T.b.c.-V er eniging. Noordeindsevaart. Tentoonstelling Boskoop, Uitreiking schoenenbonnen. Uitreiking bonkaarten 711 In een onzer vorige nummers heb ben we een balletje opgeworpen om te komen tot een goede benaming van de nieuwe Groene-kruis-vereniging, de met „Wijkverpleging" uitgebreide vereniging tot bestrijding der tuber culose. Ten onrechte spreken we hier van „nieuwe", want de vereniging bedoelt ook in haar gewijzigde beter ge zegd aangevulde vorm een voort zetting te zijn van de op 15 Dec. 19l4 opgerichte t.b.c.-vereniging, de vereniging die alhier burgerrecht heeft verkregen, die zich mag verheugen in de bijzondere sympathie van alle Waddinxveners, de vereniging waar aan zovelen hun liefde hebben ver pand en waarvoor zij zich ook geheel hebben willen geven als dat nodig was. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat het bestuur dit ook wenst vast te leggen in de statuten, welke na tuurlijk moeten worden herzien als gevolg van de uitbreiding der werk zaamheden. En wat de naam aangaathet bestuur stelt voor artikel 1 der statuten in het vervolg te doen luiden Er is gevestigd te Waddinxveen, een afdeling van de Z.H. vereen. „Het Groene-Kruis" voor de gemeente Waddinxveen, onder de naam van Vereniging tot bevordening van de Volksgezondheid en bestrijding der tuberculose te Waddinxveen. Steeds wordt beweerd, dat de vaart welke ten oosten van de Noordeind- seweg loopt, van zóveel belang is voor de bewoners van de Puttedijk en het Noordeinde. En zó is deze vaart ook indertijd bedoeld. De bewoners van de huizen op de dijk hebben het water maar voor 't scheppen en de andere zijde heeft er zijn sto .psloten door een buis met de vaart in verbinding ge bracht, teneinde voldoende werkwater en mogelijk ook water voor het vee te hebben. Het nut van de water gang wordt echter ook anders be keken. En dan bedoelen we dezulken, die deze vaart menen te moeten en te mogen gebruiken als riool. Alles, letterlijk alles, W3t men kwijt wil, wordt erin gesmeten, niettegenstaande polderbestuur en politie-verordening dit uitdrukkelijk verbieden. En men heeft er in de eerste plaats zelf de last en hinder van Meestal zijn de daders niet te achterhalen, maar toch had het pol derbestuur onlangs een landbouwer te pakken, die gemeend had er on gestraft het afknipsel van de heining in te kunnen deponeren. Men zij gewaarschuwd. Dit najaar zal het vijftig jaar ge leden zijn, dat de Tuinbouw-avond- cursus te Boskoop werd opgericht. Deze cursus is de oudste van haar soort in het gehele land en groeide in de loop der jaren uit tot de meest uitgebreide. Begonnen als tweejarige cursus met slechts enkele leervakken is zij nu geworden tot een ware tuinbouw hogeschool. Er wordt onderwijs gegeven in zes tien vakken, waaronder de moderne talen en boekhouden. De grondcursus is driejarig met een jaar voorberei ding en desgewenst kunnen gediplo meerden zich verder specialiseren, waarbij zij keuze kunnen maken tussen de beide tweejarige leergangen, resp. voor bloemschikken en- binden en aanleg en onderhoud van tuinen en de beide eenjarige voor fruitteelt en bloemisterij. Vele ambitieuse jongelui hebben zich in de loop der jaren theoretisch bekwaamd in het boomkwekersvak dank zij de Tuinbouw-avondcursus, die zonder twijfel eerst geworden is tot wat zij is door de stuwkracht, de energieke leiding van het hoofd, de heer Zwartendijk, die onvermoeid werkt aan de vervolmaking van Ne- derland's oudste cursus op dit gebied en die er dit najaar juist vijfentwin tig jaar aan zal zijn verbonden. Het is begrijpelijk, dat de vele oud-leerlingen deze mijlpaal in het bestaan der cursus, het vijftigjarig bestaan, niet onopgemerkt willen laten voorbijgaan. Uit hun midden, uit de actieve Vereniging van Oud-leerlin gen en uit de Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, de eigenlijke oprich- ster, heeft zich een comité gevormd, dat een feestavond zal organiseren. Teneinde ook in ruimere kring blijk van activiteit te geven, wordt een tweedaagse herfst-bloemententoon- stelling, te houden in het R.K. Ver enigingsgebouw, voorbereid. Hoewel een en ander uiteraard op beperkte schaal moet blijven, ziet het er naar uit, dat hier iets goeds zal worden gepresteerd, De Tentoonstelling is voor het publiek geopend op Woens dag 10 en Donderdag 11 September, terwijl de feestavond eveneens op 11 September zal plaats hebben. In het tijdvak van 1 Sept. t.m. 27 Sept. 1947, kunnen zij, wier stam kaartnummer eindigt op het cijfer 6 en die in het bezit zijn van het bij behorend inlegvel met de bon 612, aan het kantoor Henegouwerweg op Dinsdag en Donderdag, een schoe nenbon afhalen naar keuze, Kinderen die geboren zijn in de maand September van een der jaren 1932 tot en met 1945, en kinderen geboren in de maand November 1946, die in het bezit zijn van een stam kaart met bijbehorende inlegvel GC, GD. en GE, waaraan zich de bon 604 bevindt, komen in aanmerking voor een schoenenbon niet naar keuze. Loketten zijn geopend van 9-12 en 2-4 uur. Aan houders van Tweede Distri butiestamkaarten, voorzien van een TD 2 zegel en dienststempel, zal onder overlegging van de TD en de bonkaart 709, (losse bonnen 709 worden niet aangenomen) een bon kaart KA, KB, KC, KD en KE worden uitgereikt volgens de vast gestelde leeftijdsgrens Tevens zal worden uitgereikt aan mannelijke personen, geboren in 1929 en vroeger een tabakskaart QA 711, of een versnaperingenkaart QB 711, of een gecombineerde kaart QC 711. Aan vrouwelijke personen, geb. in 1929 en vroegereen versnape ringenkaart QB 711, of een gecom bineerde kaart QC 711. Aan mannelijke en vrouwelijke personen, geboren in 1930 en later: een versnaperingenkaart QB 711. Aan zelfverzorgers van melk en vlees zal worden uitgereikt LA, LB en LC. Aan zelfverzorgers van vlees zal worden uitgereikt OA, OB en OC. Aan zelfverzorgers van melk zal worden uitgereikt PA, PB en PC. De uitreiking zal plaats vinden te Waddinxveen, Henegouwerweg voor niet-zelfverzorgers op Maan dag 8 September van A t.m. G op Dinsdag 9 Sept. van H t.m. L op Woensdag 10 Sept. v. M t.m. S; op Donderdag 11 Sept. v. T t.m. Z voor zelfverzorgers op Vrijdag 12 Sept. van A. t.m. L; op Maandag l5 Sept. van M t.m. Z. Haal uw bonnen op de aangegeven tijd, dat voorkomt wachten tot uw spijt. Bij noodwendige verhindering be staat de gelegenheid voor na-uitrei king op Donderdag 2 October te Gouda. Klachten over in ontvangst genomen bescheiden worden niet in behandeling genomen wanneer men zich van het loket heeft verwijderd. De loketten zijn geopend van 9.30—12,30 en van 13.3015 uur Gevonden en verloren voorwerpen Gevondeneen inlegvel, 3 porte- monnaie's met inhoud. Verloren 2 portemonnaie's.

Weekblad voor Waddinxveen | 1947 | | pagina 4