Nieuws uit onze woonplaats Bij de tweede gelegenheid tot aanvrage voor consumenten-crediet, kwamen hier ongeveer 200 aanvragen binnen. Dinsdag wapperde de vlag op de Sniepweg, ter gelegenheid van de eerste-steenlegging van de 31 woningen, daar te bouwen door de Woningbouw-vereniging De heer Spruit, die deze handeling verrichtte, als waarnemend voorzitter der woningbouw-vereniging in tegen woordigheid van het gemeentebestuur, wees er op dat in onze gemeente het woningbouw-probleem flink wordt aangepakt, al waren de moeilijkheden die te overwinnen waren ook groot. Hij hoopte dat de bouw van deze eerste woningen vlot mag verlopen en dat er in de toekomst nog vele woningen mogen worden bijgebouwd. Door een breuk in de water leiding aan het Noordeinde, kwam de gehele gemeente Dinsdag zonder leidingwater. De Postduiven-vereniging »De Sperwer«. De postduiven-vereniging „De Sperwer" hield een wedvlucht vanuit Quievrain (B). Afstand 193 K.M. los 8—15. Aankomst eerste duif 10-28-39, laatste 10-44-35. De uitslag was als volgt J. van Ardene 1, J. Fens 2 en 3, P. v. d. Berg 4, G. Burger 5 en A. P. v. d. Graaf 6. Tevens zou een wedvlucht ge houden worden van Pt. St. Maxence (Fr.) Door de spoorwegstaking in Frankrijk konden de duiven in Frank rijk niet gelost worden, zodat deze ook naar Quievrain in vrijheid ge steld werden. De uitslag van deze wedvlucht was als volgt J. Fens 1, Abr. v. d. Graaf 2, J. van Ardenne 3, H. L. Maat 4, Gebr. v. d. Zijden, 5 en 7 A. v.d. Graaf 6. Los 8-15, aankomst eerste duif 10-27-52, laatste 10-32-17. Voetbal- en Athletiekvereen. »WADD1NXVEEN« De wedstrijd Waddinxveen-—Dob- belman is geëindigd in een 6—3 overwinning voor Waddinxveen, ruststand 3—2. Zaterdag-avond speelde Waddinx veen een oefenwedstrijd tegen Berg ambacht. Vooral voor de rust was het een aardige wedstrijd met goed voetbal. Waddinxveen dat het eerst het voordeel van de wind had, zat al direct voor het Bergambacht doel en vrij spoedig kwam het eerste doel punt van de voet van Biesheuvel die een voor doel geplaatste vrije trap inschoot. De Bergambacht aanvallen liepen dood op de hechte verdedi ging van Waddinxveen, waar vooral doelman Komein goed op dreef was. Het tweede doelpunt kwam van links buiten Kant, die na een ren prachtig inschoot 2—0. Na de hervatting was het eerst Waddinxveen dat de toon aangaf, maar daarna kwam Bergam bacht geducht opzetten, maar de ver dediging van Waddinxveen bleek deze avond onpasseerbaar. Tegen het einde trapte een achterspeler van Bergambacht nog een bal van de doellijn, maar tot doelpunten kwam het niet meer. Waddinxveen 2 promoveert. Door de 20 overwinning op Boskoop 2, en mede door het gelijke spel van Groeneweg, kan Waddinx veen 2 de tweede plaats niet meer ontgaan. Zelfs kwam het aan de kop door een beter doelgemiddelde met de prachtige doelcijfers van 85—26 uit 19 wedstrijden. Door dit succes promoveren de jongens nu naar de eerste klas, waarmee wij haar harte lijk gelukwensen. Waddinxveen 3 speelde een echte pechwedstrijd in Noorden tegen N. S. V. De gehele wedstrijd werd op de N. S. V. helft gespeeld, maar door het stugge verdedigen van N. S. V. en mede door veel pech ble ven doelpunten uit. Zelfs een straf schop liet Waddinxveen onbenut. Daartegen wist N.S.V. tweemaal te doelpunten, en zodoende de over winning uit het vuur te slepen. Het vielde elftal leed een 2—1 nederlaag tegen Moordrecht 3 in een wedstrijd waarin Waddinxveen de meeste kansen kreeg, Programma 1415 Juni. Zaterdag-avond brengt Waddinx veen 1 een tegenbezoek aan Berg ambacht. Het Zaterdag-middag elftal speelt op eigen terrein tegen „Verheul" aanvang 3.30 uur. Waddinxveen 2 brengt Zondag een bezoek aan Schoonhoven 3, en wil len zij de eerste plaats behouden, dan moet er gewonnen worden, waartoe zij zeker in staat zijn. Programma a.s week Dinsdag 17 juni. De Gouwe Dames I - W. Z. C. Dames I Woerden. De Gouwe Heren I - De Zijl Heren I Leiden. De Gouwe Heren II - Boskoop comb. Aanvang 7.45. Bassin Kanaaldijk. B. Z. en P. C. I - De Gouwe Dames B.Z. en P.C. II - De Gouwe III Heren. Aanvang 7.30 uur te Bodegraven. Woensdag 18 Juni. O.Z.V. II - De Gouwe II Heren O.Z.V. III - De Gouwe III Heren Aanvang 7.30 uur te Oudewater. Uitslagen afgelopen week. S.Z.C. de Gouwe I 4—2 ge staakt. S.Z. en P.C. II De Gouwe II 1-2 A.Z.C. I Dames - De Gouwe Dames II 5-0 A.Z.C. III Heren - De Gouwe Heren III 1-0. De nieuwe bonnen Bonkaarten KA, KB, KC.707 (serie E) E-03 algemeen: 750 gr. suiker, bo terhamstrooisel enz. of 1500 gr. jam, stroop, enz. of 750 gr. chocolade of suikerwerk. E-04 algemeen 250 gr. waspoeder en 250 gr. soda. E-05 algemeen1 ei. Bonkaarten KD, KE, 707 (serie E) E.13. E.14 algemeen: 250 gr. suiker, boterhamstrooisel enz. of 500 gr. jam, stroop, enz. of 250 gr. chocolade of suikerwerk. E-15 algemeen: 250 gr, waspoeder en 250 gr. soda. E-16 algemeen1 ei. Bonkaarten MA, MD, 707 (bijz. arbeid, a s. moeders) (serie E) E-21 suiker; 250 gr. suiker, boter hamstrooisel enz. of 500 gr. jam stroop, enz. of 250 gr, choco lade of suikerwerk. Tabakskaarten enz. QA, QB, QC. 707 E-31 tabak 1 rantsoen sigaretten of kerftabak (geen sigaren). E-32, E-35 tabak 2 rantsoenen of kerftabak (geen sigaren) E-33 versnaperingen 200 gr, choco lade of suikerwerk of 200 gr. suiker, boterhamstrooisel enz. of 400 gr. jam, stroop enz. E-36 versnaperingen: 100 gr. choco lade of suikerwerk of 100 gr. suiker, boterham strooisel enz. of 200 gr. jam stroop. Filtratie der melk op de boerderij Zoals bekend is, wordt in het Melkbesluit in art. 24 onder c de eis gesteld, dat de melk, welke door melkveehouders verkocht of afgele verd wordt, onmiddellijk na het mel ken doelmatig gefiltreerd moet zijn. Tegen deze verplichte filtratie is van verschillende zijden reeds herhaal delijk bezwaar gemaakt, waarbij de volgende gedachtengang voorzat. Het zeven der melk op de boer derij heeft niet het resultaat, dat de bacteriologische toestand der melk Predikbeurten op Zondag 15 Juni Ned. Hervormde Kerk voorm. 8.45, 10.30 en 6.30 uur Ds. L. Vroegindeweij. Gereformeerde Kerk voorm. 10.— en nam. 6.30 uur Ds. Van Anken, van Delft V ereenlging »Wet en Evangelie* Nam. 4.15 uur Ds. H. W. Waardenburg, Ned. Herv. Pr., R'dam Christelijk Afgesch. Gemeente voorm. 9.30 en nm. 5 uur Ds N. van der Kraats 3emonstrantsch Gereformeerde Gemeente 's Avonds 8 uur Ds. P. D. van Royen Burgerlijke stand Aangiften van 5 t/m 11 Juni 1947. GeborenWillem Jacob z. v. J. A. van Dijken en A. M. Slont. Ondertrouwd P. van Erk en G. M. Hollander, S. Heeren en C. J. Klaverveld. SW De Zondagsdienst wordt Zondag 15 Juni waargenomen door Dr. E. M. L. Hemminga verbetert, terwijl het bewuste artikel blijkens opgedane ervaringen bij vele veehouders de mening heeft doen postvatten, dat zij door middel van het zeven van de melk het vuil er uit kunnen verwijderen, en dienten gevolge de aandacht van een hy giënische melkwinning wordt afge leid. De melk moet schoon in de emmer komen en dus zindelijk wor den gewonnen. De Centrale Commissie voor Melk hygiëne te 's-Gravenhage heeft zich ingevolge de wens van de directeuren der Melkcontrölestations in het Wes ten des lands op grond van het voorgaande tot de Minister van Sociale Zaken gewend met het ver zoek te willen .bevorderen, dat het voorschrift van verplichte filtratie der melk op de boerderij komt te vervallen. Handhaving Rijkseenheid Men schrijft ons; In aansluiting op het desbetreffend be richt in ons vorig nummer, volgt thans de samenstelling van het plaatselijk co mité Ir. j. P. Venema, voorz., A. van der Ben, W. Broer, J. Brouwer, W. Bui telaar, T. van Dam. Ph. J. C, Dijs. C. van Elswijk, D. G. van Hoeven, H. Hui- zer, penningm., A. jonkheid, N. Krabben dam. P. Magré, G. van der Meer, J. A. Modderkolk, H. van Os, A. Oudijk, S. Sikkes, Ds W. J. Smidt, K. van der Torren, J. Verheul, Ds L. Vroegindewei. H. M. de Wilde en M. D. Bremmer, secr. Uit deze ledenlijst blijkt dus, dat in het comité vertegenwoordigd zijn alle maat schappelijke groepen der bevolking en (helaas met uitzondering van de Partij van de Arbeid en de Communisten) alle politieke richtingen en godsdienstige ge zindten. De eerste actie van het comité heeft ten doel het verzamelen van handteke ningen in onze gemeente op de Petitie, welke door het Nationaal Comité „Hand having Rijkseenheid" aan de Staten-Ge- neraal zal worden aangeboden. I. Waarom deze petitie Ten eerste, omdat bij de Kamerverkiezingen in 1946 de kwestie van de Rijkseenheid slechts een onderdeel vormde van de vele kwes ties van Regeringsbeleid, waarvan de kie zers door hrun stembiljet de richting voor de eerstvolgende periode moesten aan wijzen. Dientengevolge kon daarbij van een zuivere uitspraak speciaal ten aan zien van bedoeld onderdeel geen sprake zijn. En ten twede, omdat een jaar gele den tot vele kiezers nog niet voldoende was doorgedrongen, dat de richting die in Indië was ingeslagen, tot een ramp moest voeren, zowel voor Nederland als voor Indië. Pas in de laatste maanden zijn bij velen de ogen opengegaan. Dat dit maar niet een praatje is van „revolu- tionnaire kapitalisten" moet ook aan hen die zo gaarne met deze term schermen, maar in de eerste plaats aan de Regering worden duidelijk gemaakt, en het petitio- nement moet het bewijs daarvoor leveren. Het gaat om een massale uitspraak van het Nederlandse volk, teneinde de Regering en de Staten-Generaal te over tuigen, dat een groot deel van ons volk, met volle handhaving van het accoord van Linggadjati, een krachtiger beleid in Indië wenscht, waardoor een eind wordt gemaakt aan de chaos, ontketend door de republiek van de landverrader Soekarno, (wiens collega Mussert werd doodgescho ten); een beleid, dat gericht is op de vor ming van een rechtstaat, bestaande uit de gelijkwaardige delen van het Rijk in Europa, Azie en Amerika, onder werke lijk gezag van de Koningin als hoofd van deze vrijwillige Unie, gebaseerd op de zedelijke beginselen van het Christen dom, een beleid, dat het waarachtig gees telijk en stoffelijk welzijn nastreeft van de millioenenbevolking, die nu in Indië ten prooi is aan honger, ellende en terreur. II. Wat- is de inhoud van de petitie Zij luidt: Ondergetekenden verzoeken met de grootste aandrang de Statën- Generaal 1een einde te maken aan dit voor het Koninkrijk zo rampza lig beleid. 2. de uitvoering der politiek in Indië te doen leggen in handen van mannen, die allereerst het waarachtig welzijn van de volken in Indië nastreven, zonder aan de eer van het Koninkrijk en van de Nederlandse vlag te kort te doen. 3. in vernieuwde vorm een Ko ninkrijk der Nederlanden, in hechte rijksverbondenheid op te bouwen, met een aan de historie aanslui tend werkelijk rijksgezag, dat zelf regering ook van de gebieden overzee op zodanige wijze waar- boijgt, dat aan de aldaar levende werkelijke nationale verlangens naar politieke zelfstandigheid ten volle recht wedervaart en de on derdanen des Rijks aldaar in vei ligheid en rechtszekerheid kunnen leven. Wie mogen op deze petitie tekenen Alle meerderjarige mannelijke en vrouwelijke Nederlanders (dus 21 jaar en ouder), ongeacht godsdienstige of politieke richting, rang of stand, die met het co mité van mening zijn, dat het Regerings beleid ten opzichte van Indie in de boven geschetste richting moet worden gevoerd. Het comité wekt dan allen op om de lijsten die tussen 18 en 25 Juni ter teke ning zullen worden aangeboden, vlot te tekenen, opdat de huisbezoekers, die hun tijd hard nodig hebben, zo spoedig mo gelijk gereed zijn met de uitvoering van de zware taak die zij op zich genomen hebben. Mocht u bij het einde van boven genoemde termijn door een verzuim nog geen bezoek hebben ontvangen, meld U dan even bij een van de comitéleden, al waar dan nog gedurende twee dagen lijsten ter tekening liggen. De gemeente is in wijken verdeeld en deze weer in kleine blokken, zodat de rondgang zo effectief mogelijk kan wor den uitgevoerd. Desniettemin kan ieder medewerken door bijzonderheden en in lichtingen omtrent ten onrechte niet be zochte gezinnen of personen ter kennis van het comité te brengen. En bovendien roepen wij aller mede werking in om bij te dragen in de kosten der actie. Alle comitéleden zullen gaarne giften in eens of periodieke bijdragen in ontvangst nemen. Eenvoudiger is het nog om uw bijdrage ter hand te stellen aan degene die uw handtekening komt vragen op de petitielijst. Deze moet u daartoe zijn legimitatiebewijs tonen en u een kwi tantie uitreiken, waarbij u zich gelieve te overtuigen dat hij uw naam en het

Weekblad voor Waddinxveen | 1947 | | pagina 2