jsisn rrm. V' Landelijke ruiters. Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden 1 paar sokjes, 1 blauwe alpinomuts, 1 bril, dames portemonnaie met inhoud. Verloren 1 dop van een kin derwagen, 5 zilverbons ad.f 1.— 1 kinderschoen en 2 kindersokken, 1 portemonnaie met inhoud. Deze dagen deed in de pers een bericht de ronde, dat de ge meente Beek, als eerste in ons land de Gemeenterekening 1*46 had ingediend. Van bevoegde zijde vernemen wij dat onze gemeente hiervan echter nog de primeur heeft, daar reeds voor het ver schijnen van bedoeld bericht de rekening gereed was, met eenbatig saldo op de gewone dienst van ruim f 78.000. In de Zuidplaspolder alhier is een aardappel gerooid met het j resp. gewicht van 930 gram. De opbrengst van de col lecte ten voordele van de T.B.C. bestrijding onder het Spoorweg personeel bedroeg alhier t 54.4/. In de loop dezer week had den twee ongevallen plaats en wel Maandag op de Henegouwerweg waar de 13-jarige C.T. per rijwiel overstak en daardoor onder een vrachtauto geraakte. Het rijwiel werd verbrijzeld, maar zelf kwam zij er met lichte verwondingen af. Dinsdag wilde de knecht van de heer de Gr. een paard berijden. Het dier was hier echter niet op gesteld en wierp steigerende zijn last van zijn rug, waardoor de jongen kwam te vallen en zijn dijbeen brak. Hij werd naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd. Maandag ontstond brand in de verfspuiterij van de speel goedfabriek firma Okkerse aan de WilhelminakadeDaar de kleine, zoowel als de moterbrandspuit spoedig ter plaatse waren, kon de brand spoedig onderdrukt worden. De waterschade is daarentegen belangrijk. Gaarne vestigen wij de aandacht van belanghebbenden op de naai- en knipcursus, uit gaande van het Instituut van arbei ders-ontwikkeling alhier. Voor verdere bijzonderheden raadplege men de advertentie. Landbouwers, opgelet! handhaafd en onverminderd van kracht gebleven. Tóch is dat niet tot alle belanghebbenden doorgedrongen. Telkens moet worden geconsta teerd, dat in strijd daarmee is ge handeld. Men begint hiermede een loopje te nemen en wacht in^e r^9e* eerst een waarschuwing af. Dat kan echter niet blijven voortduren en het bestuur van de Zuidbiaspolder heett nu aan de opzichter opdracht gegeven om niet meer alleen te herinneren aan deze verbodsbepalingen wanneer hi) een overtreding ontdekt, maar tevens proces-verbaal op te maken. De over treders zullen dan direct onder de strafbepaling vallen. Men zij dus gewaarschuwd en zende zijn verzoek tijdig in aan het polder bestuur. Polderschouw. Het bestuur van de Voorofsche polder is voornemens de gewone najaarsschouw te houden op Don derdag 2 October a.s. Wij herinneren er aan, dat bi) het drijven van de schouw de graskanten afgemaaid en opgehakt moeten zijn, de watergangen geheel schoonge maakt en van alle flabben, vellen en vuilnis, hoe ook/genaamd, ontdaan; de voor de doorvaart hinderlijke struiken behoren te zijn opgeruimd, het over het water hangend hout opgesnoeid en weggehakt moeten zijn Op de kanten zullen gras- ot krooshopen, noch enig ander vuil mogen worden gevonden. De eigenaren zullen de kanten langs de vaarten, sloten en watergangen in goeden staat moeten onderhouden en tegen afkalving en uitschieten moe ten beschutten. Verder zullen de eigenaren zorg dragen, dat de bruggen in goede staat verkeren, de land- hoofden geen grondstorting toelaten, de draaibruggen behoorlijk beweeg baar zijn, de vlonders zijn opgeruimd en de overige bruggen en planken zijn - opgehaald kortom men drage zorg, dat alle werken aan de gestelde voorwaarden voldoen. Predikbeurten op Zondag 21 September Ned. Hervormde Kerk voorm. 8.45, 10.30 en 6.30 uur, Ds. L. Vroegindeweij Gereformeerde Kerk Voorm. 10 en nam. 6 30 uur Ds. W. J. Smidt. \/o<-»nif}in0 »Wet en Evangelie* namidd. 4.15 uur Ds. W. Kool, N. H. Pred., Rotterdam (Z.) Christelijk Afgesch. Gemeente voorm. 9.30 en nm. 5 uur Ds N. van der Kraats Remonstrant Gereformeerde Gemeente voorm. 10 uur Ds. P. P. van Royen Burgerlijke stand Aangiften van 11 t/m 17 September 1947. OT De Zondagsdienst wordt Zondag 21 Sept. waargenomen door Pr W. H. Helleman Voornamelijk ten dienste van de landbouwers onder onze lezers, maar evenzeer voor huiseigenaren en be woners van de polders, waartoe uit eindelijk alle ingezetenen der gemeente behoren, lijkt het ons gewenst de aandacht te vestigen op enkele bepa lingen, welke door het provinciaal bestuur in het Algemeen polderreg lement zijn opgenomen. In het kort luiden deze, dat het verbodenis, om: a. water in enige sloot of watergang op te houden of lager weg te malen bijv. bij inpoldering dan in het overige deel; b. welpijpen te boren of te slaan, hevels te maken of te hebben of pompen, bruggen, goten of anderen inlaatmiddelen te maken of te hebben c. sloten te dempen bijv. door het leggen van een dam of wijziging te brengen in de loop of de afmetingen der watergangen en d. faecaliën, huishoud-, riool-, fabneks- of afvalwater in een sloot te brengen of te doen lopen, kortom het water op enigerlei wijze te verontreinigen. Het bestuur van de betrokken polder kan op schriftelijke aanvragen ontheffing van deze verbodsbepalingen verlenen. Op overtreding is een straf bedreigd van 12 dagen hechtenis ot een geldboete van maximaal f 75.—. Hoewel deze verbodsbepalingen tijdens de bezetting in het leven zijn geroepen, zijn zij na de oorlog ge- Ter gelegenheid van de jongste blijde gebeurtenis in het paleis te Soestdijk zou van wege de fede ratie der landelijke rijverenigingen aldaar een demonstratie zijn ge houden. Deze is toen echter niet doorgegaan. Nu was deze uiteindelijk op vandaag vastgesteld. Ten einde daaraan te kunnen deelnemen zijn hedenmorgen om 9 uur van hier per vracht-auto vertrokken negen met oranje getooide leden waar onder twee vrouwelijke van de rijvereniging „De Gouweruiters met hun fiere rijpaarden, t Was een groots gezicht. De deputatie stond onder com mando van mevrouw Ripping van der Breggen. Onze beste wensen vergezellen de vertegenwoordigers van de Waddinxveense paardensport, ónze ruiters 1 Direct na de hervatting kreeg W'veen een penalty, wegens onge oorloofd afhouden, die Rupke on houdbaar inschoot, maar nog geen z minuten later was de stand weer gelijk, toen Dilletant ook een straf schop kreeg om dezelfde redenen, 2—2. Ér ontstond toen een felle strijd om het winnende doelpunt, waarin W'veen verreweg de beste kansen kreeg, maar door goed ver dedigen, en met het nodige geluk, wist Dilletant doelpunten te voor komen. Hef wist zelfs de leiding te nemen toen uit een doelworsteling, de linksbinnen onhoudbaar inschoot. Geheel W'veen trok nu ten aanval en kort voor tijd, toen een achter speler de bal met de hand bewerkte, knalde Rupke de toegestane straf schop in de touwen 3—3 met welke stand het einde kwam. Waddinxveen 2 zette goed in door G.S.V. 3 in Gouda een 6—0 neder laag toe te brengen. Het derde elftal trok verzwakt naar Esto 1 en kreeg met 5-0 klop. Het Zaterdagmiddagelftal speelt haar eerste competitie-wedstrijd a.s. Zaterdag 20 Sept. om 4 uur tegen „Verheul". In verband met de interlandwed strijd Holland—Zwitserland ligt de competitie a.s. Zondag stil. Voetbal- en Athletiekvereen. »WADDDINXVEEN« Wadddinxveen—Dilletant 3—3 De eerste competitie-wedstrijd van Waddinxveen is geëindigd in een gelijk spel, waarmee de Krimpenaren dubbel en dwars tevreden kunnen zijn, want het grootste gedeelte van de wedstrijd deelde Waddinxveen de lakens uit. Neen, het zat de geel zwarten weer niet mee, verschillende malen brachten lat en palen redding voor Dilletant, terwijl vele goede schoten rakelings naast of over gin- aen. De verdediging was het sterkste deel van de gasten, en eerst kort voor de rust wist Biesheuvel met een schui ver te doelpunten. Dé stand was echter voor de rust nog gelijk, toen de W'veen verdediging het wat te kalm deed. Pa en Ma maken een rondvlucht. Het gebeurde dateert nog uit de „goede oude tijd", voor het uitbreken van de tweede wereldoorlog. Onder de bezoekers, die op een mooie zomer dag Schiphol bezichtigden, bevonden zich Pa en Ma uit Krommenie. Ook Pa en Ma waren hogelijk geinteres- seerd in de luchtvaart. Na afloop van de rondleiding lieten velen zich ver- leiden tot het maken van rondvlucht- jes. Pa en Ma voelden hier in de principe ook wel voor. „U ook vliegen?", had mijnheer van de rondleiding gevraagd. „Hh, jaantwoordde Pa voorzichtig Tajazei ,ook Ma timide. "komt U dan maar mee", zei de mijnheer en gedrieën stapten zij naar een gereedstaande Koolhoven. „Ta", zei Pa, „maar wij willen wel graag ieder apart gaan, ziet U. We hebben zes kindertjes thuis, en als er eens iets gebeurde, dan zouwe we allebeihé?" Welnee." lachte de mijnheer van de' rondleiding, „d'r gebeurd immers niks. Gaat U ook ieder apart m de trein of in een auto Weet U wel dat er meer mensen verongelukken met een auto dan met een vliegt machine Pa en Ma kijken elkaar eens aan. Ia dat hadden ze inderdaad niet gedacht, maar die mijnheer wist zo veel, dit zal ook wel waar zijn. „Vooruit dan maar", zegt Pa. „Wacht's effe", roept Ma en houdt de mijnheer van de rondleiding aan zijn mouw: „Maar U gaat mee, meneer, ander gane me niet, hoor De nieuwe bonnen Geldig van 21 Sept. t.m. 4 October Bonkaarten KA, KB, KC 709 (Serie M) M05 diversen, 750 gr. suiker, bo terhamstrooisel enz. of 1500 gr. jam, stroop, enz. of 750 gr. versnaperingen M 06 diversen, 250 gr. zachte zeep M 03 vlees, 100 gr. vlees Bonkaarten KD, KE 709 (Serie M) M 13, M H, M 15 div.. 250 gr. suiker, boterhamstrooisel enz., of 500 gram jam, stroop, enz., of 250 gram versnaperingen M 16 diversen, 250 gr. zachte zeep M 17 reserve 500 gr. bloem of zelf rijzend bakmeel of kindermeel (alle soorten), of kinderbiscuits M 18 res. 250 gr. zachte zeep 1 Bonkaarten MA, MD 710 (bijz. arbeid a.s. moeders en zieken (Serie M) M 21 Suiker, 250 gram suiker, bo- terhamstroöisel enz. of 500 gr. jam, stroop enz. of 250 gram chocolade óf suikerwerk. Tabak- en Versnaperingskaarten, enz. QA, QB en QC 707 M 31, M 32 Tabak, 1 rantsoen sigaretten of kerftabak M 35 Tabak, 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak M 33 versnaperingen 200 gr. choco lade of suikerwerk of 200 gr. suiker, boterham strooisel enz. of 400 gr. jam stroop, enz. M 36 versnaperingen: 100 gr. choco- lade of suikerwerk of 100 gr. suiker, boterhamstrooisel enz. of 200 gr. jam, stroop, enz. De niet aangewezen bonnen van se rie L kunnen worden vernietigd. Van de Redactie. Nogmaals t Distributiewee. In verband met de klacht „Distributiewee" in onsvorig num mer, ontvingen wij van „bevoegde zijde de mededeling, dat de uit reiking 4er bonkaarten was ge baseerd op de in de kring „Gouda opgedane ervaring. Volgens dit bericht zou de schuld van de mislukking van deze eerste uitgifte door de distributie kring „Gouda" uitsluitend liggen aan het feit, dat de Waddinxveense ingezetenen zich zeer slecht hou den aan het verzoek om de kaarten af te halen op de aangegeven tijd. Ons werd verzekerd, dat indien het publiek zich houdt aan de vastgestelde regeling, er geen stag natie kan ontstaan. Wij hopen,* dat de ingezetenen dit ter harte zullen nemen en dat de ondervinding zal leren, dat de

Weekblad voor Waddinxveen | 1947 | | pagina 2