den Rijn op te heffen. Deze worden voor kennisgeving aangenomen. Tot leden van de Commissie van bijstand in het beheer der gemeente bedrijven worden gekozen de heeren W Buitelaar, H. van Egdom en C.. J. de Vos. De financieele commissie is samen gesteld uit de heeren: A. Vis. G J Wormmeester en S. Pille. Het voor zitterschap dezer commissie wordt waargenomen door den heer A. Vis. De leden van de Bouwcommissie zijn: T. de Waardt, S. C. J. van Tol en S. Pille, welke laatste als voor zitter zal optreden. In de Commissie voor de Straf verordeningen, waarvan de Burge- meerter van rechtswege voorzitter is, worden gekozen Mevr- F. T. van der Torren-Veendorp en de heeren: A. Noorlander en H. Jansen. Vervolgens stelt de voorzitter aan de orde de wijziging van de begrooting voor den dienst 1944, welke met algemeene stemmen wordt aan genomen. Bij de rondvraag vraagt de heer A. Vis het woord en dankt de Voor zitter voor het welkomstwoord en de plannen, die zijn gemaakt voor de toekomst. Hij spreekt de hoop uit, dat spoedig normale verkiezingen zullen worden gehouden. Spr. haalt de woorden aan van Minister-Presi dent Schermerhorn, die zeide: „Als straks weer een staatsbegrooting zal worden gepubliceerd, ben ik er zeker van, dat tallooze menschen de schrik om 't hart slaat." Daarom zal het noodig zijn, dat getracht wordt een doeltreffend zuinig beheer te voeren. Echter geen zuinigheid, die die wijs heid bedriegt. Spr. wenscht den Voorzitter kracht en sterkte toe om de gemeente Waddinxveen in goede en gezonde banen te leiden en spreekt de hoop uit, dat het Waddinxveen goed mag gaan ondej leiding van Burgemeester Albarda. Ook aan den Gemeentesecretaris wenschte Spr. kracht toe en hoopte, dat hij met den Burgemeester in goede harmonie zou samenspreken en samenwerken tot bloei van onze gemeente. De heer S. Pille vraagt den Voor zitter, of het niet wenschelijk is, ook voor den Bodegraverstraatweg een zelfde commissie in het leven te roepen als dit voor „Waddinxveen- West" is geschied. De Voorzitter antwoordt, dat dit reeds is geschied. De heer Buitelaar voert daarna het woord namens de Ned. Herv. raads fractie en wijst op de samenstelling van het nieuwe college van Burge meester en Wethouders. Alhoewel de Herv. fractie in dezen tijdelijken gemeenteraad niet zoo bijzonder veel prijs stelde op een Wethouderszetel, mag zij toch wel haar verwondering uitspreken over deze samenstelling, temeer als men weet welke achter grond deze heeft en dat zij op deze voorwaarde nooit een dergelijke zetel wenscht. Spr. wijst op de groote taak welke den gemeenteraad wacht, de proble men van herstel, opbouw en ordening. De fractie zal hieraan haar medewer king verleenen, mits het niet in strijd 'S draagkracht der gemeente. De heer Buitelaar wijst erop, dat wij niet alleen te maken zullen krijgen met het stoffelijke; ook de zedelijke opbouw behoort tot onze taak. Het moet niet voorkomen, dat ouders het onverantwoordelijk achten hun kinde ren1 op bepaalden tijd van een badin richting gebruik te laten maken; zoo iets is in strijd met de zedelijke nor men. De fractie hoopt dan ook, dat het College van Burgemeester en Wet houders in het eerstvolgend seizoen het badrooster zoodanig zullen wijzi gen, dat er van familiebad of gemengd zwemmen niet meer gesproken kan worden. Na even het huisvestingspro bleem te hebben aangehaald, wijst spr. er op, dat het dringend noodzakelijk is samen te werken voor het heil der gemeente. Mevrouw van der Torren-Veendorp dankt den Voorzitter voor de bloe menhulde bij haaf intrede in den Ge meenteraad. Wethouder Oudijk verklaart in de afgeloopen periode met veel genoegen te hebben gewerkt in het College van Burgemeester en Wethouders. Hij hoopt echter dat spoedig ncrmale verkiezin gen zullen worden gehouden. Nu ech ter hebben wij in den noodgemeente- raad samen te werken. Wij moeten onzen tijd niet verknoeien met praten met hoe het wel en hoe het niet moet Wij moeten wérken en daarbij acht te slaan op wat samenbindt. Na de beantwoording van een vraag van den heer T. de Waart, of het col lege van Burgemeester en Wethouders zoo spoedig mogelijk plannen wil over wegen voor de beschikbaarstelling van bouwgrond, welke de Voorzitter be antwoordt, dat het uitbreidingsplan der gemeente de volledige aandacht van het eollege heeft, sluit de Voor zitter de vergadering. DE NIEUWE BONNENLIJST Geldig van 25 Nov. tot 8 Dee. Bonkaarten KA, KB en KC 513 300 t/m 306, 800 gram Brood 307, 308, 200 gram Bloem 309, 400 gram Suiker 310, 100 gram Suiker 311, 250 gram Boter 312, 125 gram Margarine 313, 100 gram Vet 314, 200 gram Kaas 315, 150 gram Vleesch 316, 317, 2 kg. Aardappelen B 21, B 22, 400 gram Brood A 23, 2 liter Melk B 23, C 23 3 '/2 liter Melk B 24, 1 kg Aardappelen Bonkaarten KD, KE 513 400, 401, 800 gram Brood 402, 403, 200 gram Bloem 404, 250 gram Rijst of Kindermeel 405, 500 gram Suiker 406, 100 gram Suiker 407, 250 gram Boter 408, 125 gram Margarine 409, 200 gram Kaas 410, 6 liter Melk 411, 150 gram Vleesch 412, 1 kg Aardappelen D 21, D 22, 400 gram Brood E 21, 250 gram Rijst of Kindermeel Tabak T 01, 2 rants, tabaks- artikelen (Geen import) Versnaperingen V 01 100 gr. Chocolade of Suikerw. Tabak en Versnaperingen X 01 2 rants, tabaksartikelen (Geen import cigaretten) De bonnen voor vleesch, melk en aardappelen zijn geldig tot 1 December a.s. De bonnen 165 en 259 voor 100 gram vleesch zijn geldig tot 1 December a.s. Op de bonnen voor Ontbijt koek kunnen ook Taai-Taai of Amsterdamsche Korstjes ver strekt worden. Voor schoenreparatie is aan gewezen Bon „02 Leder". Voor Petroleum de bonnen 169 en 269 der bonkaarten 512, 2'/2 liter Petroleum. Bon V 01 van de Vischkaart N 512 voor het koopen van 2 gemarioneerde Haringen. Deze Haringen af te halen bij C. Droog.

Weekblad voor Waddinxveen | 1945 | | pagina 1