Advertentiën in lA&UW KAART VAN INDIË HlOfiieS' Jludxtpwtpaftiec met Couverten Melk voor schoolkinderen. De gevolgen van de droogte voor Land- en Tuinbouw. worden zonder prijsverhoging geplaatst door Boekhandel VELDWIJK Predikbeurten op Zondag 10 Augustus Burgerlijke stand IW" De Zondagsdienst wordt Zondag 10 Aug. waargenomen door Dr. E. M. L. Hemminga Boekhandel VELDWIJK Het Centraal Schoolmelk-Comité te 's-Gravenhage heeft in het begin van 1947 de beschikking gekregen over 200.000 liter melk per week ter verdeling onder de schoolkinderen in gemeenten met meer dan 25.ooo in woners. Op verzoek van en in overleg met hetCentraalSchoolmelk-Comité maakt de Afdeling Voorlichting van het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening bekend, dat het binnen de begrenzing van de voor de melkvoorziening op de scholen ter beschikking gestelde hoeveelheid melk thans mogelijk is gebleken die ge meenten met minder dan 25.ooo inwo ners in het gebruik van gepasteuri seerde melk op de scholen te betrek ken, waar de geneeskundige autori teiten dit om redenen van volksge zondheid bij voorkeur gewenst achten en deze verstrekking plaatselijk goed geregeld kan worden. Waar nodig kan ook enige financiële tegemoetkoming van overheidswege worden verleend. Onze voeding vertoont nog steeds een tekort aan eiwitten en vetten en waar medici reeds vóór de oorlog een kwart liter melk tussen ontbijt en middagmaal eenbelangrijke bijdrage tot de bevordering van de algemene gezondheidstoestand van de school jeugd achtten, treedt dit belang thans nog meer op de voorgrond. Vele plaatselijke schoolmelk-comité's span nen zich dan ook in om te bereiken, dat iedei; kind op school zijn kwart liter melk kan gebruiken gedurende het gehele schooljaar. De langdurige droge weers omstandigheden in de afgelopen weken, alsmede de verzengende zonnestralen, hebben hun invloed terdege in de land- en tuinbouw doen gevoelen. Het grasland heeft over het algemeen door de droogte zeer veel geleden, vooral op de hogere zandgronden en de zware klei. Vele boeren zijn dan ook gedwon gen het vee in de weide bij te voer;n. Uit Zuidelijk Gelderland wordt gemeld, dat weiden, waar van men de waterstand niet be heerst, geheel verdroogd of ver schroeid zijn. Op enkele bedrijven is men er zelfs toe over moeten gaan het vee te stallen. De afrijping van de graanoogst is heel snel gegaan, waardóór op de lichtere gronden percelen rogge en haver noodrijp zijn geworden. Over het algemeen zal de op brengst, zowel van korrel als stro, beneden normaal blijven. Evenels de aardappelen begonnen ook de bieten volgens de opgave van de stand op 26 Juli j.l hinder te ondervinden van de droogte. Deè stand dezer gewassen was toen nog goed. De weersomstandigheden heb ben in de inundatiegebieden bui tengewoon ongunstig gewerkt. De standverschillen tussen de z.g. droge en natte gebieden worden steeds groter. Bieten komen in deze gebieden nog wel het gun stigst uit. Hoewel de aanhoudendedroogte van de laatste weken uiteraard minder bevorderlijk is geweest voor de verdere ontwikkeling'der fruitteeltgewassen, kan niettemin op een gunstige oogst van appe len en peren gerekend blijven worden. Wel blijven de vruchten der vroege rassen kleiner van stuk dan normaal het geval is. De re genval, welke 5 Augustus over het gehele land inzette, zal echter de ontwikkeling ten goede komen, vooral wat betreft de lateresoorten. Pruimen hebben meer van het warme en droge weer geleden. In vrijwel alle centra laat de kwaliteit der vruchten te wensen over. Ned. Hervormde Kerk voorm. 8.45, 10.30 en nam. 6.30 uur, Ds. A. Vroegindeweij Gereformeerde Kerk Voorm. 10 en 6 30 uur Ds. W. J. Smidt. Vereeniging »Wet en Evangelie« nam. 4.15 uur Ds. W. Kool van Rotterdam. Christelijk Afgesch. Gemeente voorm. 9.30 en nm. 5 uur Ds N. van der Kraats Remonstrantsch Gereformeerde Gemeente voorm. 10 uur Ds. L. J. van der Lof van Amsterdam. Aangiften van 24 Juli t/m 6 Augustus 1947. Geboren Geertje d. v. T. Visser en D. van Eijk. Elisabeth Margreta Maria, d. v. W. M. Burger en C. C. van Tol. Marjanne, d. v. E. J. van Beek en M. A. Verschut. Gerardina Cornelia, d. v. J. d. Bruijn en H. G. W. Ruttenburg. Dirk z. v. A van der Starre en A. J. Mikkers. Klazina Petronella.d. v. W.Mastop en E R de Lange. Cornelia Theresia, d. v. M. A. Moons en A. M. Vergeer. Alida Marie, d. v. Houweling en M. Tamerus. Netty, d. v. H. Gijzenij en J. C. Rietveld. Maria Maartje, d. v. D. de Knegt eniG. Marchand Ondertrouwd: A. van den Berg en M. Metselaar, P. C.Kok en M, C. M. Mooyenkind, A. J Versluis en E. Molenaar. G. van Brummen en N. van der Put. P. dejong en T. Dullemeijer Gehuwd: M. van der Flier en T. Ploeg, W. de Heer en T. Langendam. C. Slootweg en A. N. W. Alphenaar. W. van Driel en C. Noorlander Overleden: van Tilburg. Emmigje, echtgen. van A. Gouw, 40 j. Scnaart, Jannes, echtgen. van D. Visser, 70 jaar. Voorhanden: Prijs f 0.65

Weekblad voor Waddinxveen | 1947 | | pagina 4