Ingezonden. Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden1 baret, 2 zilveren armbandjes, 1 bruine herenhandschoen 1 rode strik. Verloren, 1 bruine portemonnaie met inhoud. Voetbal- en Athletiekvereen W ADDDINXVEEN Waddinxveen 3 Boskoop 1 35. Ondanks de warmte was dit een goede wedstrijd. Waddinxveen pakte van meet af goed aan en de Boskoop verdediging moest alle zeilen bijzetten om onheil te voorkomen. De Boskoop aanvallen wer den vaak te kort gehouden, zodat de goed op dreef zijnde W'veen verdediging steeds kon ingrijpen. Waddinxveen bleef het beste van het spel behouden en enige mooie kansen werden onbenut gelaten.Bos- koop kreeg toen een mooie kans om de leiding te nemen, toen een achterspeler van W'veen de bal uit doel sloeg, maar de strafschop werd niet benut. Voor rust werd er niet gedoelpunt. Direct in de tweede helft kreeg Boskoop wederom een penanty die nu onhoudbaar werd inge schoten. Bij de volgende Boskoop aanval onstond een doelworsteling, waaruit de bal voor de tweede maal in het doel be lande. W'veen was even de kluts kwijt en Boskoops linksbuiten maakte er 3—0 van. Dit was toch te veel voor W'veen en spoedig was het 3—1 door de rechts binnen. Maar weer was het Boskoop die de voorsprong op 4— 1 bracht. Een W'veen speler werd toen hét veld uitge zonden wegens een opmerking. W'veen met 10 man verder spelend wist de ach terstand weer op 42 te brengen, maar Boskoop diende van repliek. Kort voot het einde wist W'veen nogmaals het net te vinden 3 5, en toen scheidsrechter Noorlander (die wij wel eens beter zagen) het einde aankondigde had Boskoop een zwaar bevochten overwinning behaald. Zwem- en Polo vereniging «DE GOUWE« Uitslagen afgelopen week. Poelmeer De Gouwe 6—1. De Gouwe Dames 2 A. Z. C. Dames 1 2—0. De Gouwe Dames II A.Z.C. Dames I 13. De Gouwe Heren III A.Z.C. Heren III 3-0. G.Z.C. III De Gouwe II 1—4 Tweekamp De Gouwe D.Z.V. D.Z.V. wint alle Baan nummers. WaterpoloDe Gouwe Dames I - D.Z.V. I 0-4 De Gouwe Heren II D.Z.V. II heren 4—0 De Gouwe Heren I D.Z.V. I heren 2—2 Programma a.s. week. Zaterdag 5 Juli. Hoofdklasse Tour- nooi. De Gcuwe I Kring 7-tal. Aanvang 3.30 uur. Dinsdag 8 Juli. De Zijl Leiden De Gouwe I. Aanvang 8 uur. Woensdag 9 Juli. Maas I R'dam De Gouwe I. Aanvang 8 uur. W erkschoenen. Aanvraagformulieren MD 333—04 kun nen op de volgende dagen worden af gehaald en daarna ingeleverd onder over- legging van T. Dte Waddinxveen, Henegouwerweg 40d Afhalen 8 Juli. Inleveren met T.D. 11 Juli. 1012 Aanvragen om werkschoenen kunnen slechts geschieden door personen van 16 jaar en ouder, die na 30 September 1946 nog geen bon voor werkschoenen of En gelse werkschoenen hebben ontvangen en een beroep uitoefenen op grond waarvan zij voor werkschoenen in aanmerking komen. Bedrijven met meer dan 10 arbei ders die een dergelijk beroep uitoefenen, moeten collectief aanvragen. Arbeiders, werkzaam in deze bedrijven, kunnen dus geen individuele aanvraag indienen. Scheerzeep. Mannelijke personen geboren ïn 1929 of eerder, aan wie een versnapering of een gemengde kaart is uitgereikt, kunnen in de week van 14-19 Juli op vertoon van de tweede distributiestamkaart in het bezit worden gestéld van een rantsoenbom E 43 voor het kopen van scheerzeep. Uitreiking van deze bonnen geschiedt uitsluitend ten distributiekringkantoor Kerk straat 3, Boskoop aan loket 7. buiten verantwoordelijkheid der redactie Overmoedig 't Waddinxveense Mannenkoor Zocht een dirigentje, Maar dan liefst een beste, hoor, Niet zo'n éénjaarsventje, Want dat koor. dit kan men weten Was het veel te goed gewend, Want men moet het niet vergeten 't Had een beste dirigent. Deze heeft door schuld van 't koor, Zijn ontslag genomen. En nu moest vanzelf daarvoor Weer een andere komen. Spoedig was al iets gevonden Van een ander plaatselijk koor. Die hem node missen konden, Maar dat kon er wel op door. Die heeft men nu aangenomen, Op een zonderling accoord. Iets dat nooit is voorgekomen. Ik althans heb ,t nooit gehoord, 't Is als men het niet kan brengen Tot een goede eerste prijs. Men 't accoord niet wil verlengen. Dat nu vind ik zo onwijs, 't Begint er werkelijk op te lijken. Wat k 'er boven heb gezet, d' Uitkomst zal het wel doenblijken. Waddinxveners, opgelet J. G. V. Sportweek 1947. Ook dit jaar wordt in W'veen een sportweek georganiseerd en wel van 12 t.m, 19 Juli a.s. en Zater dag 26 Juli. Deze laatste datum wordt verzorgd door de Ruitersport, om reden het door die vereniging geboden programma, té groot is voor een avond. Is de sportweek vorig jaar een succes geweest, het comité ver wacht, gezien het programma, een nog grotere belangstelling. Tot slot van de sportweek volgt op 26 Juli een openluchtfilm-voorstelling van „De slag om Arnhem". Deze film laat ons zien, de wor- stelling om de bevrijding. De puin hopen van steen daar, zullen ons herinneren aan onze plichten van wederopbouw, n,l. opbouw en ver stevigen van de gemeenschapszin. Ook op dit terrein zijn de puin hopen groot. Laat vooral de jeugd, die in de sportweek zulk een belang rijke rol speelt, bedenken, dat zij het zijn die straks, ook op andere ge bieden dan sport, de taak van anderen moeten overnemen. Jeugd van W'veen laat in deze sportweek zien wat gij kunt doen in en voor uw vereniging, kweekt daarnaast een saamhorigheid en draagt zo een steentje bij aan de geestelijke wederopbouw. Moge de medewerkende verenigingen in de a.s. sportweek die belangstelling ondervinden waarop zij recht hebben, zodat ook deze sportweek voor hen een succes worde. Namens het sportweek-comité, T. VERVERS, voorzitter. Mijnheer de Redacteur. Nn ik mijn Open Brief aan de heer Van Tol en aan het Bestuur van de afd. W'veen van de P. v. d. A. (waarin ik getracht had hun ingezonden stukken in het vorig nummer van Uw blad zin voor zin te ontzenuwen) van U terugontving, omdat U de daar voor vereiste ruimte niet kon be schikbaar stellen, zie ik mij'tot mijn spijt gedwongen mij te beperken tot A. enkele opmerkingen n.a.v. bedoelde ingezonden stukken B. een korte principieele uit eenzetting van het standpunt der A.R. Partij inzake Indië. Mochten mijn opponenten be langstellen in mijn onverkorte brief, dan zal ik die gaarne aan hen ter inzage geven. Vooraf wil ik nog opmerken dankbaar te zijn alleen reeds voor het feit dat men gereageerd heeft op mijn vorig ingezonden stuk. Het is m.i. voor een groot deel onzer plaatsgenoten hoog tijd dat zij ontwaken uit de geestelijke ver doving waarin zij na Mei 1940 zijn geraaktde wisseling van gedachten in de plaatselijke pers, ook over staatkundige kwesties, beschouw ik als een geschikt mid del om hun ontwaking te be vorderen. Nu ter zake A 1. Beide opponenten ver wijten mij ten onrechte te hebben verzwegen, dat de K.V.P. niet achter de actie van H.R. staat. Na overleg met de voorz. en de secr. van de pl. afd. der K.V.P. heb ik voor het desbetreffend be richt in Uw blad plaats verzocht dit bericht is verschenen in het nummer van 20 Juni 1.1. 1 e pagina). Het had dus geen zin om hetzelfde bericht nogmaals te vermelden in mijn ingezonden brief in hetzelfde nummer. 2. Het afd. bestuur van de P. v. d. A. zou ik graag wat meer gevoel voor een grapje toewensen het zou daar dan niet iets anders achter gezocht hebben dan de werkelijke reden, in de le alinea van mijn brief van 20 Juni vermeld. 3. Genoemd bestuur zegt, na o.a. allerlei zaken te hebben aan gesneden, die met mijn stuk geen verband houden, „verschillende halve waarheden en onwaarheden" daarin stilzwijgend voorbij te gaan. Bij nadere beschouwing blijkt het bestuur alleen te zwijgen over de dreiging met politieke staking, de houding der P. v. d. A. tegenover de Soendanezen, de ten hemel schreiende sterfte op Java tengevol ge vandeonbekwaamh.der Republ. leiders en de verantwoordelijkheid der Nederl. regering krachtens het accoord van Lin ggadjati voor de handhaving van recht en orde in geheel Indonesië (ook in de Republiek) tot 1 Januari 1949. Waar deze vier punten tot de kern van mijn betoog behoorden, con stateer ik dat het afd. bestuur zich juist van deze hoofdzaken met een dooddoener heeft afge maakt. 4. I.v.m, mijn vergelijking tus sen de methode Goebels en die .van de tegenwoordige P. v. d. A.- leiders in de pers (en ook in de radio en andere voorlichtingsor ganen, zelfs tot regeringsorganen toe) memoreer ik de drie grond slagen van bedoelde methode Publiceer alleen berichten van eigen kant; verzwijg wat niet diensfig lijkttracht te verhinderen dat anderen de officieele bericht geving doorkruisen. Van de serie bewijzen die ik in mijn volledige brief heb aangevoerd, vermeld ik hier alleen het jongste, namelijk de weigering om in „Het Vrije Volk" op te nemen het protest van Mr. Oud tegen de resolutie van 14 Juni 1.1. van de Partijraad der P. v. d. A., inzake de Indische politiek „omdat het niet dienstig was". 5. Het afd. bestuur heeft niet het recht uit mijn vorig stuk te concluderen, dat ik een smet heb willen werpen op de persoon van Mr. P. J. Troelstra, of met leed vermaak aan diens fout van 1918 heb willen herinneren. Ook Dr. Colijn heeft een periode gehad waarin hij fout ging; men behoeft de fouten van zijn voormannen niet te verbloemen en alleen kleine zielen zullen zich daarin verheugen. Maar bovendien, het ging mij niet om een persoon, doch om de partij. Mr. Oud (P. v. d. A.) verwijst in zijn protest eveneens naar de jaren 1903/'18/'33. 6. Enkele aantekeningen bij het stuk van het afd. bestuur, a. Verbanning naar Boven Digoel greep niet plaats zonder elke vorm van proces (de justitieele verbanning zelfs met volledige normale berechting). b. De poenale Sanctie was een vrijwillige verbintenis, waarin rechten en plichten van werkgever' en -nemer nauwgezet waren af gewogen, onder voortdurende con trole der Arbeidsinspectie. Na af loop der verbintenis tekende 95% der arbeiders voor verlenging. Het loon werd werd vastgesteld met medewerking der Arbeidsinspectie en was gebaseerd op de bevredi ging van de bij de betrokkenen bestaande behoeften. Deze be vrediging kon inderdaad bij een loon van ca 80 ct per week wor den bereikt. De poenale Sanctie is intussen in 1935 ^afgeschaft (onder Colijn c. Met het verhoudingsgewijs geringe aantal Nederl. artsen werd een schitterend resultaat bereikt enig in de wereld onderdrukking van besmettelijke ziekten en toe name der bevolking sedert 1900 van 10 op 45 millioen. (Nederland met zijn vele medici van 4.5 op 9 millioen). d. Inzake onderwijs is het Gou vernement te kort geschoten, maar niet Zending en Missie, dit mag ook worden gehoord. e. Soekarno („de bevrijder van onvrije volken") heeft reeds ver zuimd de Soendanezen en Mado- nezen vrij te maken de volken in Borneo en de Grote Oost pro testeerden heftig tegen overwe gende invloed van de Republiek in de ontworpen tusschenregering, bevreesd voor het verlies van hun vrijheid zodra de „bevrijder" Soekarno de macht daartoe zou krijgen". f. Waarom is afwijzing door ons van Soekarno „inmenging in de binnenlandse aangelegen heden" der Republiek, als Soe karno c.s. wel hun veto mogen uitspreken over andere Nederl. onderhandelaars dan Van Mook, Schermerhorn e. d. g. Zonder de actie van H. R. had Nederlandhet „naakte" Ling- gadjati getekend, en waren wij nu overgeleverd aan de „opvat ting" van de Republiek. h. Het verlies van duizend mil lioen gulden is niet de schuld van H.R. H.R. wilde in Januari reeds hetgeen de regeering in Juni pas deed de tanden laten zien. Indien de regering het advies van H.R. in Januari had gevolgd, waren die millioenen niet verloren ge gaan. i. Gruwelen van Nederlandse zijde behoren even streng te wor den gestraft als van andere kant. Zij zijn gelukkig uitzondering ware dit niet het geval, dan zou den de inlanders niet in massa's achter onze linies bescherming zoeken. j. De P. v. d. A. is erkentelijk voor het „ultimatum". Maar op een ultimatum volgt öf toegeven door de tegenpartij, öf „iets doen" door ons. Dit klopt met de be wering van de heer .Voskuil van „Het Vrije Volk" voor de radio (Zaterdag 1.1.) dat wij de voor raden uit de Republiek zullen „halen" als de Republiek ze niet heel spoedig ter beschikking stelt.

Weekblad voor Waddinxveen | 1947 | | pagina 2