2e BLAD van het Weekblad voor Waddinxveen van Vrijdag 6 Juni 1947. Nr 106 Het secretariaat van het dezer dagen alhier gevormde Plaatselijk Comité voor „Handhaving Rijks eenheid" deelt ons mede, dat in de oprichtingsvergadering werd besloten tot het voeren van een krachtige en veelzijdige actie. Het comité gaat daarbij uit van het zowel door.de Nederlandse re gering als door de „Repoeblik Indo nesia" getekende accoord van Ling- gadjati, volgens de opvatting e- lichaamd in de motie RommeVan der Goes van Naters van 20 Dec, 1946. „Handhaving Rijkseenl eid" wil dus genoemd „Accoord" niet be schouwen als een vodje papier, maar streeft naar een r^ëele uitwerking daarvan in een souvereine Unie onder daadwerkelijk gezag van de krooneen Unie samengesteld uit eenerzijds de rijksdelen iu Europa en West-Indië en anderzijds de Ver enigde Staten van Indonesië, welke op hun beurt een federatie zijn van krachtens het beginsel van zelfbe schikkingsrecht der volken reeds ge vormde of nog te vormen staten in Indonesië, Deze doelsomschrijving is derhalve aanvaardbaar voor eiken Nederlander van welke godsdienstige gezindte of politieke richting ook (mits hij Ne derlands en niet bijv. „Russisch" denkt) die het stoffelijk en geestelijk welzijn wil bevorderen van de vol ken zowel in het moederland als in de overige delen der op te richten Unie. Met name kan men dit stand punt dan ook terugvinden in de slotconclusie van de brochure „Rijks eenheid van prof. Romme (voorz. van de 2e kamer-fractie der R. K. Volkspartij), waar hij schrijft: (ons doel is)te komen tot een staat kundige nieuwbouw op basis van gelijkwaardigheid en op grondslag van vrijwilligheid, en met het on voorwaardelijk element van een duur zaam samengaan van Indonesië en Nederland (inclusief Suriname en Curasao) in een duurzaam politiek geheelde souvereine Nederlands- Indonesische Unie, onder reëel ko ninklijk gezag". Over de practische uitvoering van de plannen van het comité hopen wij u volgende week in te lichten. Eergisteren is op de Rijksweg ter höogte van Akkeroord, een vee transportauto, waarin 7 paarden ver voerd werden, door een stuurdefect van de straatweg afgeraakt en onder aan de berm terechtgekomen. Alhoe wel de auto tweemaal omsloeg en dus weer op de wielen terechtkwam, hadden chauffeur en paarden slechts enkele verwondingen opgelopen. De fancy-fair ten bate van de Gidsen en Verkenners welke vorige week in het R.K. Verenigingsgebouw werd gehouden is een groot succes geweest. De verschillende actracties waren bij de bezoekers zeer in trek en menigeen wist een aardig prijsje te bemachtigen. Als eerste prijs in de verloting trok de heer v. Berkensteijn een radiotoestel en mej. C. v. Klaveveld de tweede prijs een kinderwagen. a.s. Dinsdag wordt in het R.K. Verenigingsgebouw een filmvoorstel ling gehouden, welke aan de R.K. standsorganisaties werd aangeboden door de inlichtingen dienst van de Amerikaanse ambassade. O.a. wordt de invasie in Normandië vertoond. Voor leden is de toegang vrij. Zwem- en Polo vereniging «DE GOUWE«. De Gouwe speelde deze week haar eerste competite-wedstrijd in de 2e klasse tegen de oud le klasser Maas 1 Het is de Gouwe gelukt de pun ten in Waddinxveen te houden door een 30 overwinning. Het 2e zevental speelde tegen G.Z.C. IV en boekte ook een over winning met 30. En het 3e zevental welke wed strijd het laatste werd gespeeld kon natuurlijk niet onderdoen en won met 2—0 van B.Z.B. II. Een heel goed resultaat dus deze eerste competitiedag, We hopen dat de Gouwe zo zal blijven doorgaan deze zomer. De dames speelden een oefenwed strijd tegen G.Z.C. I en verloren met 40. Programma Dinsdag 10 Juni, 2de klasse K.N.Z.B. S.Z.C .SchiedamDe Gouwe, aan vang 8 uur. lste klasse G.Z.K. S.Z en P,C. II De Gouwe II aanvang 7.30 uur. Woensdag 11 Juni. 3de klasse K.N.Z.B. A.Z.C, I Dames, de Gouwe I Dames aan vang 7.30 uur. lste klasse G.Z.K. A.Z.C. IIDames De Gouwe II, 2de klasse G.Z.K A.Z.C. III heren De Gouwe III heren. Polodag Utrecht. De Gouwe Dames—de Aa Dames UI. Levendige wedstrijd met goede spelmomenten. De Aa maakte al spoedig door haar linksvoor 0'1. De onze worden aangemoedigd en midvoor Nel laat al spoedig de Aa

Weekblad voor Waddinxveen | 1947 | | pagina 3