Ingezonden. 2e BLAD Weekblad voor Waddinxveen van Vrijdag 22 Augustus 1947. Nrlló Nogmaals de Sportweek. Voetbal- en Athletiekvereen. W ADDDINXVEEN van het Buiten verantwoording der redactie Mijnheer de Redacteur. Door het ingezonden stuk van de heer P. Bakker in Uw blad d.d. 15 dezer voel ik mij verplicht U plaats ruimte te vragen om namens de pad vinderij hierop te antwoorden. Het gaat hier n.l. om de valpartij tijdens de afzetting van de Zuidkade gedurende de prestatietocht in de Gouwe. Op de allereerste plaats wil ik dan even vaststellen dat de pad- vindersgroepen deze afzettingen in opdracht van het sportweek-comité verzorgden. Dit comité had zich vroeg tijdig met het Gemeentebestuur in verbinding gesteld om de benodigde vergunning voor afzetting enz. te verkrijgen. Het gemeentebestuur ver leende deze vergunningen en zegde alle medewerking toe, ook die van de politie. Aldus werden op de betreffende Zaterdagmiddag de toegangen tot de Zuidkade bij de Burgem. Trooststr. Jan Dorrekenskade en het Gemeen tehuis met touwen afgezet. Het was niet de eerste keer dat de afzettingen door de beide Padvindersgroepen bij dergelijke gelegenheden werden ver zorgd, zonder dat zich ooit een on geval heeft voorgedaan. Nu wil het toeval dat bij het Gemeentehuis de gelegenheid bestond het touw aan weerzijden van de weg vast te binden. Dit werd echter zo hoog gedaan dat event, fietsers, die niet af wilden stappen, als zij zich iets bukten er onderdoor konden rijden. Bovendien was het een behoorlijk dik touw dat voor iedereen zichtbaar was, waarbij ten overvloede nog enkele verkenners in uniform stonden. Verder mag toch wel worden aangenomen dat het, vooral voor de bewoners van de Zuidkade, algemeen bekend was dat de Zuidkade zou worden afgezet daar dit vorig jaar toch net zo is gebeurd. Plotseling komt er echter iemand van de oprit die, hoe het mogelijk is, is onbegrijppelijk, het dikke touw niet ziet. Er wordt nog gewaarschuwd hetgeen echter niet meer mag baten, met het gevolg dat de fietser, die ondanks de drukte om zich been zat te kijken, tegen het touw reed en viel. Wij betreuren dit ongeval even zeer, misschien nog wel rrfeer zelfs, als enig ander en het had ons heel wat waard geweest als het gebeurde had kunnen wordefi voorkomen, al moet het mij nu van het hart dat he ongeval geheel aan het slachtoffer te wijten is. Het was al een vervelende kwestie en toen de leiders van beide groepen op de plaats des onheils aankwamen om zich van het gebeurde op de de hoogte te stellen, werden zijdaar op een dermate onsmakelijke wijze door de politie bejegend, dat hen verder alle lust verging dieper op de zaak in te gaan. De politie kwam n,l, na het ongeval plotseling tot de conclusie dat zij er niet van op de hoogte was geweest dat de Zuidkade zou worden afgezet en dat het dus eigenlijk niet mocht. Waarom had de politie het voor het ongeval dan niet verboden En waar was de politie toen Dan hadden de padvinders hun vrije-middag tenminste beter kunnen gebruiken. In iedere gemeente in Nederland heerst tussen politie en padvinderij de beste verstandhouding, daar zijn verschillende voorbeelden van. op te noemen. Dit schijnt echter in Wad dinxveen helaas niet te kunnen zijn. De padvinders van hun kant hebben steeds hun uiterste best gedaan de taak van de politie bij bijzondere ge legenheden te verlichten. Dit schijnt de Waddinxveense politie niet te kunnen waarderen, weshalve wij hier mede in de toekomst zullen staken. Ik betreur het verder ten zeerste dat één der ingezetenen, die zich blijk baar niet met onz* vereniging en met sport in het algemeen kan verenigen, op een dergelijke manier aan zijn gevoelens uiting moet geven. Het is m.i. klein om de schuld aan dit on geval de padvinders in de schoenen te schuiven en op een dergelijke wijze te ageren tegen een vereniging welks werk men niet kan waarderen. U vriendelijk dankend voor de ver leende plaatsruimte. Hopman J. A. van Dijken. (De discussie is hierbij gesloten), Redactie. G. S. V. won alle wedstrijden. Het is de Waddinxveense elftallen niet gelukt ook maar één wedstrijd te winnen. Men dient er echter reke ning mee te houden dat de G.S.V. elftallen alle een klasse hoger spelen dan die van Waddinxveen. Het vierde elftal dat het eerst speelde verloor met 51. Het derde elftal gaf goed partij tegen G.S.V. 3, en pas nadat de rechts half van Waddinxveen uit gevallen was, wisten de Gouwenaars twee doelpunten te maken. Daarna kwamen de eersts elftallen binnen de lijnen. Voor de ruist gaf G.S.V. de toon aan en drukte haar meerderheid in twee doelpunten uit. Na de her vatting kwam W'veen er wat beter in en de midvoor maakte gelijk. Toen daarna W'veens midvoor nog een ke^r de lat probeerde, was het G.S.V. dat het spel in handen nam, en binnen kortan tijd was het 25, daarna maakte van Dijk zijn derde doelpunt 3'5> maar G.S.V, wist de bal nog driemaal langs de reserve doelman van W'veen te plaatsen. Eindstand 38, De mooiste en spannenste strijd was die tussen de tweede elftallen. G.S.V. 2 nam de leiding, maar Mon ster maakte met een geweldig hard schot gelijk.Na de thee maakte G.S,V. er 21 van, maar daarna zette Wad dinxveen een fel offensief in, maar doelman Brem wist de lastigste ballen te stoppen, en het bleef 1-2. Het Zaterdag-middag elftal neemt Zaterdag deel aan een tournooi in Boskoop, Om 3 uur speelt het tegen S.S.G. uit Gouda. Om 4 uur 15 speeltVictorie tegen Boskoop, waarna eerst de verliezers tegen elkander uitkomen. Om 6.45 uur wordt de finale gespeeld tussen de winnaars. Internationale Zwemwedstrijden. Er zijn thans meer gegevens bekend over de internationale zwemwedstrijden, die op 30 Aug. a.s. in het zwembad aan de Ka naaldijk alhier worden gehouden. De Engelse ploeg met suporters t.w. de „Hul! City Swimming Club" komt ongeveer 11 uur, alhier aan en wordt dan officieel door het gemeentebestuur ontvan- gen. Aan de wedstrijden wordt te vens medewerking verleend door de Bergambac.htse zwemvereni ging, die voor de heren mede start op de baannummers, terwijl voor de dames een dual-meet wordt gehouden. Op de 100 m. vrije slag heren starten voor Hull Jackie Wright en Denis Boag, voor de Gouwe B. Bremmer en J. Broer en voor B.Z.C. (Bergambacht) G. en H. van Wijngaarden. 100 m. rugslag Hull met Dicky Brown en Raymond Tyson, de Gouwe met H. v. d. Oest en J. Roskam en B.Z.C. met G. en H. van Wijngaarden. 100 m. schoolslag Hull met Terry Hall, de Gouwe met Nic. Brouwer en H. de Wilde, B.Z.C. metC.Verhoeven en G.v.Zwienen. Voor de polowedstrijd Huil de Gouwe zijn de zeventallen als volgt samengesteld de Gouwe: doel: K. van Til burg, aanvoerder, achterH. de

Weekblad voor Waddinxveen | 1947 | | pagina 3