S5EL.5 fa S. Verhoeff, Kerkwed 1 Sint Haas-geschenken VERBAK geschenken ScUoh D&efemcu* \Jo6c Stiti Uicsdaas. Voor nuttige en leuke Nieuwe Elec. Rijwiellampen „Roter" Maag zweertabletten A. van der Heiden Heèt li pech, „De Kampioen" J. W. C. de Vries kunnen wij nog niet volop leveren, maar laat uw dynamo opsterken in »De Kampioen« en u hebt licht als van een nieuwe lamp, met 1 jaar garantie. „De Kampioen" - Noordkade 213 In het verleden In het heden In de toekomst oetverzorging A. DOORNHEIN Op Uw Gort- of Havermoutbonnen Heeft U reeds kennis gemaakt? met onze Worstsoorten, zooals Boterham worst, Kookworst, zeer fijne Leverworst. Bloedworst, Tongenworst, enz. Eens geprobeerd, a 11 ij d begeerd Hr T n r Dorpsstraat 20 J I U l\ f\ L Telefoon 284 Harten - Hammen - Taarten - Boter- speculaas, dik en dun - Borstplaat en Suikerbeesten in frambozen, ad vocaat, marasquin, enz. Wacht, niet met bestellen Brood- en Banketbakkerij COMPEER, Tel. 535 Levensmiddelenbedrijf Fa A. van Eeuwen ITuin-en Landbouwgereedschappen Huishoudelijke artikelen - Ijzerwaren f Wat denkt U Pekelvleesch - Preskop Hoogfijne Berliner Lever worst en verschillende soorten fijne Vleeschwaren Vergeet vooral niet uw Slaatjes en Croquetten tijdig te bestellen, dit voorkomt teleurstelling. G. E. STRENG, Kerkweg 191 beeft iets fayztotdecs slaagt U zeker bij ..Toie nouschiet op nou!" jachte Herik, die z'n broer 'n duw gaf schiet 'n beetje op'k kan me niet roeren zoo, nog één papier! Glimlachend keken vader en moe der toe, hoe de jongens het laatste papier er bijna afscheurdendan stdnd een groote kartonnen doos voor hen op tafel. Dan, met een ruk tilde Joost hei deksel op envoor z'n oogeA lag een mooie, splinternieuwe voetbal! En plotseling, onberedeneerd woest, barstte hij in tranen uit en holde de kamer uit, naar boven, waar hij snik kend neerviel op z'n bed. O, ozoo'n mooien, prachti- gen voetbal, maar hij wou 'm niet hebben, hij mócht 'm niet hebben... hij gaf 'm aan Bram, 's was Bram z'n voetbalSint Nicolaas had het toch zeker niet geweten, wan. andersmaar hij gaf 'm aan Bramvast! Dan voelde hij een zachte hand op z'n schouder en een stem klonk als van heel veraf -Joost... jongen... wordt dan toch wakker... toe... Hèwat was dat? Lag-ie in béd? En 't was nog heelémaal don ker, was het dan allemaal niet waar, niet gebeurd? Had-ie dat alles dan gedroomd? Dan opeens zag hij, over zich ge bogen, het bezorgde, lieve gezicht van z'n moeder, en met een kreet verborg hij z'n hoofd aan haar schou der, terwijl hij het opnieuw uitsnikte Ja, ja! kalmeerde zij hem ik wist het allang, m'n jongen, allang, huil nou maar eerst eens goed uit en dan zullen we wel 's verder praten, zoo, dat lucht op hènou een beetje water, zóó! Wat ben je ook een domme dómme jongen om niet dadelijk alles te vertellen! Je hebt na tuurlijk dien voeetbal niet wegge nomenis 't niet? Nee, moeder, heusch niet, eer lijk niet, toe. gelooft u me, ik zal u alles vertellen, alles, en met horten en stooten kwam nu het heele ver haal eruit, van begin tot. eind. —Domme, domme jongen! berisp te z'n moeder maar weet .je nu wat we doen? Morgen is het Sint Nicolaas en dan sturen wij aan Bram een nieuwe, splinternieuwe voetbal, uit je eigen spaarpot! Goed moeder.graag! sprak Joost, maar zullen de jongens me dan niet Nee, m'n jongen, de jongens zullen je niet verachten! Maar we zijn d'r nog niet! Want voordat je naar school gaat, loop je bij mijn heer Verhoef aan en vertelt hem alles, zooals je 't mij nu hebt ver teld! Begrepen? Ja, moeder! Goed, vent, ga nu. maar gauw weer slapen, want 't is al elf uur! O, wat heb ik een spijt, moe der, dat ik niet alles dadelijk aan u heb verteldik zal u voortaan nooit meer, nóóit meer, iets ver zwijgen! Volgens afspraak had Joost dien volgenden ochtend het heele verhaal aan mijnheer Verhoef verteld, die hem er ernstig over had onderhou den. Maar ten slotte had hij hem toch de hand gedrukt en gezegd: Nou Joost... ik ben toch érg blij, dat je nog bij me bent gekomen, al is het dan wat laat en we zullen nu maar doen, alsof er nooit iets is gebeurd, wel? Graag meneer! had Joost qe- stameld. De echte zijn er weer ook voor Maagzuur enz. 1 doos 120 tabletten f 5.50 Aanbevelend, Vakkundig, lug en oordelig hebt U bandenbonnen,brengt ze bij ons. Want het is en blijft in kwaliteit en prijs. Beleefd aanbevelend, Noordkade 213 Voor hebben wij vertrouwen genoten. doen wij wat in ons vermogen is. hopen wij weer onze spreuk hoog te houden het goed dat gij zoekt naar Kerkweg 209 Donderdag 6 Dec. a.s. van 25 uur en vervolgens elke Donderdag om de 14 dhgen. BESPREEK TIJDIG Dorpsstraat 22 te Moerkapelle elke Dins dag en Woensdag den geheelen dag. Steunzolen naar maat. Gediplomeerd Pedicure Achterweg 185 Moerkapelle weer verkrijgbaar H A. "1UUUU11 uamvcLuaivnuiij gvitu ici.ooj 's Middags in de klas sprak de onderwijzer, terwijl hij een dik boek te voorschijn haalde: „Jongens, ik was eerst van plan, om de heele Sinterklaas dit jaar'' maar te vergeten, naar aanleiding van wat er kort ge leden is gebeurd, maar gelukkig heeft de dader zich nog juist bijtijds bij me vervoegd en ik geef jullie de ver zekering, dat géén van de jongens uit deze klas er schuld aan heeft! Het blijkt, dat een wildvreemde jongen den bal een schop heeft gegeven zoodat deze over de schutting is ge vlogen en zoek geraakt. Ik ben erg blij, dat we de oplossing eindelijk hebben gevonden, en ik zal jullie daarom vanmiddag een mooi Sinter klaasverhaal voorlezen, dat je wel hebt verdiend na het onverdiende strafwerk! Dién avond werden er door Sint Nicolaas twee gelijke pakken be zorgd: één aan het adres van den jongeheer Bram Dekkers en één aan het adres van den jongeheer Joost Rutgers! Beide jongens voerden een ware Indianendans uit rond de tafel. En met z'n splinternieuwen voet bal onder den arm geklemd, kwam Joost dien volgenden morgen stra lend op school, waar hij bij den in gang van de groote deur een knip oogje opving van mijnheer Verhoef, die hem lachend op den schouder klopte en sprak: „Een goeie Sint Ni colaas gehad, Joost?" en lachend antwoordde Joost uit den grond van z'n hart: „Nou, mijnheerfijn!!" Zie de etalage Wij hebben de eerste dagen van de Winkelweek iets aparts voor U Tarantella -Boudy Parfums in prijzen 1.50-7.25

Weekblad voor Waddinxveen | 1945 | | pagina 5