SifiO-d in 'i Uo-d. Nieuwe Bonnen. Stellen wij ons eens voor dat men dat ook deed met een auto of boot, waarom accepteeren de menschen dit dan wel bij hun woningen??? Hierin is de reden te vinden waar door men zegt „dit is een arbeiders buurt". Dit is fout. Of men hand- of hoofdarbeider is, ieder mensch heeft recht op een gezonde woning, zoowel voor lichaam als voor geest. De schuld voor dergelijke misstanden ligt in de eerste plaats bij architecten en stede bouwkundigen, omdat zij als deskun digen doorgaan maar ook bij de be volking zelf. De menschen zelf moeten aandringen op goede woningen met veel bergruimte en goede bezonning. Het publiek moet niet achteraf met critiek komen, maar men moet zich van de bouwplannen op de hoogte stellen voordat er nog van cement en steenen sprake is, want ieder kan er van overtuigd zijn dat de mogelijk heden van goede woningbouw wel be staan, het is slechts een kwestie van het loslaten van oude sleur. S. P. Open brief aan zijne Excellentie den Minister van Handel en Nijverheid Ir H. VOS. Excellentie, In „Het Vrije Volk" van 18 Maart j.l. lees ik onder de titel „Kwade trouw en halve waarheid" een verslag van een door U gehouden „glashelder betoog, urenlang boeiend, van het begin tot het einde", voor het kader, van de Haagsche Federatie van de Partij van de Arbeid. In het hiervoren genoemde verslag komt o m. het volgende voor „Als de winke liers geldige textielpunten niet honoreeren, is dat meer een kwestie van niet willen, dan van niet kunnen. Geef namen en plaats van „neenverkoopende" winkeliers op aan het Departement van Handel en Nijverheid, dan zullen we zien of er niets meer te krijgen is. In uiterste noodzaak zal ik een Centraal Magazijn laten in richten waar jong-gehuwden alles op hun vergunningen kunnen krijgen. Het is dit gedeelte van Uw glashelder betoog, Excellentie, dat mij aanleiding geeft naar de pen te grijpen en U mede te deelen, dat ik, die reeds bijna veertig jaren een bescheiden textielzaak drijf aan de Middenweg te Amsterdam, tot de door U genoemde neenverkoopende winkeliers, althans voor zoover het eenigermate be hoorlijke textielgoederen betreft, behoor. Ondanks alle moeiten, persoonlijk be zoek aan fabrikanten en tallooze corres pondenties, slagen wij er niet in iets van betekenis voor onze klanten machtig te worden. Excellentie, ik verdenk U niet van kwade trouw, ik veronderstel derhalve dat U productiecijfers zijn verstrekt, die U deden spreken zooals in het hiervoren genoemde verslag aangegeven is. Maar heeft U dan van deze productiecijfers afgetrokken hoeveelheden, die voor de mijnstreken, voor de gerepatriëerden en voor het leger zijn of waren bestemd. Kunt U niet eens de cijfers geven van de textielgoederen, die voor de gewone burgerbevolking beschikbaar zijn gekomen en dan bij voorkeur hoeveel kinderkousen, sokken, dameskousen en ondergoederen (om van handdoeken, lakens en sloopen maar te zwijgen) en wel per hoofd der bevolking Heus Excellentie, het is voor een win kelier niet aangenaam „neen" te moeten verkoopen. daarvoor staat hij niet achter de toonbank, maar het is heelemaal niet prettig uit een krantenverslag te moeten vernemen, dat, volgens den Minister dit „neen" verkoopen een kwestie van niet willen zou zijn. Ik moet aannemen, dat het publiek in de woorden van een Minis ter meer vertrouwen stelt, dan in de woor den van een winkelier, en toch F.xeellentie, wat ik U hier geschreven heb is waar Daarom heb ik gemeend deze mijn cri de coeur, niet in een gesloten, maar open brief onder Uw aandacht te moeten brengen. (verkort) w.g. J. J. Korff Internationale damgrootheden naar Waddinxveen Naar wij vernemen, is te dezer plaatse een comijjè opgericht het welk zal trachten te profiteeren van de aanwezigheid van enkele zeer sterke buitenlandsche dam mers in onsland. Omstreeks Hemel vaartsdag wordt n.l. in Nederland een groot internationaal tournooi gehouden, waaraan deelnemen Pierre Gesthem, wereldkampioen, Maurice Raichenbach, ex-wereld kampioen, beide uit Frankrijk, Leon Vaessen, kampioen van Bel gië, Ben Springer, eveneens oud- werelkampioen, Rudolf C. Keiler, als kampioen van Nederland en Piet Roozenburg, welke in 1943 Neêrlands hoogste damtitel be haalde. Dit tournooi zal bestaan uit tien ronden, de spelers ont moeten elkaar dus tweemaal. Bovengenoemd comité zal trach ten een of meerdere wedstrijd dagen in Waddinxveen geplaatst te krijgen. Om tot dit resultaat te komen heeft zij zich in verbinding ge steld met den heer Hagenaars, uit Rotterdam, welke in groote trek ken met de organisatie van dit tournooi belast is. Maandagavond reeds vond de eerste bespreking plaats, waarbij de heer Hagenaars o.m. een uiteenzetting gaf van de groote moeilijkheden en kosten, verbonden, aan zelfs een enkele wedstrijddag. Als een der eerste successen, die het comité mocht boeken, was het verkrijgen der prachtige recreatie zaal van de N.V. Louis Dobbel- mann. Deze zaal, welke zitplaats biedt aan circa zes a zevenhon derd personen, werd voor dit doel geheel belangeloos ter beschikking gesteld. Talrijke biljartliefhebbers heb ben Maandagavond genoten door spel van den heer C. A. v. Dijke uit Rotterdam. Het hoogtepunt van de avond was echter wel de zeldzaam mooi gespeelde serie van 176 caramboles. Het publiek dat z'n enthousiasme tijdens deze ma gistraal gespeelde serie ternauwer nood kon bedwingen, bracht, na dat door het missen eener een voudige pique, bovenvermeld aan tal niet verhoogd kon worden, den biljartvirtuoos een daverende ovatie. De reactie op deze interesante avond was Woensdag echter waarneembaar. De wedstrijd „O-V" ,,De Gouwe Vrienden door beide partijen met veel spanning tege moet gezien, werd 'n slappe ver tooning. Slechts de heer L. Blonk van „O.V." deelde niet in de algemeene malaise en wist in 8 beurten z'n benoodigde 105 pun ten te maken, aldus spelende met 'n gemiddelde van ruim 14. Na de eerste avond leidt ,,O.V. met 53. Donderdagavond a.s. wordt de wedstrijd voortgezet in het clublokaal van ,,D.G.V." Door haar 4 1 overwinning op „Schoonhoven", Dinsdag j 1., is 'n gelijk spel tegen „Bodegra ven" voldoende voor het eerste heeren zevental van de „Waddinx- veense Zwem- en Poloclub om zich kampioen te kunnen noemen van de afdeeling A, Goudse Zwem- kring. Deze wedstrijd wordt ge speeld op 9 April a.s. in het Spaardersbad te Gouda. En indien de voetballers soms ook nog kampioens-aspiraties mochten hebben en willen behou den, zal er tegen „Lekkerkerk" van 't begin af aangepakt moeten worden, 'n overwinning is lang niet denkbeeldig, 'n Goede spel- verdeeling is echter noodzakelijk en Linksbuiten Kant niet te wei nig in het spel betrekken. Succes. K. Voor de tweede helft van de 4e periode 1946 (31 Maart t.m. 13 April). Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen van Bonkaarten KA, KB en KC 604 152 t.m. 157, 800 gram Brood 151, 200 gram Bloem 150, 400 gram Suiker 149, 125 gram Boter 148, 100 gram Vet 147, 100 gram 20 plus of mag. kaas 146, 50 gram 40 plus of vette kaas B 34, B 35 800 gram Brood C 34 800 gram brood B 36 2 kg. Aardappelen Bonkaarten LA, LB en LC 604 099, 100, 101 vleesch, 100 gr. Vleesch 095 Aardappelen, 2 kg. Aardappelen A 22 Melk, 2 liter Melk B 22, C 22 Melk, 3' 2 liter Melk Bonkaarten KD, KE, 604 652, 653, 800 gram Brood 651, 200 gram Bloem 650, 500 gram Suiker 649 125 gram Boter 648 125 gram Margarine 647, 100 gram 20 plus of magere kaas 646, 50 gram 40 plus of vette kaas D 34, D 35, 400 gram Brood E 34, 500 gram Rijst of Kindermeel E 35, 1 liter appelmoes (voorinlev.) Bonkaarten LD, LE, 604 599, 600, 601 vleesch, 100 gr. Vleesch 595 Aardappelen, 1 kg. Aardappelen D 22, E 22 melk, 6 liter Melk Tabakskaarten enz. T 21, 2 rants, shag- of rooktabak geen sigaren of sigaretten. V 21, 100 gram Chocolade of Sui kerwerken. X 21, 2 rantsoenen lichte shagtabak (geen sigaretten of sigaren). Voor de week van 7 t.m. 13 April zullen nog bonnen worden aange wezen voor melk, aardappelen, jam, thee, koffie, boter, tabak, versnape ringen, huishoudzeep, margarine en gedr. Zuidvruchten, SCHOENENBONNEN. De leider van den distributiekring 299 te Boskoop brengt ter algemeene kennis dat in de loop van de maand April zal worden overgegaan tot het verstrekken van schoenenbonnen aan diegenen wier stamkaartnummer ein digt op het cijfer 3. Zoodra de uitvoeringsvoorschriften voor de uitreiking zijn ontvangen zal in een speciale publicatie worden bekend gemaakt op welke dagen en uren deze verstrekking aan het pu bliek zal plaats vinden. Het heeft geen nut zich eerder met verzoeken om uitreiking tot den distributiedienst te wenden. De leider voornoemd, C. Rentes. De Heeren Mevrouw VAN DER LINDELammens zeggen hiermee hartelijk dank voor de zeer vele blijken van belangstelling, die zij bij de geboorte van hun zoon PETER ondervonden hebben. Waddinxveen. Maart 1946. Door 's Heeren goedheid zijn wij verblijd met de geboorte van een Dochter en Zusje, CORRIE. L. H. MARKUS. J. MARKUS-v. Weelde AGATHA Waddinxveen, 22 Maart 1946. Kerk weg 177. Op 6 April a.s. hopen onze geliefde Ouders J GIJSBERTUS KIRPENSTEIJN 5 C en 3 MARIA KIRPENSTEIJN-Keijzer, 3 C den dag te herdenken, dat zij voor 25 jaar in den echt wer- T) den verbonden. jJ CDat zij nog lang gespaard st mogen blijven is de wensch K van hun dankbare Kinderen, J C MAARTJE en NICO. J JAN. ANNIE en BERTUS. Waddinxveen, 23 Maart 1946. Prins Hendrikstraat 2. Te koopprima Eiken Sjoelbak met 30 Coromandel schijven. Emmastraat 30, Waddinxveen. Reiswieg te koop. jan Dorrekenskade 74, Waddinxveen. Wie ruilt een nieuwe Strandwagen voor een solied Wandelwagentje. H. A. van Dijk, Burg. Trooststraat 92. Ter ruiling aangeboden een paar Bruine Schoenen maat 31, voor Schoenen maat 28. Adres bur. dezes. Te koopprima Fornuis, f 45 AdresKromme Esse 6. Roeiboot of Kano te koop gevraagd. Aanb. bureau van dit blad.

Weekblad voor Waddinxveen | 1946 | | pagina 2