Weekblad voor Waddinxveen Verschijnt eiken Vrijdag Spiegel van de Week De nieuwe bonnen No. 118 Vrijdag 5 September 1947 3e Jaargang Adres Redactie en Administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen Abonnementsgeld per kwartaal f 0.75 bij vooruitbetaling Advertentieprijs 6 cent per milimeter Bijdragen, Verslagen, etc. uiterlijk 's Woensdagsavonds inzenden. Officieële Mededelingen Noodwet 'Ouderdomsvoorziening. Inlevering van formulieren inge volge de Noodwet Ouderdoms voorziening kan plaats hebben op 10, 11 en 12 September a.s, ten ge meentehuize (wachtkamer), des mor gens tussen 9 en 12 uur. Alsdan kunnen ook terecht zij, die moeilijk heden bij de invulling ondervinden. „Laat deze week de Indonesische kwestie eens rusten schrijf dit maal eens over binnenlandse aange legenheden, die niet met Indië hebben te maken." Ziehier het verzoek, dat wij kregen en..,, waaraan wij slechts heel moeilijk kunnen voldoen. Is Indonesië hier te lande niet hét grote probleem voor nu en voor de toekomst Wij willen echter een poging in deze richting wagen en dan kunnen wij beginnen met de prettige wijze,waarop alom in de lande Maandag j.l. de Koninginnedag werd gevierd. De Nationale feestdag heeft weer tot uiting gebracht, dat de Koningin de vertrouwde, geliefde centrale fi guur .van ons volk is, die ver-verheven staat boven alle partijen. De verjaar dag van H. M. Majesteit was er direct oorzaak van, dat er ook een heid in de aether was en dat een Nationaal radio-program kon worden uitgezonden. Hoewel de feestviering op verzoek van Hare Majesteit sober was ge houden, werd in verscheidene steden vuurwerk afgestoken. Een vuurwerk is immer een onderdeel van een feest programma, Jat de massa bereikt en vele duizenden voldoening schenkt. Minder voldoening geeft het vuur werk dat in deze droge tijden de bossen en heidevelden bedreigt. Tal van bos- en heidebranden kwamen de afgelopen week weer 'voor. In de omgeving van Brunssum (Lb.), Boxtel, Oosterwijk en Heerlen gingen vele hectaren bos en hei verloren en door brand in een opslagplaats te Genemuiden werd 750 ton hooi een prooi der vlammen. Een brand bij „De Schelde" te Vlissingen bedreigde „Willem Ruys", die gelukkig bleef gespaard, maar een kantoorgebouw met vele tekeningen ging verloren. Schade en verlies zijn aan de orde van de dag. Ten gevolge van broeiing moest in de meelfabriek „Holland" te Am sterdam 160 ton tarwe voor de con sumptie worden afgekeurd. Een gevolg van de staking mede een gevolg van de langdurige onderhan delingen met de instanties, die de afvoer van dit graan moesten regelgn. Was dit een schade, die men had kunnen voorkomen, voor de schade, die de boeren thans ten gevolge van te droge zomer lijden, kan niemand verantwoordelijk worden gesteld. In de Betuwe vooral moet het bar zijn. Het vee wordt op stal gezet, omdat op de kale weilanden niets meer is te halen, met het gevolg dat de melkgift ver, heel ver, onder het normale raakt te komen. Onder deze omstandighednn is het te Begrijpen, dat veel vee de regering terovername wordt aangeboden.Goud zou er genoeg voor zijn Met vijf K.L.M.-vliegtuigen wer den „267 kisten met goud" 15 ton uit Engeland naar Amsterdam overgebracht en daar in de kluis der Nederlandse Bank opgeslagen. Deze - goudzending, een waarde vertegen woordigend van ruim 42 miHioen gulden, werd met de nodige geheim houding, voorzorgsmaatregelen en wij zouden haast zeggen eerbiedige plechtigheid, ontvangen. Dit goud vertegenwoordigt een deel der goud reserves, die na de Duitse invasie naar Engeland worden gebracht, Ook diamanten zijn teruggekomen. Deze partij, met een waarde van ongeveer 6 millioen gulden, was des tijds door de Duitsers te Arnhem gestolen. De diamanten zijn Joods bezit en het Bureau Oorlogsbuit zal de kostbare partij, welke in de safes van de Amsterdamse Bank wor den opgeslagen, aan de rechtmatigd eigenaars terug bezorgen. Reeds een jaar lang wordt er in Duitsland gespeurd naar Nederlands bezit. En met succes, voor vele mil- lioenen is al achterhaald en terecht gebracht, al zal hiervoor het woord van Brandt niet van toepassing zijn, dat alles sal reg kom Dit moge wel voorIndonesië gelden. Ja, nu zijn wij er tóch. Het kan niet anders. Want in zake de Indonesische kwestie werden deze week „belangrijke besprekingen ge houden". Dr. Van Mook is naar Nederland gekomen om persoonlijk contact met de regering te hebben. Ook onze ambassadeur in Canada, mr. J. H. van Royen, die de behan deling van de Indonesische kwestie in de Veiligheidsraad meemaakte, kwam er voor naar Nederland. In de radio-rede, welke minister president Beel Maandag j.l. hield, veronderstelde hij, dat het vijftigste regeringsjaar van Hare Majesteit de Koningin beslissend zou zijn voor de opbouw van een nieuwe, vrede lievende gemeenschap van Neder land met Indonesië en de gebieds delen in het verre Westen. Laten wij deze wens onderschrijven. Dansal alles reg kom Rest ons nog te releveren, dat in de Twentse Textiel-industrie een sta king is uitgebroken, waardoor ernstige schade aan de zo nodige productie is toegebracht. Nieuws uit onze woonplaats Koninginnedag. De viering van de verjaardag van H.M. de Koningin is in onze ge meente toch niet zo onopgemerkt voorbij gegaan als door velen ge vreesd werd. De Oranje Vereniging „Dorp"heeft ondanks de verschillende beperkingen er toch nog een mooie feestdag van gemaakt. 'sMiddags 2 uur kwam het muziek korps „Voorwaarts" het sportterrein op gemarcheerd en opende het feest door het spelen van het Wilhelmus waarna de volks- en kinderspelen welke zo waren georganiseerd, dat er telkens drie of vier spelen tegelijk gehouden werden, zodat een ieder naar zijn zin kon kiezen. De Padvin ders en de R.K. Verkenners zorgden steeds voor afzetting van de spelen, wat zeer veel bijdroeg tot het vlot verlopeft van alles. Tevens gaf het een fleurig gezicht aan hel geheel, de jongens die allen in uniform waren en die de orders van hun Hopman en Vaandrig werden steeds vlug en stipt opvolgden. Een woord van dank is wel op zijn plaats, daar ze geheel belangeloos hun middag en avond voor de Oranje Vereniging hebben opgeofferd. Het middag programma werd be sloten door verschillende goochel toeren van den heer H. vanNielen. Het muziekcorps „de Voorwaarts" heeft de gehele middag het feest met muziek opgeluisterd, terwijl een ge- luids-installatie ook goede diensten deed. Het avondprogramma bestond aller eerst uit een concert door de Accor deon-vereniging uit Rotterdam. Deze voor ons vrij onbekende muziek viel zeer goed in de smaak. Een groot publiek heeft dan ook hiervan genoten. Als slot van het programma werd een filmvoorstelling gegeven, met als hoofdfilm ,,'t Zit in de lucht", en enkele bijfilms, w.o. die van het Prinselijkgezin. Al met al een middag die door het publiek zeer gewaar deerd werd. De belangstelling was geweldig, ook al om reden aan de Brug geen feestelijkheden gegeven waren. De Oranjevereniging heeft dan ook weer een groot aantal nieuwe leden kunnen inschrijven. Bedoelde vereni ging bestaat nq 42 jaaar en heeft ge toond iets te presteren, terwijl het bestuur zich geen moeite heeft ontzien om de vereniging te dienen. Aan het postkantoor Wad dinxveen werd gedurende de maand Augustus ingelegd f 16884.87, terug betaald f 15933.00. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5797. Dinsdag-avond kwam de Dam vereniging „Excelsior" in leden-ver gadering bijeen. Op deze vergadering zijn belangrijke besluiten genomen, die voor de a.s. wintercompetitie van groot nut kunnen zijn, Dinsdag 9 September vangen de clubavonden weer aan. Dit is tevens een mooie gelegenheid voor jongelui en dam liefhebbers om zich als lid aan te melden bij het bestuur of aan de zaal bij de heer Blanken. Het personeel van de heer K. van der Torren, maakte deze week een uitstapje per auto naar de grote Landbouw-tentoonstelling op Hout- rust in Den Haag. Zij hebben volop genoten van het vele dat op deze tentoonstelling te zien viel op het gebied van land- en tuinbouw, vee- en bloementeelt. Zij betuigen dan ook hun dank aan hun patroon voor deze mooie reis. Nu de oogst binnen is kunnen we alle landbouwers aanbevelen ook eens met hun personeel deze tentoonstel ling te bezoeken. Zij kunnen dan ook van nabij eens bezien de stand van het bedrijf waarin zij dagelijks werken. Op dete Gouda gehouden Bloemententoonstelling verwierven de heren Van Pruissen en Doeleman, alhier, een verguld zilveren medaille voor het mooiste bruidswerk met kapsel. Tevens een tweetal eerste prijzen voor de mooiste vazen rozen en anjers. Ook de heer S. Kuipers, alhier zag zich een zilveren madaille toegewezen met de mooiste stand Gesveria (een bepaald soort vaste plant). Genoemde heren onze felicitatie voor de behaalde successen, temeer daar het de eerste maal was dat zij op een tentoonstelling uitkwamen. Zaterdag hield de P.V. „de Zwaluw"een wedvlucht vanaf Rozen- daal. Afstand 58 km. De duiven werden gelpst 1.30 uur. Aankomst eerste duif 2-33-27. laatste duif 2.52.19 De prijzen werden als volgt be haaldAbr. de Bruin. 1.2.3.4.7.12.19 20. D. La Grand, 5.10. H. Maat, 6. 8.14.22. D. de Gelder 9.18. F. Boere 11. L. De Bruin, 13, L. W. Ver sluis, 15, 16, J. Sol, 17 24, W.Boon 21, A. de Wit 23, De Postduivenvereniging „De Sperwer" hield een wedvlucht van Rozendaal. Afstand 58 km. De duiven werden gelost 12 uur. Aankomst eerste duif 12.59.29, laatste 1.24.38. De prijzen werden als volgt be haald. W. v. d. Water, 1.2.11.30.31 Abr. v.d. Graaf, 3.7. L. Hogendijk, 4.8. P. v. d. Berg, 5.19.20.28.29.32.34. J. van Ardenne, 6, H. v. Dijk, 9.27 35. J. Fens, I0.l3.t6.37. Gebr. v. d. Zijden, 12.14.22.25.26, A.P. van de Graaf, l5.l8.22.39, P. Vink, 17.21.33 36, W. van Berkesteijn 24, P. Met selaar 38. Ds. L. Vroegindeweij heeft voor het beroep naar Maartensdijk bedankt. Bij de feestelijkheden op Maan dagavond op het voetbalterrein aan het Noordeinde is een herenrijwiel, toebehorende aan een inwoner uit Zevenhuizen, ontvreemd. Door de politie alhier werd als verdacht hier van gearresteerd T. B., wonende alhier, die "bekende zich aan deze diefstal te hebben schuldig gemaakt. Gedurende de afgelopen maand passeerden in totaal 3319 vaartuigen de hefbrug in de Gouwe. De brug moest worden geopend voor 2654 vaartuigen, in totaal 1808 maal. Zwem- en Polo vereniging «DE GOU WE« Zwemwedstrijden voor de jeugd. Tot besluit van het zwemseizoen organiseert de zwem- en poloclub „De Gouwe" in samenwerking met de reddingsbrigade zwemwedstrijden voor de schooljeugd en wel morgen Zaterdagmiddag om 3 uur, in het zwembad. De deelnemers, die in het bezit moeten zijn van een zwem diploma, worden ingedeeld in drie groepen jongens en meisjes en wel voor de leeftijden van 9 en 10 jaar, 11 en 12 jaar en 13 en 14 jaar. Voor groepen van 3 zijn er estafettenum mers. Het inleggeld bedraagt 10 cent, terwijl voor de winnaars aardige prijsjes beschikbaar worden gesteld. Er wordt uitsluitend schoolslag gezwommen. Aanmelden bij de bad meester voor 1 uur Zaterdagmiddag. Voor het tijdvak van 7 t.m. 20 Septem >er Bonkaarten KA, KB, KC.709 (serie L L 04 diversen, 100 gr. bloem of zelfrijzend bakmeel of kinder meel (niet uit rijst bereid) L 05 diversen, 500 gr. suiker, bo terhamstrooisel enz. of 1000 gr. jam, stroop, enz. of 500 gr. versnaperingen Bonkaarten KD, KE, 709 (serie L) L 14 diversen 100 gr. bloem of zelf rijzend bakmeel of kindermeel (niet uit rijst bereid). L 15, L 16 diversen, 250 gr. suiker, boterhan strooisel enz., of 500 gram jam, stroop, enz., of 250 gram versnaperingen L 17 reserve: 500 gr. bloem of zelf rijzend bakmeel of kindermeel (niet uit rijst bereid.) Bonkaarten MA, MD, 710 (bijz. arbeid a.s. moeders en zieken (serie L) L 21 Suiker, 250 gram suiker, bo terhamstrooisel enz. of 500 gr. jam, stroop enz. of 250 gram chocolade of suikerwerk. Tabak- en Versnaperingskaarten, enz. QA, QB en QC 707 L 35, L 31 Tabak, 2 rantsoenen sigaretten óf kerftabak L 33 versnaperingen 200 gr. choco lade of suikerwerk óf 200 gr. suiker, boterham strooisel enz. of 400 gr. jam stroop, enz. L 36 versnaperingen: 100 gr. choco lade of suikerwerk of 100 gr. suiker, boterhamstrooisel enz. of 200 gr. jam, stroop, enz. De niet aangewezen bonnen van se rie K kunnen worden vernietigd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1947 | | pagina 1