Weekblad voor Waddinxveen coLte Nederland helpt Indië °p9 Vrouwelijke medewerkers N.V. Louis Dobbelmann Steunt de 946 ,o. 35 Vrijdag 18 Januari 1946 le Jaargang Adres Redactie en Administratief Oranjelaan 30, Waddinxveen Verschijnt eiken Vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal f 0,75 bij vooruitbetaling Advertentieprijs 6 cent per milimeter Bijdragen, Verslagen, etc. uiterlijk 's Woensdagsavonds inzenden. Collecte Nederland helpt Indie Is een aanbeveling van deze collecte wel noodig U allen weet uit Uw dagbla den, hoe groot het leed, is dat verzacht moet worden. Duizenden gerepatrieerden moe ten aan het allernoodzakelijkste geholpen worden, in de eerste plaats aan kleeding. Geeft daarom met milde hand aan de collecte, die voor dit doel morgen (Zaterdag) wordt gehou den. Ook uit Uw geblokkeerde re kening kunt U voor dit doel put ten. Wilt U van deze gelegenheid gebruik maken, laat U dit dan even aan den Secretaris der af- deeling weten. Nederlands Volksherstel Glas voor Arnhem. Er is in Arnhem een grote ar beiderswijk. Daar staan 3200 wo ningen van een woningbouwver eniging. Op een 60-tal na zijn deze huizen nog vrij gaaf uit de slag om Arnhem te voorschijn gekomen. Met plan ken. bordpapier en mica (cello- phaan) behelpt men zich. Toen kwam Dinsdag de beken de auto van Arnhem Wat een ontvangst Wat een blijdschap Wat een verbazing toen men daar hoorde dat deze lading nog maar 3 deel was van 'tgeen be loofd was en komen zou De schilders die deze lading escorteerden hebben het van alle kanten begrepen er was blijd schap en dankbaarheid en nood zaak. De toezegging van Waddinx veen luidde2400 gesneden ruiten en 600 ramen glas in lood. Waddinxveners, om aan deze toezegging toe te komen moet er nog meer glas worden gebracht. Elk stukje is welkom. Stel nu niet uit, maar overwin een zekere nonchalance of traag heid, en zoek nog eens wat op. t Is niet meer voor de duitsers, t is voor die Nederlanders die in het brandpunt van het gevecht duizend angsten doorstonden. Arnhem rekent op U. Arnhem heeft recht op Uw hulp. Velen stonden hun dubbele ramen af. Velen ontdeden hun schilde rijen van glas. Velen brachten een offer. Anderen, die nog niets deden een kwartier rondsnuffelen in Uw huis, een kwartier lopen naar den schilder en ge gaat naar huis met de voldoening óók iets gedaan te hebben tot wederopbouw van ons land. Doe het nu. De Hark (Volksherstel) verzoekt ons opname van de volgende me dedeling Wegens overstelpende drukte kunnen vanaf heden, geen schrif- telijke aanvragen, nóch persoon lijke bezoeken worden behandeld. Zij die een aanvrage hebben lopen wachten rustig of tot ze een oproep ontvangen en komen op het juiste uur, op de oproep aangegeven. Nieuws uit onze woonplaats Voor een aandachtig gehoor behandelde Ds. Nienhuis uit Gouda Maandagavond in de Remon. Kerk het onderwerp „De Doodstraf" Na eerst de juridische kant belicht te hebben ging hij over tot de vraag, hoe wij als Christenen hier tegen over hebben te staan. Speciaal legde hij er de nadruk op, zich in deze kwestie niet te lichtvaardig een oor deel te vormen, ongeacht hoe men over deze zaak denkt, doch zich vooral van de consequentie's reken schap te geven. Het was een zeer interessante lezing, welke aan de aanwezigen wel stof tot overdenking zal hebben geschon ken. De Eerw. Heer G. de Pater, Godsd. Onderwijzer bij de Ned. Herv. Gemeente, alhier, ontving voor de 2de maal een benoeming in gelijke functie bij de Ned. Herv. Gemeente te Woudenberg. Uitslagen der 20e ronde van de Damvereeniging „Excelsior" W. v. d. Heijden- A. v. Ringelenstein 0-2 C. Blonk-M. v. d. Flier 1-1 H. Troost-J. Terlouw 2-0 H. v. d. Bor-A. N. Littooij 0-2 J. C. Toor-A. Blonk 0-2 H. H. Schoemaker-D. la Grand 2-0 J. d. Beer-A. Tol afgebr. G. Groen-L. d. Graaf 1-0 T. Rietveld-C. M. Schouten afgebr. G. Heeren-A. Blom 0-2 T. Rietveld-J. d. Beer 1-1 De uitslagen gespeeld in de 14e ronde der Wintercompetitie luiden J. Tol-A. Doornhein 1-0 W. v. Vuuren-A. v. Dijken 1-0 F. Koster-J. v. d. Plaat 1-0 K. v. d. Gaarden-W. Verstoep V2-V2 C. Broer-M. Both 0-1 B. Appel-C. Broer 1-0 H. v. Vuuren-M. Both 0-1 P. Broer-H. Kinnegin Vz-'/z B. Appel-W. v. Vuuren 0-1 A. Doornhein-F. Koster 0-1 M, Both-S. Versloot 0-1 15e ronde A. v. Dijken-J. Scheele 0-1 B. Appel-K. v. d. Gaarden 0-1 S. Versloot-H. v. Vuuren 1-0 J. v. d. Plaat-M. Both 0-1 W. Verstoep-J. Tol 1-0 ^W. v. Vuuren-P. Broer 1-0 Bij de marechaussee, alhier, zijn benoemd de heeren E. Rous uit Valkenburg en C. G. Lagrauw uit Voorhout. Tijdens afwezigheid van fam. L. van de Dool, alhier, werd inge broken en lijfgoederen, schoenen en geld ontvreemd. De dader A. Verblauw is gearres teerd en verbaliseerd. A.s. Vrijdagavond zal in de Geref. Kerk optreden voor de J.V. „Azaf" Ds. G. Meijen uit Hilversum. Eén opwekking deze begaafde spreker te gaan hooren is vrijwel overbodig. Men zie de advertentie in dit blad. Dinsdagavond kwam de Mid- denstandsvereen. in matig bezochte vergadering bijeen. Na gewone opening werden de aftredende bestuursleden, de heeren C. Bikker en J. Zwijgers weer herkozen. Het verslag van den Penningmeester gaf een batig saldo van f 109.42. De contributie is vastgesteld op f 5.— per jaar. Besloten werd het zilveren jnbileum op feestelijke wijze te her denken en wel op Woensdag 6 Febr. in het „Centrum". De heeren Kraan en Russe, ambte naren van den Distributiedienst waren bereid gevonden inlichtingen te ver strekken over de evenredige bevoor rading. Op heldere wijze werd dit vraagstuk uiteengezet. Jammer dat niet meer belanghebbenden tegenwoordig waren. Het was toch ook in hun belang. Het bestuur is voornemens aan de winkeliers kaarten met de perio dieke indeeling uit te reiken. Men kan deze kaarten bekomen, na ge reedheid, bij de heeren De Wilde en Van Nielen. Deze vergadering stond werkelijk in het teeken van den winkelier, nog meer in het teeken van de distributie. Woensdag 9 Januari heeft de heroprichting plaats gehad van de Wadd. Biljartclub „W.B.C." aan vankelijk met 12 leden. Als bestuursleden werden gekozen de heeren A. Gauw, W. van de Water, J. G. Toor, H. de Wit en P. Bonefaas. Donderdagmorgen 5 uur werd door de stoker van N.V. Meubel fabriek „Kempkes" een begin van brand ontdekt in het ketelhuis. De onmiddelijk gewaarschuwde brandweer kon spoedig het vuur blusschen, waardoor uitbreiding van brand kon worden voorkomen. Donderdagavond kwam de A.R. Kiesvereen. „Nederland en Oranje" in druk bezochte vergadering bijeen. Met het oog op de a.s. Kamer- en Statenverkiezing werden de namen voor de groslijsten opge geven. Enkele voorstellen van het C.C., behelzende studieclubs en pro- papanda werden goedgekeurd. Mede gedeeld werd dat Mr J. A. de Wilde den avond voor de verkiezing hier een spreekbeurt zal vervullen. Van enkele A.R bewoners van de Bodegraafsche Straatweg is een verzoek binnengekomen een onder- afdeeling der K.V. te mogen stichten, waarvoor na bespreking een bestuurs- plaats zal open gehouden worden. De bestuursverkiezing heeft tot resultaat dat gekozen worden tot voorzitter de heer A. Jonkheid en tot secretaris de heer J. P. H. Venema, terwijl als overige bestuursleden wor den gekozen de heeren C. van Beek. J. Berghoef, M. D. Bremmer, C. Graaf land, G. Holmer en D. de Nooij. Hierna sprak de heer Polet, lid der K.V. uit Gouda, over „De Anti these". Op zeer onderhoudende wijze besprak hij de historie en het wezen van de antithese, als tegenstelling van denkbeelden en leer, van Christen dom en humanisme, door velen dood verklaard, maar toch nog steeds in ons volksleven doorwerkend. Op uitnoodiging van Nederlands Volksherstel werden Vrijdagavond in een van de gebouwen van N.V. Dob- belmann eenige Arnhem-films vertoond Ondanks het slechte weer was hier voor de belangstelling vrij groot Binnenkort verschijnt Onderdrukking en Verzet Nederland in Oorlogstijd. samengesteld door een aantal des kundigen. De omvang van dit werk zal zijn 44 afleveringen a 64 pag. formaat 20 x 27 cm., geill. met 800 a 1000 reproducties. Prijs per aflevering f 2 50, waarbij 4 banden a f 3 p. stuk Ingebonden deelen f30 Dit werk geeft een historisch, alles omvattend beeld van de gebeurtenis sen in ons land gedurende den oorlog. Het wordt een boek van lijden, strijd en volharding van ons volk. U kur,t hierop nu reeds inteekenen bij Boekhandel »Veldwijk« De voorzitter van N.V.H. sprak een kort openingswoord, waarin hij de aan wezigen opwekte aan die menschen te denken, die nog steeds in huizen zonder ruiten wonen of in schuilkel ders. Hij toonde enkele ruiten, zooals die vervaardigd waren uit kleine stuk jes glas door de schilders van Wad dinxveen, en waarvan reeds een groot gedeelte klaar is. Hierna zagen wij op het witte doek een achtereenvolgende reeks van ver nielde gebouwen en huizenblokken van Arnhem en omstreken, waarbij de aanwezigen een indruk kregen van de verschrikkelijke toestanden die daar heerschen. Maar ook zagen we de geestdrift van de menschen om niet stil te gaan zitten, maar weer op te gaan bouwen, wat vernield is. Met een kort woord sloot de voor zitter deze geslaagde avond. Van bevoegde zijde vernemen wij dat het A.T.O.-agentschap, hetwelk tijde lijk is ondergebracht bij Mulder, Carros- seriefabriek, Dorpsstraat, met ingang van 15 Januari zal worden waargenomen door M. vam Hofwegen. M. van Hofwegen zal zich geheel be lasten met het afhalen en bestellen van goederen. Voor het aanbrengen van goederen is het agentschap geopend van 8-14 uur. De buurtvereeniging „Kerkweg" gaf twee feestavonden in gebouw Centrum. De voorzitter de heer Ververs memoreer de in zijn openingswoord dat wij geza menlijk moeten trachten alles wat stuk was weder op te bouwen. Eigen belang, groepsbelang terzijde zetten en alles in zetten geschaard om het Oranjehuis voor het algemeen belang. De toneelvereeniging „Morgenrood" voerde op het kluchtspel „Niet ieder paar hoort bij elkaar". In aanmerking geno men de jonge krachten in deze vereeni- ging werd er tamelijk spel gegeven. Het was een vroolijke geschiedenis waar veel om werd gelachen. Een verloting met vele prijzen werd gehouden ten bate van de reiskas der kinderen. In de pauze werd gratis koffie en gebak geserveerd. Een dezer avonden was de burgemees ter tot het eind toe aanwezig, wat zeer op prijs werd gesteld, evenals het aan wezig zijn van afgevaardigcen van alle buurtvereenigingen die mede waren uit- genoodigd. Bij de vestiging van ons bedrijf te Waddinxveen bestaat de gelegenheid tot plaatsing van een aantal Slechts die meisjes komen in aanmerking voor plaatsing, die van onbesproken levenswandel zijn en zich ook als zoodanig in den oorlog hebben gedragen en die - op hun plaats - willen medewerken bij de opbouw van onze nationale industrie. Wij waarborgen onzerzijds een behoorlijk loon naar leeftijd, een beschaafd millieu, waarin het prettig is te werken en een goede sociale verzorging, die, naarmate daartoe in verband met tijdsomstandigheden mogelijkheid bestaat, zal worden uitgebouwd. Vrije werkkleeding Aanmelding alle werkdagen aan het Bedrijfsbureau onzer fabriek, Noordkade (ook schriftelijk).

Weekblad voor Waddinxveen | 1946 | | pagina 1