W. MSSTOP, Zuidkade 168 1fUMtufacUu%*t als- Ut Stee" Vvndi tne*i nee^ens-, al zeeUltote-nvec Magazijn „De Ster" St Nicolaasfeest der Chr, Kleuterschool Oranjelaan Het kantoor van de Coöp. Boerenleenbank zal tot nadere kennis geving dagelijks ge opend zijn van 9-12.30 'snamiddags gesloten. Net Meisje Net Meisje FRANS VAN KOOTEN Het van ouds bekende Speelgoedhuis. De Heer en Mevrouw HELLEMAN-NICOLAï geven met vreugde kennis van de geboorte van hun Dochter Henriëtte Elisabeth Gerda Waddinxveen, 28 November 1945. Kerkwei 222 Donateurs van onze school, welke op 5 December a.s. het feest wensen mee te maken, kunnen een bewijs van toe gang verkrijgen bij Mej. E. C. Vis. Af te balen Maandag 3 en Dinsdag 4 December van 4—5 uur nam. Mej. R. in 't Veld. H. d. S. Mededeling Rijkstuinbouw- consulent te Boskoop Brandstoffen Groenteteelt De productiecommissaris voor den Tuinbouw maakt het volgende bekend De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat aan groentetelers, die in de maan den Januari en Februari 1946 in waren huizen en speciaal voor de groenteteelt bestemde kassen sla en/of andijvie telen, een bescheiden hoeveelheid vaste brandstoffen voor het vorstvrij houden van deze gewassen zal worden toe gekend. Opgave vóór 30 November '45 aan de Tuinbouwconsulent te Boskoop. Brandstoffen Plantenteelt Aan een enkel bedrijf zal iets brand stoffen worden toegewezen voor het kweken van tomatenplanten e.d., voor de hele omgeving. Om het aantal be nodigde planten te kunnen beoordelen moet ieder, die voor deze planten in aanmerking wil komen zijn bestelling direct schriftelijk inzenden bij de con sulent, Reyerskoop 50 of bij de Assis tent A. Verboom, Ach+erwillens 33, Gouda. Alle opgaven moeten vóór 6 December binnen zijn. De Tuinbouwconsulent, E. F. JACOBI. Het Bestuur. Inlichtingen verzocht. Hooge belooning voor diegene, die inlichtingen kan verstrekken omtrent mijn ondergedoken Radiotoestel, ge stolen uit de loods van J, B. de Goeij aan de Zwarteweg. Op de meeste on derdelen staat ingekrast J. W. Koot. Bedoeld toestel is een ERRES 2-knops bediening. Inlichtingen aan J. W. Koot, Boelekade 251, Gouda gevraagd. Geref. of Ned- Herv. Loon f 50.— per maand. Arnhemsche Bovenweg 10, Driebergen Predikbeurten op Zondag 2 December Ned. Hervormde Kerk v.m. 10 uur Ds L. Vroegindeweij nam. 6 uur Cand. E. J. Verbeek, Hulpprediker van Boskoop Gereformeerde Kerk voorm. 10 uur en ham. 5 uur Ds W. J. Smidt Vereeniging »Wet en Evangelie« nam. 4.30 uur Ds J. C. J. Dijkstra van Rotterdam Christelijk Afgesch. Gemeente 9 30 uur voorm. en 5.namiddag Ds N. van der Kraats Woensdag 5 Dec. nam. 7 uur Ds N. van der Kraats. Remonstrantsch Gereformeerde Gemeente vm. 10 uur Ds. W. M. Zuurdeeg van Eindhoven Burgerlijke stand Aangiften van 22 t/m 28 November 1945 Geboren Geertje, dochter van A. G. van Ommeren en K. Heij Gerrit Johannes, zoon van G. Huizer en A. Stolker Christiaan Franciscus, zoon van A. van der Graaf en M. L. van der Wolf Henriëtte Elisabeth Gerda, dochter van J. W. H. Helleman en E. Nicolaï Ondertrouwd: L. Biesheuvel en H M. Pijpers GehuwdF. D. Minnée en G. A. Groeneveld C. van der Bas en H. Stolker Overleden E. J. de Jong, echtgen van J. Oudijk, 85 jaar. SC De Zondagdienst wordt deze week waargenomen door Dr. P. van der Linde Uitslagen van de Schaakclub W.S.V. luiden als volgt M. Both-P. Broer 1-0 B. Appel-A. v. Dijken 1-0 C. Tromp-J. Tol 0-1 W. Verstoep-J. Scheele 1-0 S. Versloot-W. v. Vuuren 0-1 J. v. d. Plaat-G. M. v. d. Berg 0-1 H. Kinnegin-F. Koster 0-1 K. v. d. Gaarden-H. v. Vuuren 1-0 A. Doornhein-K. v. d. Gaarden 0-1 C. Broer-H. v. Vuuren 0-1 G. M. v. d. Berg-K. v. d. Gaarden 1-0 Wat is onschuldiger dan dansen? Over bovenstaand onderwerp sprak Woensdagavond j.l. Ds. L. Vroeginde weij in de Ned. Herv. Kerk. De ernst van het dansvraagstuk drukte de spreker op het gemoed door voorle zing van een ernstige waarschuwing uit „De Jongeman", orgaan van den grooten Herv. Bond van J. V. dat spreekt van de „moderne" dansen met hun vaak schaamtelooze houding van de dansparen, de zwoele sfeer van de danslokalen en de aparte soort muziek waarop gedanst wordt. Dat "is geen vermaak meer, maar eenvoudig ont aarding. Spreker ging uit van twee onderstel lingen. De eerste is dat wij een roe ping hebben tegen over God, onzen schepper. Het doel van ons leven is nietveel verdienen om veel te genie ten, maar om God onzer Koning te eeren, door een leven naar Zijn. Wil. Wat onze scheppper ons 'belooft is niet de dolle aardsche vreugde, maar de eeuwige vreugde Mt. 25:46. Spr. sprak van den hemelschen dans Ps. 68:2, waarvoor wij den zinnelijken aardschen dans mijden. Wij leven in verantwoordelijkheid en het laatste van ons aardsche leven is het oordeel Hebr. 9:27. De tweede veronderstelling Aan spr. was dat God alle hoererij en onreinheid tot oneerbaar geklap toe haat 1 Cor 6:18; Efeze 5-3-5; 1 Thess. 4:3-7; Mt. 5:28. Spr. meent dat met dansen onschuldiger is dan dansen en hoopt deze stelling bewezen te hebben als hij kan aantoonen dat de huidige -dansen de strekking hebben de sexu- eele lust op gevaarlijke wijze te prik kelen. We krijgen eerst een stukje geschie denis. De primitieve volken dansen veel. Hun dansen ^ijn religieuze dan sen. Zij dansen om de gevaren af te weren. Zij dansen ook om gewenschte dingen te verkrijgen. In Mexico blijft tijdens het landwerk één lid' van het gezin thuis om doop dansen een goe den oogst te bevorderen. Dat is alles iets totaal anders dan onze parendans. Men danst ook om in verbinding te komen met de godheid. Zoo ook in den bijbel 1 Korn 18:26. Het springen te gen het altaar is een vorm van dan sen. pavid huppelde voor de Ark, 2 Sam. 6. Ook dat heeft met onze parendans niets gemeen. Het komt eer dicht bij den hemelschen dans. Spr. haalde vervolgens de geschie denis van den verwilderden dans op. De eerste christenen dansen niet, de gereformeerde vaderen ook niet. Het is merkwaardig dat er thans dominees zonder ruggegraat beuzelen van een nette dans die wel mag. Dan moet men weten dat de tegenwoordige dan sen uit matrozenkroegen èn negerkroe gen zijn afgekeken en tot de gemeen ste soort behooren. Komende tot de gevaren van het dansen grondde spr. zijn betoog op een „Rapport der re- geeringscommissie in zake het dans vraagstuk" verschenen in 1931. Dat rapport toont aan dat de dans totaal verworden is. Van sommige publieke danszalen moest de commissie zeggen dat het er een „vuile bende" was. Van allemaal geldt dat de jonge man en de jonge vrouw er aan gevaren van sexueele prikkeling bloot staat waar van het meisje het slachtoffer wordt. Wordt vervolgd (ongecorrigeerd) Voor direct gevraagd boven 18 jaar.F.G., voor dag en nacht, in Melk, Boter en Kaaszaak te Rotter dam, voor de huishouding en ook ge negen in winkel behulpzaam te zijn. Zondags vrij. Inlichtingen te bekomen bij N. PLOMP, Henegouwerweg 38 of Zuidkade 231 te Waddinxveen. Te koopNieuwe Wieg met toebe- hooren en luiermandje Adres te be vragen bureau dezes. Net meisje vraagt licht kantoorwerk Adres te bevragen bureau van dit bi. Werkster gevraagd voor Donderdag bij Wed. C. de Rooy, Kerkweg 201. DE NIEUWE BONNENLIJST Geldig van 25 Nov. tot 8 Dec. Bonkaarten KA, KB en KC S13 318, 125 gram Biscuits 319, 250 gram Bloem 320, 200 gram Zout 321, 250 gram Jam, Stroop, enz. 322, 250 gram Peulvruchten 323, 100 gram Chocolade of Suikerwerk 324, 150 gram Vleesch 325, 326, 2 kg. Aardappelen 327, plm. 225 gram Huishoudzeep A 25, 2 doosjes Lucifers B 25, 1 kg. Aardappelen A 26, 2 liter Melk B 26, C 26 3'/2 liter Melk Bonkaarten KD, KE 513 413, 125 gram Biscuits 414, 250 gram Bloem 415, 200 gram Zout 416, 250 gram Jam, Stroop, enz. 417, 100 gram Chocolade of Suikerwerk 418, 150 gram Vleesch 419, 1 kg. Aardappelen 420, 6 liter Melk. 421, plm. 225 gram Huishoudzeep Tabak QA 513 T 02, 2 rantsoenen Tabak (geen import) Versnaperingen QB 513 V 02, 100 gram Chocolade of Suikerwerk X 02, 100 gram Chocoladè of Suikerwerk De bonnen kunnen reeds vanaf Vrij dag 30 Nov. 12 uur 's middags wor den gebruikt, met uitzondering voor melk en aardappelen, waarop eerst Maandag 3 Dec. mag worden gele verd. Wie ruilt 83 in goede staat zijnde gramaphoonplaten voor goed spelend radiotoestel of brandstof oob afzon derlijk te koop. Brieven onder letter B. bureau van dit blad. Wie ruilt een meisjesmantel voor 2 Verpleegstersjaponnen? Overvliet, Kerkweg 4 F O BETERE KWALITEIT ALTIJD IETS NIEUWS RUIMER GESORTEERD OOK VOOR LUXE EN HUISHOUDARTIKELEN UW JUISTE ADRES

Weekblad voor Waddinxveen | 1945 | | pagina 6