dodqe trucks <9^ 4 Een bruidsboiiqueS mooie sorteering Sanifera, Palmen, Ficus, Bloeiende Azalea's, extra mooie Cyclamen, leuke Bloemstukjes van Pruisen's Bloemenhandel Roomboter »Nutricia« dat is pas roomboter NUTRÏCÏA ROOMBOTER Levensmiddelenbedrijf faA.vanEeuwen Wij zijn goed gesorteerd voor de a.s. Sint Nicolaas H. Timmerman, Wilhelminakade 72 voor Ijzerwaren, Gereedschappen en Huishoudelijke artikelen DODGE brengt groot nieuws! GEBR. VAN NIELEN - Telef. 405 De Sint Nicolaas-avond van Jan Roeters. Vol verwachting klopt ons hart fa G. VAN DE WAL&Zn. „De Kleine Bazar" Dorpstraat 19 .El PTT Aangifte radio-ontvangtoestellen geeft U niet met Sint Nicolaas. Maar als U toch iets aparts wilt geven, hebben wij een in verschillende prijzen. U komt toch ook onze vlaggetjes tellen? Wij bewaren uw bestellingen tot 5 December voor u Kerkweg 2. ilinnvniiil]iiltiimiiiiiillliin*niiiyillinwnililllllli!wniillillliin»niilli!UiumiiiilillliinvniilliHlliiwniillillnm*uiilllIIHiiwnilllluHliiwiillll Bewaar uw bon voor het fijnste van het fijne voor Depot: iiiiLUiuiiiiiiiiiiUÉiiiiiiiiiiiiuiuiiiuiiiiiuèuiii: iiiiiuèuiiiiiiiiiiiauiiiiiiiinuéuiiiiHiiimÉUiiiniiiiiuéuiiiiiiiiiimuiiiiiiiiinamiiHlliiiiKuiiiii Voor uw versnaperingsbon hebben wij een groote sorteering, vooral in Suikerwerken Tevreden zult gij zijn door bij ons uw bonnen te besteden. Dit is gewis - vroeger ging ik steeds naar Vis Al is het nu wel eens mis Dra komt de tijd, Dan ga ik weer naar De verkoopprijs voor 4ton is thans officieel vastgesteld op f 6.170. Alleen op toewijzing van de R.l.V. Aan onze afnemers wordt het te veel betaalde geretourneerd. Want v. d. Wal heeft iets aparts Geschenken voor een iedereen Ruim gesorteerd in 't algemeen. SpeelgoederenGeweldig, zeg, Alles gaat voor een koopje weg. Oud en jong, voor groot en klein, Voor ieder zal er vast wat zijn, - Kijk 'd etalages maar eens aan, U zal er heus verbaasd van staan. En als U dan eens binnenkomt, Dan staat U zeker wel verstomd, 't Is niets teveel als ik U zeg „Dan gaat U heus niet zonder weg". Ook schilderstukken hebben wij Qroot en'klein zijn er ook bij. Zegt het voort en overal Dat ieder bij ons slagen zal! Ieder moet weten waar hij moet zijn. Dus allen naar De Bazar in 't klein. i "E K -1jj C <D N PS 3 Z X c o s- -o 4) O jao <u <u a Om twaalf uur alle jongens blijven zitten! klonk streng gebiedend de 'stem van mijnheer Verhoéf door het lokaal. Allemaal - de jongèns, zoowel als de meisjes - wisten waarvoor dat was. De bal van Bram Dekkers, die hij den vorigen dag voor z'n verjaar dag had gekregen en triomfantelijk meegenomen naar school, was wèg! Ze hadden er nog mee getrapt voor het schoolplein, met z'n allen, Bram, Klaas, Henk, Wim, Joost en nog een paar. Toen opeens was er een ker mistroep voorbij gereden, drie woon wagens achter elkaar, en allemaal waren ze het plein afgestormd, de bal achterlatend! Het splinternieuwe ronde voorwerp, dat zoo juist nog ieders belangstelling had, en waar alle jongens, eerlijk gezegd, een beetje afgunstig op waren, was voor het oogenblik, totaal vergeten, blij ven liggen op het verlaten plein. Ze hadden de woonwagens nage keken tót ze om den hoek waren verdwenen; dan had Bram ge schreeuwd: „Kom jongens, gauw, dan kunnen we nog vijf minuten trap pen!" en hard was hij teruggedraafd naar het schoolplein. Maar hoé ze zochten, de bal was nergens te vinden. „Da's gemeen!schold Bram, „waar is m'n voetbal, m'n nieuwe voetbal?" Maar niemand wist er iets van, geen van de jongens, en Bram stond het huilen nader dan het lachen. Op dat moment was meneer Ver hoef langs gekomen en vragend wat er aan de hand was, had hii de heele geschiedenis vernomen. Stil had hij z'n hoofd geschud en was naar bin nen .gewandeld. Even later luidde de schoolbel. Doch nauwelijks waren de leer lingen van Bram's klas allemaal in hun bank gezeten, of hun onderwijzer begon over den „verloren" voetbal, zooals hij het noemde en ernstig had hij de jongens aangeraden ronduit te zeggen, wie het gedaan' kon hebben. Maar stil, doodstil was- het in de klas gebleven en voor het eerst had den de jóngens hun onderwijzer kwaad gezien, heel erg kwaad, totdat zijn gebiedende uitroep had geklon ken: „Om twaalf uur alle jongens blijven zitten." Joost had dien morgen z'n aan dacht niet bij de les. Met kloppend hart zat hij in z'n. bank en over dacht wat er zoo juist was gebeurd. O, hoe graag had hij 09k Zoo'n voetbal gehad. Hij had hem ook ge vraagd voor z'n Sinterklaas', maar er zou wel geen kans op zijn. Sinter-' klaas zou dit jaar wel niet rijden, had vader gezegd; de tijden waren zoo. slecht en er waren zóóveel kin deren waar hij voor te zorgen had, dat-ie Joost wel zou vergeten. Toén was Bram op school geko men mét z'n nieuwe, spiksplinter nieuwe voetbal," waar hij alle jongens de oogen mee uitstak. Ook Jóóst had er mee mogen trappen, en naar hartelust had hij meegedaan, totdat... de kermistroep voorbij kwam ge reden! Alle jongens waren het schoolplein afgerend, hij alleen was -achtergebleven. De voetbal lokte... lókte. Nu had hij den bal voor hém alleen: hoefde hij niet té wachten tot-ie 'm toevallig 'es van een ander kreeg toegespeeld en naar hartelust had hij er in z'n eentje mee getrapt, totdatopeens hoe het kwam begreep hij zelf niet de bal na een ferme schop, over de heining was gevlogen, naast het schoolgebouw en juist op de punt van een ijzeren hek terecht gekomen. Wèg was de mooie nieuwe voetbalkapot stukgescheurd. O, hoe kón hij het Bram vertellen, Bram, die zooveel grooter en sterker was dan hij. En dan de andere jon gens, wat zouden ze hem verachten... sarrenuitjouwen misschien! En in z'n angst deed Joost het domste wat-ie. kon doenhij hield z'n mond! ook toen de onderwijzer hen om twaalf uur ernstig wees op het laffe van de daad maar vooral het laffe van het stilzwijgen, dat één van de jongens toch moest doen! Ja, hij hield zelfs z'n mond toen de jon gens allemaal, behalve Bram, een stapel strafwerk mee naar huis kre gen, die hen zeker een vrijen middag zou kosten, omdat er één onder hen was zooals mijnheer Verhoef zei die niet te vertrouwen was! O, nu durfde Joost heelemaal niets meer -te zeggen! Veel te lang had-ie nu gewacht! Enniet te vertfeuwen was-ie, had mijnheer Verhoef gezegd niet te vertrou wenNooit meer zouden ie hem vertrouen, z'n vrienden, en met diep gebogen hoofd was hij naar huis gewandeld. Het was Sint Nicolaas-avond! Ze zaten met z'n allen rond de tafel... vader, moeder, Liesje, Henk en Joost! Nou! meende vader met z'n goe- digè bromstem nou, 't zal mij be nieuwen of Sint ons nog gedenkt dit jaar alhoewelik ben er bang voor. „Nou, kom kom man, niet zoo somber!" sprak Joost's moeder misschien een kleinigheidje... een... Op dat moment ratelde de bel door het huis! Verheugd sprongen de kinderen overeind. Henk en Liesje snelden tegelijkertijd naar de deur, terwijl Jfeost langzamer achteraan kwam. Voor hém was deze avond niet als andere jaren! Zwaar drukte nog het zoo kort geleden gepasseerde feit, t dat weliswaar was afgeloopen, maar waarin nooit eenig licht was gekomen. Opgewonden kwam He-nk de ka mer binnen stormen. „Hier jóhJoost voor jou kijk es wat een pak!" Joost nam aarzelend de groote doos in ontvangst, die Henk voor hem .op tafel zette. Dan begon hij vlug de touwtjes door te knippen, met de door Moeder klaargelegde schaar. Alle houders van radio-ontvangtoestellen en zij die een aftakking van een radiotoestel van een ander hebben, moeten in den loop van December aangifte doen bij een postinrichting (geen postagentschap) Tot vervoer of in opslag aanwezige radio-ontvang toestellen-vallen hier buiten. De aangifte-formulieren zijn kosteloos verkrijgbaar bij de postkantoren. In December zijn aan de beurt: 6 Dec. 7 Dec. 10 Dec. 11 Dec. 12 Dec. Pog t/m Rob Roc-einde R S t/m Sc Sd t/m Stok Stol t/m Toom 13 Dec. Toon t/m Ver 14 Dec. Ves - einde V 17 Dec. W t/m Wil 18 Dec. Wim - einde W 19 Dec. X, IJ en Z

Weekblad voor Waddinxveen | 1945 | | pagina 2